4K mı Full HD TV mi?

• 4K

• Full HD

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.

Barzo

Evet dostlar yeni nesil bir tv almayı planlıyorum ama kafamda deli sorular dönüyor yardımcı olursanız memnun olurum.

Şimdi 4k mı almalıyım yoksa Full HD mi?
4k ise neden Full HD ise neden?
Ülkede hala 4k yayın yokken sizce 4k tv mi almalıyım yoksa 4k da alsam full hd de alsam tvde şuanki standart yayınlar yüzünden aynı görüntü kalitesinimi alırım.

Sizlere zahmet şu kafamdaki sorulara cevap oluverinde kurtulayım bu içimdeki kurttan lütfen dostlar

hocam fazla düşünme al geç birini :D 4k yayın gelene kadar 4k televizyonlarda çöp olur

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Şu an Türkiye de 4k yayın yapan bir tek trt var sanırım haliyle şu anda alırsan 4k'nın bir esprisi olmayacak.
İleriye yatırım olarak alanlar doğru mu yapıyor yanlış mı yapıyor tartışılır. HD yayına bile daha yeni ve zar zor geçmişken 4k'nın en az bir 5 yılı vardır diye düşünüyorum. Oda ufak ufak yaygınlaşmaya başlamasına.
Yani tv izlemek için almak pek mantıklı değil gibi.

Film vs izlemek için alınacaksa alınabilir ama orada da ne kadar 4k içerik var tartışılır. Onu geçtim , bu akk illetiyle 4k içeriğe nasıl ulaşılır...

Olay biraz bütçe de bitiyor , iyi bir bütçem varsa iyi bir 4k televizyon alırım , orta halli bir bütçem varsa dandik bir 4k yerine iyi düzeyde bir full hd alırdım. İçimde biraz 4k'yı test edememe burukluğu olurdu ama mantıklı olan bu olurdu herhalde.
Zamanında 3d saçmalığına da bir sürü para döktüm , müthiş pişmanım şimdi. En son ne zaman 3d izledim bilmiyorum.

Takımı
Galatasaray
Bence almışken 4k al, geçenlerde birine televizyon bakıp 4k almaya karar verdik çünkü 4kların fiyatlar uçuk değil. HD ile arasında çok fark yok. Şu an 4k içerik çok az olduğu doğru ama zamanla artacağı da bir gerçek.

Yukarı Alt