1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Tekvando Takımımız hakemlerden şikayetçi!


 1. Uykucu

  Uykucu rank8

  Kayıt:
  12 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.369
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Milli Takım Teknik Direktörü Ali Şahin, dünyanın en popüler spor dallarından biri olan tekvandoda, hakem kararlarının müsabakaların sonucuna çok fazla etki etmesinin yıllardır en büyük sıkıntı olduğunu belirterek, şöyle devam etti:
  "Bu sorunu aşmak için Avrupa Tekvando Birliği (ETU), elektronik puanlama sistemini getirdi. Bu yıl İtalya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda da kullanılan bu sistemde, sporcuların kullandığı özel koruyucu ve kasklar sayesinde puanlama otomatik olarak yapılabiliyor. Böylece hakemlerin müsabakada inisiyatifleri de en aza indirgeniyor. Fakat bu sistem özellikle Güney Kore'nin hakim olduğu Dünya Tekvando Federasyonu'nun (WTF) karşı çıkması nedeniyle Pekin Olimpiyatları'nda kullanılmıyor. Umarım bu yüzden sporcularımız haksızlığa uğramaz."

  Ali Şahin, Türkiye'ye 2000 Sydney Olimpiyatları'nda Hamide Bıkçın Tosun'un bronz, 2004 Atina Olimpiyatları'nda da Bahri Tanrıkulu'nun gümüş madalya kazandırdığını hatırlatarak, "Tekvandoda sıra artık altın madalyaya geldi. Buraya gelen 4 sporcumuz da çok iyi durumda. Hepsinden umutluyuz" diye konuştu.

  Olimpiyat ikinciliğinin yanı sıra 2 kez dünya şampiyonu, 3 kez de Avrupa şampiyonu olan Tekvando Milli Takımı sporcusu Bahri Tanrıkulu ise "Atina'da sakatlığım yüzünden şanssız şekilde kaçırdığım olimpiyat altınına burada ulaşacağım" dedi.

  Bahri Tanrıkulu, kardeşi Azize Tanrıkulu, Sibel Güler ve Servet Tazegül'ün de son derece formda olduğunu belirterek, "Burada herhangi bir şanssızlık yaşamazsak büyük başarılara ulaşacağımıza inanıyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

  tekvando01.jpg