1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Tatlı ve tuzlu yemeden 125 yaşına ulaştı


 1. Lampard_08

  Lampard_08 rank8

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.177
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  >>> ÖSS <<< ZEDEEEE :@:@

  Tatlı ve tuzlu yemeden 125 yaşına ulaştı

  - Resim Silinmiş.

  Rusya'nın Kabartin-Balkar Cumhuriyeti'nde yaşayan ve ülkenin en yaşlı insanı olduğu belirlenen Ulya Marguşeva tam 125 yaşında. Marguşeva'ya göre uzun yaşamın sırrı tuzlu ve tatlı yememek.
  Üç kocası ve bir oğlundan daha fazla yaşayan Ulya teyzenin hikayesinde en şaşırtıcı olan ise 79 yaşındayken çocuk doğurması.

  Ulya teyzenin bunca uzun ömür yaşamasını çevrenin temiz olması ile açıklayan Kabartin-Balkar Cumhuriyeti Baş Doğum Uzmanı Maria Tembotova, geç yaşta evlenerek doğum yapmasını ise şöyle açıklıyor: "Ulya Marguşeva ayrıca çok sağlıklı bir yaşam sürdürdü. Geç yaşta evlenerek, geç doğum gerçekleştirmesi teorik olarak mümkün." Dünyanın en yaşlı doğum yapan kadını Japonya'da olduğu biliniyor. Ulya teyze 79 yaşında doğum yaptıysa neden bu kadar az tanındığı da merak ediliyor.

  - Resim Silinmiş.

  LENİN VE STALİN'İ TANIYOR

  Hayatının büyük bölümünü Sovyetler Birliği döneminde geçiren Ulya teyzenin devlet büyüklerinden sadece Lenin'i ve Stalin'i tanıması ise ilgi çekici. Ünlü şarkıcıların fotoğrafları ise Ulya teyze için hiçbir anlam taşımıyor, şimdiki Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev ve ünlü Rus şarkıcı Dima Bilan da ona hiç tanıdık gelmiyor.

  Ulya teyzenin doğumunu teyit eden iki doküman var. Birisi 1884'de doğum belgesi, diğeri de 79 yaşındayken çocuk doğurduğuna dair belge. Sezeryensiz doğum yaptığını anlatan Ulya teyze, "Doğumu doğal şekilde yapmıştım. Hastaneden çıkarken hemşire bana çok acımıştı. 'Zavallı kadın' dediğini hatırlıyorum." şeklinde hatıralarını anlattı. Ulya teyzenin doğum kayıtları ile ilgili 7 yaş daha genç olduğunu gösteren ikinci bir bilgi daha var. Yetkililere göre, anlattığı hatıralar ve diğer bir çok belge 125 yaşı teyit ediyor.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. NightMare54

  NightMare54 rank8

  Kayıt:
  8 Ekim 2008
  Mesajlar:
  665
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  18
  Meslek:
  PC Kopat
  Şehir:
  Www.ExtraLooB.coM

  Valla Onun Gibi hayatın Tadını tuzunu almayıp 125Yıl Yaşayacagıma 70-80 Yıl yaşarım Daha iyi :lol: