Beyler nette gezerken gördüm bu filmi. Filmin çekimlerinin çoğu İstanbul'da çekilmiş. Fragmanını izleyince anlarsınız zaten. Bu serinin 1. filmini filan izlemedim hatta ilk defa duydum bu filmi. Ama fragmanını izleyince ilkini izlemeye karar verdim, güzel filme benziyor aksiyon içerikli.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Taken filmi gerçekten başından sonuna kadar harika kurgulanmış bir film. Soluksuz izlenecek filmler kategorisinde. Senaryosu,oyuncuları,aksiyonu... Aile boyu herkesi ekrana kilitleyecek tarzda bir film.

Bir efsanedir Liam Neeson
I don’t know who you are. I don’t know what you want. If you are looking for ransom, I can tell you I don’t have money. But what I do have are a very particular set of skills; skills I have acquired over a very long career. Skills that make me a nightmare for people like you. If you let my daughter go now, that’ll be the end of it. I will not look for you, I will not pursue you. But if you don’t, I will look for you, I will find you, and I will kill you

Zippy demiş ki:
Bir efsanedir Liam Neeson
I don’t know who you are. I don’t know what you want. If you are looking for ransom, I can tell you I don’t have money. But what I do have are a very particular set of skills; skills I have acquired over a very long career. Skills that make me a nightmare for people like you. If you let my daughter go now, that’ll be the end of it. I will not look for you, I will not pursue you. But if you don’t, I will look for you, I will find you, and I will kill you
Sahne gözümde canlandı bir anda alkis:

The47

Bilgiliyim
birinci film gayet güzeldi ama, 2 mi? ne alaka yani bu filmin ikincisi mi olurmuş bu sefer neyini kaçırıcaklar merak ettim

Yukarı Alt