joysro

r1

Cladren

Tanınıyorum
Kayıt
6 Eylül 2011
Mesajlar
264
Beğeniler
0
kingo
Tamir, Restorasyon ve Şarj penceresi artık aşağıda gördüğünüz gibi:Yukarda gördüğünüz pencerede 3 farklı işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bunları birer birer resimlerle açıklayalım.

Tamir ve restorasyon işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle yukardaki pencerede gömülü olarak bulunan boyut taşının şarj olması gerekli, yani bu taş süreklilik içermelidir. Bu nedenle ilk olarak bu taşın nasıl şarj edildiği ile başlayalım.

1- Şarj İşlemi

Boyut taşını şarj etmek için elinizde bulunan ve işinize yaramayan, kullanmadığınız eşyaları (silah, zırh vs) kullanabilirsiniz. (Şarj için normalde paslanmaz çelikte kullanabiliyorsunuz ancak bir bug nedeniyle bu işlemi şuan yapmak mümkün değil.) Boyut taşını şarj etmek için kullanacağınız eşyayı MALZEME bölmesine koymanız gerekiyor. Taşı şarj ederken bu eşyanın kaybolacağını aklınızdan çıkartmayın.Şarj tuşuna bastığınızda malzeme bölmesine koyduğunuz eşya kaybolacak ve özünden bir miktar süreklilik boyut taşını şarj edecektir.

2- Restorasyon İşlemi

Elinizde sürekliliği azalmış ancak henüz kırılmamış bir eşya varsa, bu eşyanın sürekliliğini doldurmalı ve bu şekilde kırılmasını önlemelisiniz.Bu işlemi yapmak için restore edeceğiniz eşyayı ANA MEVKİYE koyun (Malzeme bölmesine koyarsanız eşya kaybolacaktır.) ve RESTORE ET tuşuna basın. İşlem sonucunda eşyanın sürekliliği dolacaktır. (Tabi bu işlemi gerçekleştirebilmek için boyut taşının süreklilik içermesi gerekmektedir.)3- Tamir İşlemi

Eğer bir eşyanız sürekliliği 0 olmuş ve kırılmışsa, bu eşyanızı tekrar kullanabilmek için onarmanız gerekmektedir.Tamir işlemi için kırılmış eşya ANA MEVKİYE, aynı eşyadan bir tane sağlam da MALZEME bölmesine konulmalıdır.Yerleştirme yapıldıktan sonra Onar tuşuna basarak tamir işlemi gerçekleştirilebilir. Sihirlendirmenin başarısız olma ihtimalinin bulunduğunu ve başarısızlık oranının yüksek kademeli eşyalar için daha yüksek olduğunu aklınızda bulundurun. Eğer sihirlendirme başarılı olursa malzeme bölmesine koymuş olduğunuz eşya kaybolacak ve Ana Mevkideki eşya onarılarak sürekliliği 1 olacaktır.
Eşyanızın yeniden kırılmasını istemiyorsanız Restore işlemini gerçekleştirerek sürekliliğini doldurdumalısınız.

Eskiden kullanılan taşlar

Eskiden kullanılan Büyük, Kırılgan, Şarj, Restorasyon ve Tamir Boyut Taşları oyundan kaldırılıyor. Hali hazırda bu taşlarınız envanterinizde mevcut ise, bu taşları şehirlerde bulunan Lak tüccarları ile takas edebilirsiniz.Lak tüccarında sizleri bekleyen iki seçenek mevcut. İlk seçenek şuan kullanmakta olduğu boyut taşında süreklilik olan oyuncular için. Oyuncu bu seçeneği seçtiğinde boyut taşındaki süreklilik yeni Tamir / Restorasyon / Şarj penceresinde yer alan boyut taşına geçecek ve eski boyut taşı rupi ile takas edilecektir.
 
Yukarı Alt