1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Symbian'dan Horizon projesi


 1. Unforgiven

  Unforgiven rank8

  Kayıt:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.506
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Mobil cihazlarda kullanılan Symbian işletim sisteminin geliştiricisi Symbian Vakfı, Horizon adını verdiği yeni projesini duyurdu.

  [​IMG]

  Vakfın resmi bloğunda yapılan duyuruya göre yazılım geliştiren üçüncü şahısların daha özgür ve bağımsız olmasını sağlayacak Horizon projesi açıklandı. Ekim ayında tamamen kullanıma sunulması beklenen projenin esas amacı yazılımcıların uygun fiyata veya ücretsiz yazılımları daha kolay ve hızlı bir şekilde geliştirmelerini sağlamak. Cep telefonları için daha fazla yazılım geliştirilmesini sağlamayı hedefleyen proje ile yazılımcılara daha fazla özgürlük verilecek.

  Horizon projesi sadece Ovi değil Symbian destekleyen Samsung ve LG Store gibi tüm onlien marketleri ile uyumlu olacağı belirtildi.

  Apple'ın online yazılım mağazası ile elde ettiği büyük başarı diğer cep telefonu üreticilerini de benzer uygulamalar geliştirmeye itti. Bu proje de birden fazla markaya hizmet veren Symbian Vakfı'nın elini güçlendirmek için yaptığı hamlelerden biri olarak görülüyor. 1 yılda 65 bin aplikasyon adedine ulaşan App Store karşısında Horizon projesinin ne kadar başarılı olacağını da zaman gösterecek.