Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Bu konu hakkında tek diyeceğim şu

Allah'ın nasıl var olduğunu bilemezsiniz.Allah'ı kimse yaratmamıştır, O hep vardır. O nun gücünü, kudretini hiçbir insan zekasının çözemeyeceğini de bilin. Felsefe ile çözülemez...

Herkes Her Yorumu Yapabilir ;
Kural ve Ahlak Cercevesi İcerisinde Olmalıdır...

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Peki insan zekasi,Allah`in kendi kendine var oldugunu,onu kimsenin yaratmadigini nasil cozebiliyor ve iddia edebiliyor?

DarthvadeR demiş ki:
ona bakarsan hristiyanların inançlarıda onlara göre kutsal kitap olan incilde belirtilmiştir. ?
Yapma şimdi. İncil in insanlar tarafından değiştirildiğini biliyoruz. Kur'anı-ı Kerim' in hiçbir kelimesi değiştirilmeden bu güne kadar getirilmiş. İnsanların kendi yazdığı kitabamı inanayım yoksa Allah tarafından Hz. Muhammed (S.A.V) e indirilmiş Kur'anı-ı Kerim e mi ?

TwiLight Şimdi dini kalıplarını bırak ve beni dinle... Kuranda Allahın 99 ismi bize bahşedilmiştir 99 ismin anlamlarının içinde ya aziz yaratmak dahi vardır...

Allah kendi gücünü yapabileceklerini görmek için biz insanları kendi ruhundan kendi parçasından yaratmıştır...
Kuranda bundan bahsedilir şu kelimelerlede ip ucu verilir.
Ben insana Şah damarından daha yakınım, yada ben Heryerdeyim kelimesinden Aslında hepimiz içimizde yaratıcının ruhundan birer parça taşırız.

Onun gücünü ve kudretini anlamak konusunda bize 99 ismi anlamlarıyla hediye etmiştir Allah içimizde ondan bir parça var ya Aziz yani yaratmak dahil herşeyi insan oğluda yapabilir zaten Allahin bizi yaratma sebebide kendinin bi parçasıyla insanların neler başarıcagını görmektir...

Allahi bizden ayıran tek özellik 100. ismi Allahtır, Doğmamış ve Doğurulmamış... Ki buna oda emin değildir çünki hatırlamaz ama ona yaratma gücünün nerden geldiği meçhuldür...
yani hepimiz birbirimizin yansımalarıyız hepimiz bir Allaha bağlı yansımalarız...
Onun bize bahşettiği bu güçle onun kadar olmasada herşeyi başarabiliriz, Sadece istemek ve çalışmaktır gerekli olan...

Sadece insanların geçmişte yaptıgı kötülüklerden kendini Allahla eşit koşmasından dolayı tanrısal benliğimizi kullanmamız güçleştirilmiştir ve herkez yapamaz...
Atlantis ve Mu uygarlıklarını oluşum ve yok oluşlarını araştırarak bana cevap verirsen sevinirim insanın geçmişi hataları şuanki durumumuzun sebebi benim anlatmak istediklerim hepsinin cevapları orda bağnazca yorumlar istemiyorum...
SEVGİ-lerle... :)

Çözemeyeceğim bir konu değil. Kur'anı-ı Kerim'i okumak yeterli. İnanıp inanmama kısmı size kalmış.

StarkDrache

Bilgiliyim
Arkadaşlar Bu Konuyu Çözmeye Sizin Beyniniz " İNSAN BEYNİ" Yetmez. Lütfen Gereksiz Yere Tartışmayınız. ( Fantazi Meselesidir Tartışcaz Diyorsanız Devam )

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
TwiLighT demiş ki:
DarthvadeR demiş ki:
ona bakarsan hristiyanların inançlarıda onlara göre kutsal kitap olan incilde belirtilmiştir. ?
Yapma şimdi. İncil in insanlar tarafından değiştirildiğini biliyoruz. Kur'anı-ı Kerim' in hiçbir kelimesi değiştirilmeden bu güne kadar getirilmiş. İnsanların kendi yazdığı kitabamı inanayım yoksa Allah tarafından Hz. Muhammed (S.A.V) e indirilmiş Kur'anı-ı Kerim e mi ?
Kuran`in degistirilmeden gelebilmis olacagini cozebilmis olan insan beyni,varsa Allah`in hep oldugunu ya da yaratildigini da cozebilir.. :wink1:

Konu içerisinde saygısızlık yapanlar banlanacaklardır. Burda anlamlı, süslü püslü 3-4 cümle yazarak cihat yapıyorum zannetmeyin. Seviyenizi koruyun.

İyi tartışmalar...

Tüm niyetlerin, bedenleri varmışçasına görülebildi
SaGoPaKaJMeR demiş ki:
TwiLight Şimdi dini kalıplarını bırak ve beni dinle... Kuranda Allahın 99 ismi bize bahşedilmiştir 99 ismin anlamlarının içinde ya aziz yaratmak dahi vardır...

Allah kendi gücünü yapabileceklerini görmek için biz insanları kendi ruhundan kendi parçasından yaratmıştır...
Kuranda bundan bahsedilir şu kelimelerlede ip ucu verilir.
Ben insana Şah damarından daha yakınım, yada ben Heryerdeyim kelimesinden Aslında hepimiz içimizde yaratıcının ruhundan birer parça taşırız.

Onun gücünü ve kudretini anlamak konusunda bize 99 ismi anlamlarıyla hediye etmiştir Allah içimizde ondan bir parça var ya Aziz yani yaratmak dahil herşeyi insan oğluda yapabilir zaten Allahin bizi yaratma sebebide kendinin bi parçasıyla insanların neler başarıcagını görmektir...

Allahi bizden ayıran tek özellik 100. ismi Allahtır, Doğmamış ve Doğurulmamış... Ki buna oda emin değildir çünki hatırlamaz ama ona yaratma gücünün nerden geldiği meçhuldür...
yani hepimiz birbirimizin yansımalarıyız hepimiz bir Allaha bağlı yansımalarız...
Onun bize bahşettiği bu güçle onun kadar olmasada herşeyi başarabiliriz, Sadece istemek ve çalışmaktır gerekli olan...

Sadece insanların geçmişte yaptıgı kötülüklerden kendini Allahla eşit koşmasından dolayı tanrısal benliğimizi kullanmamız güçleştirilmiştir ve herkez yapamaz...
Atlantis ve Mu uygarlıklarını oluşum ve yok oluşlarını araştırarak bana cevap verirsen sevinirim insanın geçmişi hataları şuanki durumumuzun sebebi benim anlatmak istediklerim hepsinin cevapları orda bağnazca yorumlar istemiyorum...
SEVGİ-lerle... :)
yazdıklarını okuyunca edebiyat dersinde işlediğimiz konu geldi aklıma ve defterimi bulup okudum şimdi buraya yazıyorum
Hallac-ı Mansur
Enel Hak düşüncesi yüzünden dönemin hükümdarı tarafından idam ettirilmiştir.
Bu anlayışta;tüm kainat Allah'tandır ve Allah her yerdedir.Ben de bu kainatın bir parçasıysam Allah benim de içimdedir.Bende Allah'tan bir parça vardır.Bu durumda ben Allah'ın bir parçasıyım.Bizler Allah'ın yansımaları olarak yaşamımızı süreriz.
Mansur bu anlayışını açıkladığında kendisinin Allah olduğunu iddia ettiği sanılmıştır ve idam edilmiştir.
Hz. Adem'in yaratılışı anlatılırken de bu geçer Allah ona ruhundan üfledi diye
görüyoruz 10.yy'da da vardı bu tartışma şimdi de karşıt görüşler oldukça bir çözüm olması zor boşuna birbirinizi kırıp uzatmayın derim ben

DarthvadeR demiş ki:
arkadaşta başka bi beyin türü var galiba çözemeyeceğim konu değil diyor baksana..

ne yazdığımı tam okudunmu ? Kur'anı-ı Kerim'i okursak bu konuyu çözebiliriz dedim

bir daha mesaj yazmayacağım sizin anlamaya niyetiniz yok benim de artık cevap yazmaya...

SnowFlake...

Seninde bu yorumunda dünyayı gemiyle dolaştıktan sonra yuvarlaktır diye iddia eden bilim adamı geldi aklıma idda ettikten sonra hayır dünya düzdür deyip idam ettirilip sonradan dünyanın yuvarlak oldugu anlaşılınca pişman olan kral... İşte herzaman herşey biliniyordu fakat insanlar gerçeklerden nedense yapısındamı var hep kaçtılar artık bazı şeylerin anlaşılmasının zamanı geldi yaklaşan olaylar var... hepiniz dediklerimi okuyun düşünün ve araştırın bu size benim yapabilecegim en büyük yardımdır ben sizlere yolu gösterdim o yola girmek size kalmıştır...
SEVGİ-lerle...

Statuss

Bilgiliyim
Kardeşim Allahtan başka ilah yoktur.Sen bir tek bunu bil başka tefarruatlara gerek yok
Ps:Ayrıca ilk mesajımdan dolayı özür dilerim.

Bunu biliyorum , özrün kabul edildi. Ben fark etmemişim ilk yorumu iyikide fark etmemişim.
Ve yorumlarımla çelişmeyin emin olun en müslüman oldugum yıldır bu yıl sadece Kuranı sizin gibi düz değil sırlarını çıkarabilmek için anlamlarıyla araştırıp okuyorum... (:

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt