1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Syndicate-sro KDBOT


 1. gizemligenc

  gizemligenc rank8

  Kayıt:
  25 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Rehber tamamen kendime aittir. Zaten çoğu yerde göremeyeceğiniz birkaç özellik daha göstereceğim size. Şimdi botun açılmasından rehbere başlayalım.  Bot klasöründeki proxy klasörünün içindeki 01 klasöründe bulunan phconnector.exe'yi açıyoruz.


  Daha sonra botumuzu çalıştırıp select tuşuna basıyoruz. Bot açılıp oyuna girmemizi bekleyecektir:  Şimdi de loaderımızı açıp 10001 numaralı porttan oyuna giriş yapıyoruz ki bot çarımızı görsün.

  Starta bastıktan sonra oyun açılıyor, çarımıza giriyoruz ve bot çarımızı görüyor. Artık item, skill, loop ayarları yapmaya geldi sıra.

  Botu çalıştırdık, oyuna girdik ve bot çarımızı tanıdı. Sırada botun ayarları var.  ## General


  Burada etrafımızdaki moblar hakkında bilgiler var.
  Burada bizim çarımızın canı, berserk durumu ve merkez noktasından uzaklığımız hakkında bilgiler var.
  Burası kasıldığımız mekanın bilgileri. Kasılmak istediğimiz yerin ortasına gidiyoruz ve Add XY butonuna basıyoruz. Eğer herhangi bir koşu planı seçmediysek (ilerde nasıl yapıldığını anlatıcam) bot kendisine bir çember doğrultusu belirliyor ve o alan içinde mob olmadığı zaman mob aramak için sürekli daire çiziyor.Trainin area çizgisindeki sayıda kasma alanının genişliğini belirler. Solo kasılırken 70-80 ideal bir rakamken, nova gibi ptlerde 20-30 arası tutulmasında fayda var (clericten uzaklaşmayalım )
  Bu alanda o an saldırdığımız mobun bilgisi bulunuyor.
  Botu startladığımız andan itibaren kaç mob kestiğimiz, ne kadar exp ve sp kazandığımızı gösteren bölüm.
  Bütün buffları tekrar basmamızı sağlayan buton.Partylerde buffersanız (cleric ve bard gibi) bu seçeneği işaretlerseniz çarınız moblara dalmaz, sadece buff basar. Burada bir ayrıntı mevcut. Botumuz player buffing yani partideki bir elemana buff basamıyor, sadece genel buffları basabiliyor, division ve orbit gibi. Yani bu botla seçtiğiniz kişiye pain veya str buff veremessiniz.
  Bu seçenek atak yapmadan sadece buff yapmamızı sağlıyor. Yani partilerdeki cleric ve bardlar için.


  ## Protection penceresi:

  1.Burası kasıldığımız yerdeki koşma ayarı. Siz hiçbişey ayarlamayıp kasama alanında sadece Add XY butonuna basarsanız, bot bir çember üzerinde hareket eder. Fakat etrafınızda botun takıldığı ağaçlar, tepeler varsa bu alanı kullanıp koşu yolu yapabilirsiniz. Bunun için kasma alanına gelin ve Record Path seçeneğini işaretleyin, hiç bişeye dokunmadan oyuna geçin ve çarınıza bi yol oluşturun. Bu yol, kasma alınında kesilecek mob kalmadığı zaman botun dolanacağı yoldur ve sizin her tıkladığınız koordinatı buraya kaydeder. Yani loop scripti yapıyoruz burda. Bi anlatamadım gitti Yolu bitirdiğimiz zaman Record Path seçeneğindeki tiki kaldırın ve save diyerek botu çalıştırın. Bu kadar.
  2. Bu alan alarm bölümü. Cana veya Mp belli bir yüzdenin altına düşünce alarm veriyor. Fakat bazen botun çökmesinede sebep olabiliyor. Dikkatli olun.
  3. Burası otomatik party oluşturma ve kabul etme sekmesi. Auto Party yazan yere party matchinde gözükmesini istediğiniz ismi yazın ( 107 nova pt gibi). Alttaki seçeneklerde de item, exp share olayı ayarlanıyor. 1. şık LTP alanı yani item ve expsiz parti için. 2.şık itemli ve expli partyler için.
  4.Burası güzel ayarlarımızdan biri. Çarımızın nasıl atak yapacağını belirliyoruz. Normal adı üstünde sırayla dalıyor tüm moblara. Near center ise merkeze yakın olan moblara dalıyor. Ptlerde cleric merkezde duruyorsa onu korumak için seçilebilir.Weak mod solo kasılırken işe yarıyor. Siz parti mobu kesmeye uğraşırken yandan normal bi mob size daldığı zaman o moba dönüyor onu kesiyor ve parti moba dönüp işini bitirmeye devam ediyor. Yani güçsüzleri aradan çıkarıyor. İyi bir özellik. Stron olan da tam tersi. İlk önce güçlülere vuruyor. Ptlerde alan vuran ataker wizzseniz strong seçin derim. Bot normal mobu seçtiğinde skill vururken birisi onu kestiği zaman kısa süreli bi afallama oluyor yeni mob seçilince kadar. Fakat strong seçiliyken böyle bişi olmuyor. Siz pt mobu öldürmek için alan skili vururken normal moblar zaten arada kaynıyor
  5.Burası kısayol tuşlarımız. Oyundayken bot penceresine dönmeden botu durdurup başlatmaya yarıyor. F6 startı veriyor F7 botu durduruyor.
  6.Arrange çantadaki itemleri düzenliyor, Repair hammer ise silkle aldığımız repair aletini kullanmasını sağlıyor, eğer sık sık silah repair yapmaya gidiyorsanız yanınıza 2.bir silah alıp 1.slota koyabilirsiniz. features kısmında 3.şıkkıda işaretlerseniz bot otomatik olarak ilk silahın durabilitysi 7nin altına indiği zaman 1.slotta bulunan yedek silahımızı eline alıyor. İyi bir özellik. Berserker ayarı güzel düşünülmüş, ama pek işe yaramıyor ne yazıkki. İlk sıradaki seçenek, zerk olduğu an kullanmasını sağlar. Bu özellik çalışıyor ama alltaki giant ve party mobları seçeneğinin çalıştığını görmedim bende. Zaten çeviremedim onları. Hem çeviremedğimden hemde çalışmadığından şimdilik ilk seçeneği kullanıyorum :( Biri anlarsa yazsın lütfen buraya . Accept party seçeneği pt davetlerini otomatik kabul etmeye yarar. Eğer bu şıkkı işaretlemezseniz gelen pt davetlerini kabul edemezsiniz. Çünkü bot milisaniyeler içinde reddeder daveti Auto trade de sanırım exchange daveti kabul ediyor.Return seçenekleri 3 mob dalınca ve mana bitince kasma koordinatlarının merkezine dönmemizi sağlıyor, neden return kullanıp şehre dönmediğini bilmiyorum, saçma bi özellik olmuş, şehre diğilde merkeze dönüyor Select mob before atack seçeneği atak yapmadan önce mobu seçmesini sağlıyor. İşaretlemezsek canavarı seçmeden dalıyor direk. Yani yukarıda canavarın hpsini göremiyoz. Disconnect when die, ölünce dc yedirtiyor. Pet full seçeneği, davşanımızın çantası dolunca kendi çantamıza almamızı sağlıyor, full item yazan seçenekte tam tersi sanırsam.


  ## Skill Penceresi

  1.Burada çarımızda bulunan tüm skiller gözükür. Eğer bot açıkken yeni bir skill açmak istersek ilk önce botu durdurmalıyız.Yeni skill açılmışsa reload diyerek yeni skili görebiliriz. Skill upladıysak fix skill diyerek uplanmış skili bota tanıtabiliriz. Bunları yapmazsak bot sürekli çöker.
  2. Burası çin karakterler için imbue skil yeridir.
  3. Bufflarımızı bu bölüme koyacağız.
  4. Atak skillerimizde buraya.
  Püf nokta: Herhangi bir skili iptal etmek istediğimizde fareyle sol tık +sağ tık yapmalıyız. ctrl +c yapar gibi. Use first skill seçeneği ilk sıradaki skili ilk vurmamızı sağlar. Bowcuların ilk olarak sarı skilini kullanması gibi. Fakat arada bir kaçırıyor.

  ## İtem ayarları

  Bu pencere pet ayarlarını içeriyor. Pet filter yazısının altındaki seçenekler petin hangi itemleri toplamasını sağlayan ayarlar. Fakat bunlar genel ayarlar. Yani tablet seçeneğini işaretlerseniz tüm tabletleri topluyor. Kötü bi özellik. Bunun yerine Advandec butonuna tıklayıp ince ayarlar penceresini açıyoruz.
  Burada ki apply seçeneğine dikkat. Bu apply default ayarlarına getiriyor botu. Yani tüm item ayarları kaybolur.  1.Burası altınları gösteriyor. Tıkladığımızda çıkan 3 tane altın yazısınıda tiklemeliyiz (12 numaralı butona basmalıyız)
  2.Burada itemler yer alıyor. Silah armor filan.
  3.Elixirler burada.
  4.Tabletler burada.
  5.Burası çöplerin olduğu kısım.
  6.Hp-Mp ve pillerin olduğu yer.
  7.Jewel box ve keyler burada.
  8.Scroll ve oklar.
  9.Bu butonda topla olarak seçtiğimiz itemleri gösterir.
  10. Buraya itemin ismini yazarak arama yapabiliriz.
  11.Derecesine göre item arayabilirz. Tabletleri seçip buraya 11 yazarsak sadece 11 degree tabletler gözükür. İyi bir özellik.
  12. Toplamasını istediğimiz itemlerin üstüne tıklayıp buna basıyoruz. Pick seçeneğidir yani.
  13. Buda unpick. Topla olarak seçtiğimiz bir itemi bu butona basarak toplamasını iptal ederiz.
  En son save close deyip çıkıyoruz.


  Bot normalde nova itemleri toplamıyordu çünkü item.txt dosyasında nova itemler yoktu. Bi siteden nova itemli text dosyasını buldum. Fakat bunda da normal itemler yoktu. Yani bot ya nova toplucak yada normal item toplucaktı. Bende novalı text dosyasını açıp nova itemleri tek tek diğer dosyaya ekledim. Çok uğraştırdı bu. Ama sonuç olarak hem nova hemde normal item toplayabilecek Nova item toplamasını tam olarak deneyemedim. Çünkü nova düşüremedim 3-4 gündür Herhangi bir sorun olursa data klasöründe orjinal item dosyası bulunmaktadır. Diğerini silip onu kullanabilirsiniz.


  İtem arama bölümüne nova yazark nova itemleri bulabilir, drako yazarak 11 dg üstleri bulabilirsiniz.Curst yazarak skill düşürme görev itemini bulabilirsiniz


  SORUN VE ÇÖZÜMLERİNİN BU LİNKTEDİR. ERR SKİLL LOAD---MSVP100.DLL GİBİ SORUNLAR İÇİN LİNKE BAKIN. BU KONUYA ORDA CEVABINI BULAMADIĞINIZ SORULARI SORUNUZ LÜTFEN.


  [NOT]Bot çok kalabalık alanlarda çöküyor. Sebebi phconnector'un o kadar detayı kaldıramamasıdır. Mesela 107 Pt'lerin orada 3 spot noktanın kesiştiği yerlerden geçerken 3 parti, onlarca mob, yüzlerce çöpün arasından geçince phconnector donuyor, o donunca KdBot'da yanıt vermeyi kesiyor, bunu duyan kullanıcı sakin bi alana gidip oyunu ve botu kapatıp herşeyi baştan açıyor ve sorun çözülüyor. Unutulmamalıdır ki bu tür spotlarda botla kasılamıyorsunuz bu sebepten ötürü[/NOT]


  Size bir adet de video hazırladım. Video edit bayağı uğraştırdı. Ama 1080-720-480-360-240p olarak 100mbit sınırsız kullanıcımızdan 1mbit kotalı garibimize kadar herkesi düşünüp video editledim Video botun açılışını ve start verilişini açıklamaktadır ve biraz kısadır.
  Botun sıfırdan indirilip çalıştırılmasını ve item ve skill ayarlarınıda içeren bir video.
  KdBot Nova itemli ve güvenli olarak indirme linki buradadır.
  http://urlcini.com/W4bXES

  Virüs total sonucu budur.
  https://www.virustotal.com/file/cf33d7a ... 327109387/

   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015