1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Telekom'un Halka Arz Süreci Başladı


 1. Caprice

  Caprice rank8

  Kayıt:
  20 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.914
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  turk-telekom-un-halka-arz-sureci-basladi-2_o.jpg

  Türk Telekom'un 525 Milyon YTL Nominal Değerli D Grubu Hamiline Yazılı Payların Halka Arzı Kapsamında Ön Talep Toplama Süreci Başladı.

  Türk Telekom’un 3.5 milyar YTL'lik ödenmiş sermayesinin yüzde 15’ini oluşturan Hazine’ye ait 525 milyon YTL nominal değerli D grubu hamiline yazılı payların halka arzı kapsamında ön talep toplama süreci başladı.

  Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci ve Türk Telekom Genel Müdür Yardımcıları Celalettin Dinçer ile Erem Demircan’ın da katıldığı basın toplantısında halka arza ilişkin bilgi verildi.

  Kilci’nin verdiği bilgilere göre, Türk Telekom’un 3.5 milyar YTL olan ödenmiş sermayesinin yüzde 15’ine denk gelen Hazine’ye ait 525 milyon YTL nominal değerli D grubu hamiline yazılı payları halka arz yöntemiyle özelleştirilecek.

  Türk Telekom hisselerinin halka arzıyla ilgili olarak ön talepler 28, 29 ve 30 Nisan'da toplanacak. Halka arzda, kesin talep toplama dönemi ise SPK’nın onayının ardından 7, 8 ve 9 Mayıs’ta yapılacak.

  Halka arz yoluyla satışa sunulan hisselerin İMKB Yönetim Kurulu’nun onayının ardından 15 Mayıs 2008 tarihinden itibaren İMKB’de işlem görmeye başlaması hedefleniyor.

  Türk Telekom’un halka arzında satışa sunulacak hisselerin; yüzde 30’u Türk Telekom ve PTT çalışanlarıyla küçük tasarruf sahipleri; yüzde 3’ü alım gücü yüksek bireysel yatırımcılar ve yüzde 2’si de yurt içi kurumsal yatırımcılar olmak üzere toplam yüzde 35’lik bölümü yurt içindeki yatırımcılara tahsis edilirken yurt dışı tahsisat oranı ise yüzde 35 olarak belirlendi.

  Halka arz sırasında genel toplam kesim talebin halka arz edilecek hisse senedi miktarından fazla olması durumunda Hazine’ye ait olan ve halka arz edilen hisse senetlerinin yüzde 15’ine tekabül eden 78 milyon 750 bin YTL nominal değerdeki B grubu hamiline yazılı payların ilk satışı da gerçekleştirilebilecek.
   
 2. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  aslında bu halka arzları değerlendirmek lazım uzun vadede güzel para kazanılır şimdi al 3 ay sonra hemen sat getirisi altından çok olur.
   
 3. The_DifferenT

  The_DifferenT rank8

  Kayıt:
  27 Ekim 2007
  Mesajlar:
  3.806
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Fucker LoL
  Şehir:
  Kestel / BURSA
  alın alında biraz sizde küfür yiyin :evil: