1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Tanjevic: Fenerbahçe Ülker bir ekol


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  Tanjevic: Fenerbahçe Ülker bir ekol
  Fenerbahçe Ülker'in Sırp antrenörü Bogdan Tanjevic, sarı-lacivertli takımın basketbolda bir ekol olduğunu söyledi.
  [​IMG]
  Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı Antreönürü Bogdan Tanjevic, ''Kulübümüzün basketbol şubesi alttan üste kadar çok iyi bir organizasyonla çalışıyor. Bu anlamda Fenerbahçe basketbolda bir ekol oldu diye düşünüyorum'' dedi.
  Beko Basketbol Ligi'nde sezonu şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe Ülker'in antrenörü Tanjevic, Fenerbahçe Gazetesi'nde yer alan söyleşide sezonun değerlendirmesini yaparak, şampiyonluk ve gelecek sezon ile ilgili bilgi verdi.
  Takımlarının bu sezon içindeki inişli çıkışlı performansında en önemli nedenlerden birisinin İbrahim Kutluay'ın askerlikle ilgili problemler nedeniyle takımdan ayrılması olduğunu ifade eden Tanjevic, ''İbrahim takımımızın çok önemli bir parçasıydı. Mirsad ve Semih'in sakatlıkları ile sezon ortasında takıma katılan oyuncuların tam anlamıyla adapte olamaması bizi kötü etkiledi'' ifadelerini kullandı.
  Sezon başında genç oyuncuların kendilerini geliştirebilecekleri tarzda bir takım kurma düşüncesinde olduklarını vurgulayan Sırp antrenör, ''Tecrübeli oyuncuları da bunların yanına koyarak, gençlerin kariyerlerinin gelişimine katkıda bulunmalarını sağlayacaktık. Ancak takımın tecrübeli oyuncuları sakatlanınca ve takım dışına çıkınca, bu genç oyuncuların omuzlarına büyük bir sorumluluk bindi. Yetenekli olduklarını bildiğimiz bu oyuncular çok erken bir zamanda bu baskının altına girdiler. Fakat bu baskı genç oyuncuların gerçekten yetenekli olduklarını kanıtladı. Bir de şu ortaya çıktı, tecrübeli oyuncuların yokluğunda bu genç oyuncular takımı taşıyabiliyorlar. Bütün bunları üst üste koyduğumuz zaman sezonun bu iniş çıkış denen döneminin gayet doğal bir süreç olduğunu görebiliriz'' diye konuştu.

  ''SEYİRCİLERİN OLUMLU ETKİSİ OLDU"

  Play-off serisi maçları hariç birçok önemli karşılaşmayı çok az seyirciye karşı oynadıklarını belirten Tanjevic, ''Bizim oyuncularımız para için değil seyirci için oynayan oyuncular. Bu nedenle oyuncularımızın seyircilerin geldiği maçlardaki performansları gözle görülür şekilde arttı. Mesela ligde orta ve alt sıralarda yer alan takımlarla yapılan maçlarda oyuncularımız belli bir seviyeden sonra konsantrasyonlarını kaybedebilirler. Burada takıma ateş verecek güç taraftardır. Ben bitmiş durumdayken taraftar sayesinde sahada yeniden doğan birçok takım gördüm. Bu nedenle taraftarı çok önemsiyorum. Fenerbahçe'nin de muhteşem bir taraftarı olduğunu düşünüyorum. Final maçlarında bunu gördük. Ancak bu desteğin bütün maçlarımızda arkamızda olmasını isterdik. Önümüzdeki sezonda bu desteğin olacağına inanıyorum'' dedi.
  Genç oyunculara çok değer verdiğini söyleyen Bogdan Tanjevic, ''Altyapı takımlarımızın antrenörleriyle sürekli bir fikir alışverişi içindeyim. Takip ettiğim altyapı oyuncuları da var. Sezon içinde genç ve yıldız takımdan birçok oyuncuyu A takımla birlikte antrenmana çıkardık. Hatta bizimle yurt dışı deplasmanına gelen genç oyuncular da oldu'' ifadelerini kullandı.

  ''VEFAT EDEN ARKADAŞIMI DÜŞÜNÜYORDUM''

  ''Kupa ve madalya töreninde sürekli arka tarafta durdunuz ve çok düşünceliydiniz? O an neler hissediyordunuz?'' sorusu üzerine konuşan Sırp çalıştırıcı, ''Sezon içinde Sarajevo'da vefat eden yakın bir arkadaşımı düşünüyordum. O, dünyanın en iyi koçu olduğumu söylerdi. Her başarımda da beni yüzde yüz desteklemiştir. Kupa töreninde onun yanımda olduğunu hissettim. Öldüğü gün de bizim helal günü dediğimiz gününde bulunamamıştım. Bu beni üzmüştü. Buradaki işlerimi bitirir bitirmez Sarajevo'ya gideceğim. Kupa töreninde bu durumun verdiği üzüntünün yanında görevimi başarıyla tamamlamamın verdiği gurur ve ligi bitirmemin verdiği rahatlama da vardı. Kısacası karışık duygular içerisindeydim'' dedi.

  ''HEDEFİMİZ BÜYÜMEK''

  Yeni sezonda hem oyuncu hem de takım bazında gelişmeyi ve büyümeyi hedeflediklerini ifade eden Bogdan Tanjevic, ''Bunun ön koşulu mevcut kadroyu bir arada tutmak. Ben zaten her sene 4-5 oyuncunun değişeceği bir oyun yapısına hiçbir zaman inanmadım. Hep uzun vadeli düşündüm. Dolayısıyla burada da uzun vadeli bir program yapıyorum'' diye konuştu.
  Her şeyden önce bir Fenerbahçe ailesi yaratmaya çalıştıklarını vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, ''Aynı formayı paylaşan bu oyuncular bir aile havasında olurlarsa, sezon içinde yaşadığımız bütün aksilikleri çok kolay aşabileceğiz. Ayrıca kendini bir ailenin ferdi olarak gören oyuncular için paradan önce hedef ve fikir birliği gelecektir. Bu da başarının olmazsa olmaz ön koşuludur. Bunun gerçekleşeceğine bütün kalbimle inanıyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.
   
 2. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  Kusura bakmasın ama Türkiye'de tek ekol var Oda Efes Pilsen ,Tanjevic varken FB ekol falan olamaz. Daha elindeki en iyi oyuncuyu kadroda tutmayı bilmiyor.