1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Tanjevic'ten genç meslektaşına öğüt


 1. addIcFb

  addIcFb Aileden

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  5.215
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Okul

  Joventut'u deplasmanda mağlup ederek kritik bir galibiyet alan F.Bahçe koçu Bogdan Tanjevic karşılaşmanın her 2 takımın da mücadelesine sahne olduğunu ve tipik bir Euroleague maçı havasında geçtiğini söylerken, maçın ardından yaşanan gerginlikten dolayı özür diledi ve genç meslektaşına öğüt verdi.

  bogdantanjevic_fbulker.jpg

  Fenerbahçe Ülker koçu Bogdan Tanjevic 70-67 kazandıkları Joventut maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, karşılaşmanın bitimiyle birlikte yaşanılan gerginliğe değindi.

  Mücadelenin bitimiyle birlikte Joventut koçu Sito Alonso ile bir araya gelen tecrübeli çalıştırıcı konuşmalar esnasında gerilen ortamın da etkisiyle bir anda kendini meslektaşı ile bir tartışma içerisinde buldu. Olaylar sırasında Tanjevic ve Alonso'nun birbirlerini çekiştirdiği de gözlendi.

  Bogdan Tanjevic'in basın toplantısının Ajansspor tarafından derlenmiş hali şu şekilde :

  "Maç tipik bir Euroleague maçı havasındaydı. İyi mücadeleye sahne olan ve skoru çok yakn bir karşılaşma oldu. Çok parlak bir maç değildi ama her 2 takım da bir çok hatasına rağmen iyi mücadele etti ancak her iki takımın da yürekten oynadığını söylemeliyim. Eğer Joventut kazansaydı onları tebrik ederdim. Maçın sonundaki davranışlarımdan dolayı özür diliyorum. Yıllar öncesine dayanan kişisel bir etik anlayışım var ve bu da kazanalım ya da kaybedelim her zaman yaptığımız işin itibarı için aynı yüz ifadesini sergilemeyi gerektiriyor. Her zaman büyük oyuncuların da kaybeden rakiplerinin işlerini daha da güç duruma sokmaması için onlara aynı saygıyı göstermesi gerektiğini aklımda bulundururum. Bir maç kaybettiğimde, rakip koçun keyfini sınırlandırmamak hatta daha da arttırmak için onu tebrik ederim. Daha sonra da kafamı koyacağım bir yastık bulur ve neden kaybettiğimizi düşünürüm. Her zaman şunu göstermek istemişimdir ki kazanalım ya da kaybedelim, meslektaşlarıma ne olursa olsun aynı şekilde davranırım. 38 yıllık koçluk tecrübemde yaşadığım yüzlerce galibiyet ve mağlubiyetten sonra salonu hep aynı gülümseme ile terkederim. Umarım Joventut'un genç koçu da bu tecrübeden kendine ders çıkarmıştır."