Tarih yazmaya devam!
Bursaspor'un tecrübeli kaptanı Ömer Erdoğan diyor ki: “Herkesin hayal ettiği şeyi, biz başardık. Devamı da gelecek. Yine zirveyi zorlayacağız ve taraftarımızın desteğiyle şampiyonluğu kovalayacağız” “Parayla elde edilmeyecek şeyler Bursaspor'da olduğu için mutlu sona ulaştık. Şimdi sıra Avrupa'da. Şampiyonlar Ligi'nde gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz”

Kafası yarıldı, sonuna kadar savaştı, yeri geldi ileriye çıkıp gol attı. Bursaspor’un şampiyonluğundaki en önemli pay sahiplerinden Ömer Erdoğan, Bursa’daki 650 yıllık Tarihi Çınar’da, tarihi zaferi FANATİK’e anlattı. Tecrübeli futbolcu, kırılma anlarından unutamadığı maçlara, Şampiyonlar Ligi’nden takımdaki genç yıldızlara kadar pek çok konuyu içtenlikle yorumladı. İşte kaptanın sözleri...

‘Takımdan herkes mutlu tutuldu’

“Her şey Ertuğrul Sağlam’ın takımın başına getirilmesiyle başladı. Geldiği sene UEFA’yı kıl payı kaçırdık. Ardından Sercan, Volkan Şen gibi genç ve yetenekli isimlere teklifler geldi. Ancak kadro korundu. Geçen sezona tabii ki şampiyonluk hedefiyle başlamadık. Hatta son haftaya kadar, o kelimeyi kullanmayı yasakladık. Takımda oynayanla oynamayan mutlu tutuldu. Bu önemli bir faktördü. Başından sonuna kadar herkes canını dişine takıp mücadele etti. Sadece 11 kişi değil, teknik heyet ve personel de dahil inanılmaz bir ortam yaratıldı. Zaman zaman aleyhimizde yorumlar yapıldı. Cevabını sahada verdik”

‘Kayseri maçı kırılma anıydı’

“Rakiplerimizin bütçesi ve kadro değerleri bizden kat kat üstün. Ancak her şeyin para olmadığını kanıtladık. Herkesin hayal ettiği şeyi, biz başardık. Geçen sezon başında Anadolu’dan bir takım çıkacak, şampiyon olacak deseler kimse inanmazdı. İşte biz böyle bir tarih yazdık. Geriye dönüp baktığımda inanamıyorum. Yaşananlar gerçek mi diyorum. Bütün maçlar unutulmaz, ama benim için üçü çok önemli. Deplasmanda oynadığımız Fenerbahçe, Beşiktaş ve Kayserispor karşılaşmaları... Fenerbahçe karşısında 2 kez başımdan yaralandım, ancak mücadeleye devam ettim. Geriden gelip, kazandık. Beşiktaş maçı da öyle. Kayseri deplasmanında ise yenildik. Ancak belki de o yenilgi bize şampiyonluğu getirdi. Tokat gibi mağlubiyetti ve bizi kendimize getirdi. Kırılma anı da oydu.”

‘Ben de Real Madrid’i istiyorum’

“Artık hepsi geride kaldı. Şampiyonlar Ligi’nde en iyiler arasında oynayacağız. Kadromuz korundu, önemli takviyeler yapıldı. Devler Ligi’nde de gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. Taraftarımız gibi ben de Real Madrid’i Bursa’da görmek istiyorum. Başarılarımızın devamı gelecek. Yine zirveyi zorlayacağız ve şampiyonluğu kovalayacağız. Takımdaki genç oyuncularla sürekli konuşuyorum. Şampiyonluk yaşadım, küme düştüm, Galatasaray forması giydim. Onlara tecrübelerimle yardımcı olmaya çalışıyorum. Avrupa arenası en çok genç oyuncular için önemli. Benim de sözleşmem 2 yıl daha uzatıldı. Futbolu Bursaspor’da bırakmak istiyorum. 4 yılın ardından 2 yıl daha forma giyeceğim. Sonra da Bursaspor bünyesinde futbol adamı olarak devam etmeyi hedefliyorum“

‘Keşke milli takıma çağrılsaydım’

“Sezon bittikten sonra A Milli Takıma çağrılmayı çok isterdim. İçimde ukte olarak kaldı. Amerika kampında yer almayı hedefliyordum. Sonuçta şampiyon takımın kaptanıyım ve Türkiye’de en az gol yiyen ekibin defansında görev yapıyorum. İleriye çıkıp 6 da gol atmışım. Buna rağmen çağrılmadım. Yine de teknik heyetin kararına saygılıyım. Eğer Türkiye, Dünya Kupası’na katılsaydı ilk üç arasında mutlaka yer bulurduk. Çünkü kaliteli isimlerden kurulu bir kadroya sahibiz”​

Fanatik ^^

Yukarı Alt