1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Tehlike yine kapıda dolaşıyor


 1. Lampard_08

  Lampard_08 rank8

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.177
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  >>> ÖSS <<< ZEDEEEE :@:@
  Gün geçmiyor ki yeni bir tehlike ile karşılaşmayalım: İşte son kabus.

  - Resim Silinmiş.

  Pek çok bilgisayarı ele geçirerek, genellikle yasa dışı işlemler yapmak için kullanan botnet ağlarına bir yenisi eklendi. Aslında sık sık karşılaşılan bu botnet ağları her zaman çok ciddi tehlikeler yaratmıyorlar. Çünkü genellikle sıradan botnet ağları güvenlik firmaları tarafından tespit edildikten sonra yayınlanan anti-virüs güncellemeleri kullanıcıları bu beladan, haberi bile olmadan kurtarabiliyor. Fakat bu kez durum biraz daha farklı.

  Güvenlik araştırmacısı Mary Landesman'ın dikkatleri çektiği bir botnet birkaç haftadır biliniyor. Normal şartlarda şimdiye kadar kaybolmuş olması gereken botnet, bırakın kaybolmayı daha da hızla yayılıyor. Landesman, sadece web sunucularını etkileyen bu botnet'in Adobe Flash yazılımındaki bir güvenlik açığını kullanarak kendisini sitenin kodları arasına eklediği ve bu sitelere giren kişilerin karşısına Google arama sonuçları geldiğini söylüyor.

  Landesman'a göre botnet'in sahipleri Google arama sonuçlarındaki reklamlara tıklayan kullanıcılar sayesinde kazanç peşindeler. Botnet'in zararlı yazılımı kullanıcı bilgisayarlarına da bulaşıyor ve sistemde tespit ettiği FTP hesaplarını kopyalayarak, saldıracak yeni web sunucuları buluyor.

  Uzmanlar şu anda bu botnet'i durdurabilecek bir önlem geliştirilemediğini ve botnet'in kodlarında bir Moskova IP adresi tespit edildiğini söylediler.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017