1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Tercihler


 1. Intensify

  Intensify  

  Kayıt:
  4 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  5.292
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38

  Dostlar selam
  Uzun zaman sonra yine bir tercih döneminde fikirlerinize ihtiyacım var. Geçen sene çalışırım diyerek kaldım ama pek çalışmadım. Puanlar gördüğünüz gibi. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi,Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler,Yönetim Bilişim Sistemleri,Radyo,Sinema ve Televizyon ya da Uluslararası Ticaret tarzı bir bölüm düşünüyorum.Bu bölümler nasıldır,başka önerileriniz nelerdir? Şehir olarak Denizli,Aydın düşünüyorum bu şehirlerde okuyan ya da bilgisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim.
  Ek olarak bu bölümler yerine İktisat veya İşletme önerir misiniz? Neden?

  [​IMG]
   
 2. Nina Ricci

  Nina Ricci exlmanager

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10.293
  Beğenilen Mesajlar:
  30
  Ödül Puanları:
  48
  Aydın güzel yerdir fakat Denizli için güzel şeyler söyleyemeyeceğim.
   
 3. sarkolata

  sarkolata zaa xD

  Kayıt:
  15 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  8.685
  Beğenilen Mesajlar:
  93
  Ödül Puanları:
  58
  Meslek:
  İt Kopuk
  Şehir:
  Istanbul City
  Konu açıp kirlilik yapmayım dedim ben de burdan sorayım.

  Küçük yaşlardan beri bilgisayar yazılımla ilgilenirim üniversitede gösterilecek sqldi cydi phpydi bunların çoğunda belirli bir seviye bilgim var belki son 2 yarıyıla kadar kendime hiçbir şey katamayacağım bile

  Şehir üniversite gibi arada kalma durumum yok kesinlikle İstanbul Bahçeşehir Üniversitesinde okuyacağım ama Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği - İletişim Tasarımı arasında kaldım. İşin ilginç tarafı biri FM diğeri TS bölümü.
  Mezun olunca bir mühendis diploması daha çok işimi görecek belki ve ts bölümü okuduğum için "salak" damgası yiyeceğim ama 4 sene hiç sevmediğim mühendislik dersleri görmektense çöp adam bile çizemediğim ellerime 2 3 şey katar biraz sosyalleşmeyi öğrenir insan ilişkilerimi geliştiririm diyorum.

  Fikirlerinizi duymak isterim.

  SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   
 4. Bean

  Bean globalmod

  Kayıt:
  18 Haziran 2013
  Mesajlar:
  1.128
  Beğenilen Mesajlar:
  86
  Ödül Puanları:
  68
  Meslek:
  Deck Officer
  Şehir:
  Onboard
  @Intensify Seçtiğin bölümlerin hepsi hemen hemen aynı kapıya çıkıyor,iyi düşün . Bunların aralarından seçmek zorunda olsam Uluslararası İlişkileri seçerdim . Üniversitenin nerede olduğuna takılma hangisi daha bilindikse ona git :rolleyes1:

  @Sarkolata Severek gitmezsen üniversite bir eziyet olur gözünde . İletişim tasarımını bitiren ne oluyor açıkcası bir fikrim yok fakat sosyalleşmek uğrunada böyle bir seçim yapmayı doğru buluyor musun? Belki Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği'ni bitiren çoğu kişiden daha çok bilgiye sahipsin fakat olay artık diploma işi oldu . :!!&%&!
   
 5. Temet Nosce

  Temet Nosce rank8

  Kayıt:
  24 Ocak 2009
  Mesajlar:
  3.295
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Boston/Massachusetts
  @Sarko Bilgisayar Muhendisligi donanim-yazilim homojen bi şekilde gorurler mezun olduktan sonra da genelde şirketlerde yonetici pozisyonlarinda calisiyorlar. Yazilim muhendisligi ise biraz komplike, yazilimin geliştirilmesi ve pazarlanmasina kadar detayli dersler aliyorsun. Bence yazilim muhendisligi secmen iyi olur.
   
 6. Crusade

  Crusade olduser

  Kayıt:
  1 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.959
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Bilgisayar Mühendisliği
  Şehir:
  Arel University
  @sarkoLata
  ben bilgisayar müh. 3.sınıfa geçtim geçen 2 senede ne öğrendin dersen c++ ve c'de printf scanfden başka birşey öğrenemedim.Neden dersen sadece benim okulumda değil çoğu okulun bilgisayar mühendisliği bölümleri böyle dışarıda Istanbul Üniversitesi PC müh mesela pcleri çağ dışı eskilerden kalma bişey öğrenemiyorsun zaten ilk 2 sınıfta fizik matematikten başka bişey görmüyorsun,hangi bölümü seçersen seç herşey senin dışarıda ne öğrendiğine bakar ben şuan harıl harıl yazılım firması arıyorum ancak yaz döneminde almıyolarmış yasal olarak uyduramıyolarmış.Kısacası BAU cok saglam okul oradan boş çıkmazsın ayrıca sosyalleşicem diyerek geleceğini heba etme derim.Zaten ileride sağlam bir gelecek düşünüyorsan gidecceğin sempozyumlarla konferanslarla yeterince sosyalleşirsin :)