1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Tarihi Anlaşma!


 1. tenpanter

  tenpanter olduser

  Kayıt:
  28 Mart 2009
  Mesajlar:
  3.320
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Hayallerim neredeyse, ben oradayım.

  Aziz Yıldırım ile Fikret Orman, ‘tarihi bir anlaşma’ için biraraya geldi. İkili, ön protokol yaparak önümüzdeki sezon İnönü Stadı’nın yıkılacak olması nedeniyle Beşiktaş’ın maçlarını Şükrü Saracoğlu’nda oynamasına karar verdi.
  [​IMG]
  Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında müthiş anlaşma... Siyah-Beyazlılar önümüzdeki sezon maçlarını Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynayacak. Uzun süredir çareler arayan Beşiktaş yönetimi ile Fenerbahçe yönetimi arasında anlaşma imzalandı. Siyah-Beyazlı yöneticiler bu sezon başında maçlarını TT Arena’da oynamak istemişti ancak yoğun tepkiler nedeniyle Galatasaray yönetimiyle anlaşmaya varılamamasından sonra konu kapanmıştı.

  Ancak o dönemlerde Fenerbahçe’nin eski yöneticilerinden Nihat Özdemir, “Bizim stadımızda oynayabilirsiniz” diyerek ilk adımı atmıştı. Bu adımlar şu günlerde hayata geçirildi ve Sarı-Lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım ile Beşiktaş başkanı Fikret Orman arasında yapılan görüşmeler sonrasında iki taraf 2013-14 sezonu için anlaşmaya vardılar.

  KİRA YARI YARIYA ÖDENECEK
  Kısacası önümüzdeki sezon İnönü Stadı yıkılıp yerine yeni bir stadın yapılması için start verilecek. Anlaşma gereği iki kulüp maçları biri deplasmanda olduğunda biri içeride olacak şekilde ayarlanacak ve Futbol Federasyonu da buna destek verecek. Stadın genel giderleri ve yıllık kirası da iki taraf arasında yarı yarıya bölüşülecek. Fenerbahçe’nin ödediği yıllık 9.6 milyon lira kira bedelinin yarısını Beşiktaş ödeyecek. Stattaki özel alanlar localar da şu anki loca sahipleriyle görüşülüp bu konuya da bir çare bulunacak. Çünkü İnönü Stadı’ndaki loca sahipleri de Saracoğlu’ndaki localardan faydalanabilecek. Sonuç olarak her iki kulübün başkanın yapmış olduğu anlaşma ve imzaladıkları ön protokoll gereğince önümüzdeki sezon Kartal, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda uçacak.

  BÜYÜK TEPKİ
  Şükrü Saracoğlu Stadı’nı ortak kullanma protokolü muhalefeti ayağa kaldırdı. F.Bahçe camiasının önde gelenleri buna tepki göstererek, “Başkanın Yargıtay’daki durumu belli değil. Yani F.Bahçe’de başkanlığa devam edip etmeyeceği netleşmiş durumda değil. Ocak ayında büyük ihtimalle kongre yapılması gündemde. Kulüpte böyle belirsizlikler yaşanırken başkanın önümüzdeki sezon için stadımızı Beşiktaş ile ortak kullanmaya karar vermesini anlaşılır bulmuyoruz” dediler.
  Beşiktaşlı kardeşlerime hoşgeldiniz diyorum.
   
 2. Wax Whine

  Wax Whine Psikolog

  Kayıt:
  9 Eylül 2007
  Mesajlar:
  17.589
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  Taksim/İST.

  Fenerbahçe, Beşiktaş ile gelecek sezon siyah-beyazlı ekibin maçlarını Şükrü Saracoğlu'nda oynaması üzerine yapıldığı iddia edilen haberi yalanladı.

  Resmi siteden yapılan açıklamada şu sözler kullanıldı:

  "Bugünkü Haber Türk Gazetesi'nde, Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'ın, Beşiktaş JK Baskanı Sayın Fikret Orman ile ön protokol yaptığı ve Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun gelecek sezon Beşiktaş'ın kullanımına açılacağı iddia edilmektedir.

  Sayın Orman'ın, kendi kulüplerine ait yeni stadyum projelerine dair fikir edinmek adına, 20 Ekim 2012 Cumartesi günkü stat ziyaretine paralel olarak, niyet okuma güdüsüyle hazırlanan haber, gerçekleri yansıtmamaktadır.

  Bu vesileyle, Başkanımız ile Sayın Orman arasında bu yönde herhangi bir görüşme yapılmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız."