Milli Takımın kamp yaptığı Kayserispor Tesisleri’nden canlı yayınla yapılan Not Defteri programında Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Fuat Akdağ, Rıdvan Dilmen ve Mehmet Demirkol’un sorularını cevapladı.
KAYSERİ – Gruptaki geçen maçların değerlendirmesini yaparak konuyu açan Fatih Terim “İkinci İspanya maçı 4-5 olabilirdi ama 2-1 bitti. Oynadığımız maçların kasetlerini izliyoruz insan daha da hayıflanıyor İspanya maçı için. Kaçırdığımız pozisyonlar oluyor ama benim en çok aklımda kalan maç oradaki ve buradaki İspanya maçıdır. Grupta oynadığımız maçlarda İspanya’daki maçta 15 dakika hapis olduk. Ama İstanbul’daki maç daha farklıydı. Ben çocuklara inanıyorum bundan sonra ki maçlarda” diye konuştu

Fatih Tekke’nin kadroya alınmaması sorularını da cevaplayan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim “Fatih Tekke ile başladım Avrupa Şampiyonasına. Fatih’e forma ve şans vermiş birisiyim. Milli takım ne zaman açıklansa Fatih’in ismi gündeme geliyor. Milli takım rahatça kritik edilebilecek bir yer. Yıldıray da bizimle olmuştur. Yarın bir gün yine çağırabiliriz. Fatih’in futbolculuğuna ve karakterine asla bir şey söylemem yarın bir gün lazım olursa yine çağırırım. Benim kimseyle problemim yok. Burada en realist cevabı Hamit verdi. Daha çok çalışmak gerekir dedi. Hamit çok sağ duyulu bir futbolcu. Birilerini almadığınız zaman durum farklı oluyor. Fatih’in beklentisine de saygı duyuyorum. Trabzonspor’dan yeri geldi 7 futbolcu aldığım oldu o zamanlar kimse çıkıp bir şey söylemiyordu. Bu sorular bitmiyor maalesef. O gelir, bu gelir, şu gelir, şu gider sonuçta bu Milli Takım.” dedi

Teknik direktörün takımı motive etme olayına da değinen Terim “Teknik direktör motive ediyor o olmaz ise kazanamayız diyorlar, ama bu yolda çok emeği geçen insanlar oluyor. Sadece soyunma odasında ki futbolcuya konuşmayla olmuyor. Kendiniz önce motive olmanız gerekiyor. Bu bütünün parçası motivasyondur ama bu hepsi bir toplamın içindedir. Kazandığımız zaman hep biz. Ama kaybettiğimiz zaman teknik direktör. İnsanı idare etmek kolay değil. Bu idare işi oldukça zor. Aldığım almadığım oynattığım oynatmadığım futbolcularımın hepsi benim evladımdır. Futbolcunun işi çok zordur. Hepsinin alnındaki ter helaldir. Bu gencecik omuzlara kaybedildiği zaman destek olmak gerekir. Avrupalı gibi değil bizim çocuklarımız. Hadi yenildik yemeğe gidelimle olmuyor. Futbolcularıma saygı duyuyorum. Onları kendi evlatlarımdan ayırt etmiyorum.” dedi.

Yukarı Alt