Belçika maçında rakip teknik adamla kavga etme noktasına gelen Fatih Terim, hatalı olduğunu kabul etti.

- Resim Silinmiş.

Fatih Terim, Dünya Kupası grup elemelerinde Belçika ile oynadıkları maçtaki saldırgan tavırları hakkında ilk kez konuştu.

Terim, Belçika milli takımının teknik direktörü Rene Vandereycken'e tahriklerine kapıldığı için hatalı olduğunu kabul ederken, telefonda ağır küfürler ettiği gazeteci Osman Tanburacı konusunda ise geri atmayacağını ve haklı olduğunu söyledi.

Fatih Terim Galatasaray-Antalyaspor Turkcell Süper Lig üçüncü hafta maçı öncesinde yayıncı kuruluş Lig TV'nin sorularını cevaplandırdı.

Terim, gerilimli bir maç oynadıklarını vurgularken, "maçtan sonra salim kafayla düşündüğüm zaman, şartlar ne olursa olsun antrenörlük kariyeri çok küçük ve belli olan bir antrenörün tahriklerine kapılmamalıydım. Burada bir hata yaptığımı kabul ediyorum" dedi.

"Esas üzgün olduğum meslektaşlarım, ekibim ve futbolcularıma özür borçluyum" diyen Terim şöyle devam etti:

"Kamuoyuna ve kendime de özür borçluyum. Bu kadar kariyeri belli olan birinin daha evvel çalışılmış olan bir tahriklere kapılmamam gerekirdi. Kamuouyuna bir özür borcum var. Bu gerilimi yaşamamam gerekirdi. Çok büyük krizleri halleden ben, bu gerilimin altından kalkamadım" dedi.

Tanburacı ile ilgili bir soru üzerine ise Terim, "bu konuda bir adım dahi olsa geri atmam. O işin evveliyatı vardır. Bazı şeyleri de söymememiştir. O kişisel bir mevzu. Mahkemeye intikal etmiştir. Zaten iyilik de yaptım. Kimse onu okuyup dinlemiyordu. Şimdi o okunup dinleniyor. İyilik yaptım" diye konuştu.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt