Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
SweeTChieF demiş ki:
celebrity demiş ki:
SweeTChieF demiş ki:
Arkadaşlar herkez kendi görüşünü yazıp çıkarsa tartışma olmaz. :beer:
Silkroad hakkinda, genel kultur hakkinda ya da futbol maci hakkinda yorum yapmiyoruz. Burada su an yazi yazmamizi saglayan bir yaratan hakkindaki konuda kimse ''yoktur'' cevabina seyirci kalamaz!
Uyarımı yaptım eğer tartışma olursa konu kilitlenecektir. :detective:
kitlemeye ne meraklısın üstadım şurda insanlar iki çift laf edemiceklermi yahu :wink1:

celebrity demiş ki:
Uzgunum ama kimsenin bu konu hakkinda olumsuz fikrine saygi duyacak kadar karaktersiz bir insan degilim! Bu lafim sana Macro! Kendine gelmeyi dene! Inanmiyorsun, evet ve karsiligini gayet guzel bir bicimde almissin, elin agzin kaymis. Yakinda da yer degistirecekler!
Bu lafları söyleyerek karaktersiz birisi olduğunu gösterdin.

tamam yeter herkezin fikri kendinedir herkez saygı duymalı macro buraya ben inanmıyorum yazar ise bu onun fikridir onun fikrini yorumlamak en son sana düşer daha fazla boş konuşmaya gerek yok herkez farklıdır isteyen inanır isteyen inanmaz..

Takımı
Besiktas
bLaster @
Herkese tek tek cevap vermek zorundamıyım ben görevimi yapıyorum. :nod:

bi kere özgür düşünce diye birşey var sen onu kısıtlayamazsın kimseyede karışamazsın o yüzden uzatmanın anlamı yok kendi düşüncesini söylemiş bu ülkede azda olsa düşünce özgürlügü var :twisted:

@celebrity
kimseye emir veremessin.Herkez kendi fikrini yazabilir.kimseyi yargılamak sana kalmaz kalmayacakta,madem özgür bir toplumdasın herkezin fikrine saygı duyacaksın.
Lütfen seviyeli yorumlar yapın

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
celebrity demiş ki:
Macro demiş ki:
celebrity demiş ki:
Uzgunum ama kimsenin bu konu hakkinda olumsuz fikrine saygi duyacak kadar karaktersiz bir insan degilim! Bu lafim sana Macro! Kendine gelmeyi dene! Inanmiyorsun, evet ve karsiligini gayet guzel bir bicimde almissin, elin agzin kaymis. Yakinda da yer degistirecekler!
ps2: Tartışmanızla Tanrı'nın varlığı değişmiyor diyen arkadaşlar için, biz burada Tanrı'yı var etmek veya yok etmek için tartışmıyoruz, en doğru bilgiye felsefi ve bilimsel bilgi paylaşımıyla kafamızda oluşan soru işaretlerini birbirimize açıyoruz. Hakaret ve susturmalarla engel olunmaya çalışılmasın.

Tanrı iyiyi ve güzeli emreder. Bu hakaretler hoşuna gitmeyecektir (:
Madem yok diyorsun o zaman her seferinde ortaligi atesleme ve yorumunu yazma tamam mi?!
Var mı diye sorulan bir konuda yorumumu yaparım, beni kimse engelleyemez (: Düşünce ve dile getirme özgürlüğünü engellemeye çalışana ne dendiğini bilirsin :nod:

DoomsDay demiş ki:
celebrity demiş ki:
Bu lafları söyleyerek karaktersiz birisi olduğunu gösterdin.
Sakin dostum, seviyesine inme

Truth demiş ki:
tamam yeter herkezin fikri kendinedir herkez saygı duymalı macro buraya ben inanmıyorum yazar ise bu onun fikridir onun fikrini yorumlamak en son sana düşer daha fazla boş konuşmaya gerek yok herkez farklıdır isteyen inanır isteyen inanmaz..
Teşekkürler :muck:

bLaster demiş ki:
bi kere özgür düşünce diye birşey var sen onu kısıtlayamazsın kimseyede karışamazsın o yüzden uzatmanın anlamı yok kendi düşüncesini söylemiş bu ülkede azda olsa düşünce özgürlügü var :twisted:
:lol: haklısın az da olsa var (:

Şu da kesindirki ne yerde ne de gökte hiçbirşey Allah'a gizli kalmaz.

Sizi rahimlerde dilediği gibi şekillendiren O2dur. Kendisinden başka ilah olmayan, şan, şeref ve hikmet sahibi olan O'dur.

Ali İmran suresi 5. ve 6. ayet.
Her fikre saygı duyarım ama Allah yoktur diyene saygı duyamam son mesajımdır konuya dahada girmem Allah'ın varlığını Kur-anı birkere okumamış kimse ile tartışmam. Darvinen inannanlar öbür tarafta darvinin yanında olacaklardır. Bu bir risktir ve bu riski göze alanların Allah yardımcısı olsun.

Bournemouth & Istanbul (bkz: mekik dokuma sendromu
26 yasinda gayet egitimli bir insan olmakla beraber zamaninda cok arastirma yaptim. Ve bunu sizi aciklayarak o degerli vaktimden alamam uzgunum, anlayacaginizi da sanmiyorum. Siz daha ergenlik donemindesiniz, dogaldir saga sola ozenip de yoktur demeniz. Ama lutfen benden yasca kucuk kisiler bana nasihat falan vermeye kalkmasin gercekten cok guluyorum.

Absence

celebrity
1 ay banlanmıştır kullandığımız sözcüklere dikkat edelim lütfen böyle giderse bir konu daha çöpe gidecek

Tanrıdan çok Allah var mı yok mu buna cevap vermek istiyorum.
Allah yada bir tanrı var mı yok mu bilemem ama bizi izleyen 7.5 milyar insandan vakit bulabilirse bizimle ilgilenen bizi dinleyen birileri illaki var.

İçindeki ses emin ol sana diğer bir varlıktan geliyor.Hissler,duygular,aşklar.
Seni yönlendiren biri var bu bir kesin ama bu kim bilemiyorum.

Bak şöyle düşün her insan kendi içinde bir ruh kimse bedeninden çıkamıyor?
Bu nerden buraya geldi.
Peki sen bu ruhunu yönetemiyorsun ama bu ruhunla bedenini yönetebiliyorsun.
Peki ruhdan çıkmanı sağlayan ne?
Derin düşünürsen bir sonuca ulaşırsın.

emrettiklerini yerine getirmiyorum ama varlığını biliyorum. herneyse ben yoluma bakarım. zaten bizlere öğütlenen şey iyi olmak değilmi?

sen iyi insan olduğuna inanıyorsan tanrının varlığı veya yokluğu fazla önemli değildir...

yazdıklarımın yanlış tarafa çekilmemesi için yazının ana fikrinide söyleyeyimde anlayışı kıt olan arkadaşlar(varsa tabii) doğru düzgün anlasınlar...

sen iyi insan ol gerisine karışma :wink1:

celebrity demiş ki:
26 yasinda gayet egitimli bir insan olmakla beraber zamaninda cok arastirma yaptim. Ve bunu sizi aciklayarak o degerli vaktimden alamam uzgunum, anlayacaginizi da sanmiyorum. Siz daha ergenlik donemindesiniz, dogaldir saga sola ozenip de yoktur demeniz. Ama lutfen benden yasca kucuk kisiler bana nasihat falan vermeye kalkmasin gercekten cok guluyorum.
26 yaşında gayet eğitimli biri olarak başka fikirlere saygı duymayı öğrenememişsin , yazık.

Dn : Bence tanrı vardır.

son kere söylüyorum burada ben inanıyorum diye üste çıkma bende inanıyorum sen merak etme yorum yapmayacaksın eğer sen gerçekten ben inanıyorum diyorsan o senin kendine başkaları inanmayabilir ya çok saçma ve seviyesizce konuşuyorsun neyse bu kadar tartışma yeter..

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt