1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Teknoloji, Çiftlerin Yataklarını Ayırıyor!


 1. Quensis

  Quensis olduser

  Kayıt:
  27 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.427
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  In Dem Kampus
  İngiltere’de çiftlerin önemli bir bölümünün ayrı yataklarda uyuduğu belirtilirken, bundan teknoloji sorumlu tutuldu. Daily Mail’in internet sitesindeki habere göre, Uyku Konseyi tarafından yapılan araştırmaya katılan çiftlerin yüzde 9’u, daima yalnız uyuduklarını söylerlerken, yüzde 16’sı, ayda en az bir kere ayrı yataklarda yattıklarını bildirdiler.

  yatak.jpg

  Araştırmaya göre, Londralıların yüzde 39’u, kesintisiz bir uykuyu tercih ettikleri için eşlerinden ayrı uyuyor. Yorkshire’dakiler yüzde 14’ü ve İskoçya’dakilerin yüzde 16’sı düzenli olarak ayrı yataklarda yatıyor. Konsey, bu durumun müsebbibinin teknoloji olduğunu belirterek, insanların artık uykudan önce çeşitli bilgisayar oyunları oynamayı, arkadaşlarıyla e-posta yoluyla yazışmayı, müzik dinlemeyi, bilgisayarda sörf yapmayı tercih ettiğine dikkat çekti.


  Bunun, çiftlerin ortak yataklarını ayırmaları anlamına geldiği, genç çiftlerin artık birbirlerine kolayca, "rahatsız olmamak için ayrı odada yatacağını" söyleyebildiği belirtildi. Yaklaşık 1400 İngiliz üzerinde yapılan araştırmaya göre, her 10 kişiden sekizi uyumadan önce gameboy oynuyor. Her üç kişiden biri yatakta telefon konuşması yapıyor veya e-posta gönderiyor, her beş kişiden biri internette sörf yapıyor, bilgisayarda oyun oynuyor veya müzik dinliyor. Buna karşılık sadece her 10 kişiden biri uyumadan önce dua ediyor.


  Mutluluk için ayrı yatakta yatın

  [​IMG]

  Aynı yatağı paylaşan çiftlerin gecede ortalama altı kez partnerinin uyanmasına yol açtığını tespit eden uzmanlar iyi bir evliliği sırrının ayrı yataklarda yatmak olduğunu belirtti. Uyku sorunun eşler arasındaki ilişkiye zarar verdiğinini söyleyen İngiliz Uyku Konseyi ve Uyku Apnesi Birliği, “Buna kadın ve erkeğin uyku alışkanlıklarını farklı olması ve erkeklerin horlaması neden oluyor. 2015’e gelindiğinde evli çiftlerin yüzde 60’ı ayrı yataklarda yatacak ve normal evler artık iki yatak odalı yapılmaya başlanacak” dedi. Araştırmalara göre erkekler, yatakta geceleri kadınların daha fazla hareket ediyor.
   
 2. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
  Aynı yatağı paylaşan çiftlerin gecede ortalama altı kez partnerinin uyanmasına yol açtığını tespit eden uzmanlar iyi bir evliliği sırrının ayrı yataklarda yatmak olduğunu belirtti.

  :D::D:D