1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Teknoloji | Magic Mouse: Bu Fare Sihirli, Ama...


 1. [GM] Essence

  [GM] Essence Öğretiyorum

  Kayıt:
  23 Haziran 2009
  Mesajlar:
  847
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]
  Apple tarafından dünyanın ilk çoklu dokunma desteğine sahip faresi olarak piyasaya sürülen Magic Mouse şaibe altında. Pek çok kullanıcı iPhone ve iPod'larda kullanılan teknoloji ile üretilmiş olan bu farenin Bluetooth klavyelerinin pil ömürlerini çok büyük bir hızla kısalttığından şikayetçiler. Bu haber hazırlanırken Apple'ın forumlarında bu konu ile ilgili 300'e yakın şikayet mesajı bulunuyordu.

  Kullanıcılar Bluetooth klavye ile Magic Mouse'un uyumsuzluğunun ciddi sorunlara yol açmaya başladığından şikayet ediyorlar. Kullanıcıların büyük bir kısmı Magic Mouse ile birlikte kullandıkları klavyelerinin pilinin en fazla bir hafta gittiğini, bir hafta sonunda ise pili değiştirmek zorunda kaldıklarını söylüyorlar.

  Çoğu kullanıcı forumlardaki şikayet başlığına göz atmadan önce, klavyeyi farklı fareler ile kullanmayı denediklerini ve pil ömrünün bu durumda olması gerektiği süreye kavuştuğundan bahsediyorlar.

  Satış fiyatı yaklaşık 140 TL olan Magic Mouse'un bu sorunu ile ilgili olarak ingiltere'deki bir Apple mağazası yetkilisi firmanın konuyla ilgilisi bilgisi olduğunu söylerken, Avustralya'daki bir bayi ise Apple'ın bu konudan habersiz olduğunu iddia ediyor. Ama tartışmalar bu hızda devam ederse Apple'ın er ya da geç bu konuyu gündeme alması gerekecek gibi görünüyor.