1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Tasarım Vespa’da Buluşuyor


 1. Intensify

  Intensify  

  Kayıt:
  4 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  5.292
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38

  Ferco Motor Tarafından Geçen Sene İlki Gerçekleştirilen "Art Vespa" İkinci Kez Start Alıyor.


  Üretildiği 1946 yılından bugüne kadar tasarımının klasik öğelerini taşımayı başaran ve bir tasarım ikonu olarak kabul edilen Vespa'lar, Türkiye'nin duayen reklamcılarının jüri üyeliği eşliğinde yeniden yorumlanıyor.
  Ferco Motor, Avrupa ve Güney Afrika'da da gerçekleştirilen ve ülkemizde ilki geçen sene gerçekleşen "Art Vespa" tasarım yarışmasıyla Vespa tutkusunu hayal gücüyle ve tasarımla buluşturuyor.

  Geçen sene "Reklamcıysan, grafikersen ya da bu işi reklamcı veya grafikerden daha iyi beceririm diyorsan, göster marifetini giydir Vespa'yı" sloganıyla yola çıkan yarışmaya toplam 260 tasarım katılmıştı. İlk 10'a giren tasarımın Vespa'lar üzerine uyarlanıp sergilendiği Art Vespa 2010'a 1 Eylül–8 Ekim tarihleri arasında http://www.fercomotor.com.tr/artvespa adresinden başvurulabilecek.

  Önce Tanı Sonra Tasarla

  İlkinde olduğu gibi katılım için öncelikle Ferco Motor tarafından online ortamda hazırlanan kayıt formunu doldurmak gerekiyor. Sonrasında ise sunulan Vespa LX modellerinden biri seçilerek bilgisayara yükleniyor. "Önce tanı sonra tasarla" diyen Art Vespa, katılımcıların yaratım sürecini kolaylaştırmak için onları uzman eğitmenler eşliğinde test sürüşüne davet ediyor. Gerisi de tamamen katılımcının yaratıcılığına bırakılıyor.
  Birinciye Vespa LX 150

  Katılımcılar, İtalya Piaggio C S.p.a.'nın uluslararası ekibiyle Türkiye'nin duayen reklam ve tasarımcıları Atilla Aksoy, Metin Aroyo, Murat Çetintürk, Selim Demirdelen, Hakkı Mısırlıoğlu ve Derin Sarıyer'in jüri üyesi olarak bir araya geldiği yarışmaya birden fazla tasarımla katılabiliyor. Yarışmanın ödülleri ise 1.ye Vespa LX 150, 2.ye Vespa kask ve Vespa Academy'de eğitim, 3.ye ise Vespa Academy'de eğitim imkanı sunuluyor.

  Art Vespa Jüri üyeleri;

  Atilla Aksoy/ Bilgi Üni. Reklamcılık Bölüm Başkanı, Works Ajans Başkanı
  Metin Aroyo/ Piramit, Ajans Başkanı – Creative Director
  Murat Çetintürk/ Rafineri, Creative Director
  Selim Demirdelen/ Yönetmen
  Hakkı Mısırlıoğlu/ Ultra, Ajans Eş Başkanı – Creative Director
  Derin Sarıyer/ Mimar, tasarımcı
   
 2. DevilKiss

  DevilKiss Tanınıyorum

  Kayıt:
  23 Nisan 2009
  Mesajlar:
  432
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  okul amalesi
  Şehir:
  Beni Çekemeyen Anten Taksın

  Geçen sene güzel çalışmalar olmuştu