off off keşke bende yazabilseydim başarılarının devamını dilerim ellerine sağlık senin ağzından dinlemeyide bekliyorum

Artık düşüncelerim özgür
Fikirlerimde sadece ben varım
Ve şunu anladım
İnsan kendisi yaşıyor
Aldığı nefes daha önce milyonlarca ciğeri dolaşıp geri tenefüs edilmiş olsada, aldığı nefes onun, yürüdüğü adım onun.
İnsan sadece kendi benliğinde, fikirleri kadar özgür, mantığı kadar akılcı. Diyebilmeli.

Bu kısmı defalarca okudum ve Az gibi görünsede içinde anlam çok :) devamını bekliyoruz :)

Windy

Josephine demiş ki:
4 yıldır amatör olarak yazıyordum, denemelerim hep bende gizliydi ; Bu yıla kadar.
Edebiyat öğretmenimin zorlamasıyla yerel bir dergiye başvurdum.
Yazımı çok beğendiler ve yayınlıyorlar, bu mutluluğu sizlerle paylaşmak,boynumun borcu.

Yazı atolyesi, Şubat Sayısı, Konu : Sürgün

Sürgün..
Kimse diyemez ben özgürüm diye, yalan söyler değildir.
Kimse olmamıştır.
Kimse çık aklımdan diyerek çıkaramamıştır duygularını,
Sürgündür, sürgünüdür.

Her insan hayatın sürgünüdür aslında nefes aldıkça, duygularının , hüzünlerinin mutluluklarının, yaşamın sürgünü.
Kalbi nereye attıysa orda yaşatmıştır beynini, kimliğini benliğini.
Kimi zamanda fikirlerin sürgünü olmuştur, taki 19.05.1919'da Kurtuluş savaşına atılan devlet gibi,
Fikirleri uğruna sürgün olan, Mavi gözlü dev, nazım hikmet gibi, Küba'nın kurtuluşuna gönül veren Fidel Castro gibi.

Kader değildir bu, insanın isteğidir bir nevi,kendi seçer hüzünlerini, mutluluklarını.
Mutlu olduğu hüzünlerini, tıpkı 2999 denemede Ampül'ü bulamayan Edison gibi.

Ama asıl sürgün mutluluğa olandır, insan özgürüm dediği an atabilmeli içindeki bütün duyguları, bağırabilmeli özgürce.
Birşeyin sürgünü değil, özgürlüğünün sürgünü olmalı.

Artık düşüncelerim özgür
Fikirlerimde sadece ben varım
Ve şunu anladım
İnsan kendisi yaşıyor
Aldığı nefes daha önce milyonlarca ciğeri dolaşıp geri tenefüs edilmiş olsada, aldığı nefes onun, yürüdüğü adım onun.
İnsan sadece kendi benliğinde, fikirleri kadar özgür, mantığı kadar akılcı. Diyebilmeli.

-Fatih Kayretli.
Düşüncelerini,duygularını kaleme döken insanları herzaman sevmişimdir. Kendime benzettiğim için belkide.

Üniversiteyi kazandığım vakit kitabımı sergileyeceğim.Yaşadığım,hissettiğim herşeyi kaleme aldığım bir eser. Buradanda haberini vermiş olayım - 4 Nefeste Aşk - . Başarılarının devamını dilerim ve umarım birgün kütüphaneye gittiğinde üstünde adın yazılı kitabı görme sevincini tadarsın. Kalemini kırmak isteyenlere gül ikram et. :kalp:

Lemus demiş ki:
Josephine demiş ki:
pusaw demiş ki:
Çok güzel yazmışsın ama Avatar resmini değiştirirsen daha samimi olur kendi tercihin ama yani böle bir konuda o resim gitmiyor .teşekkürler hayırlı yazılar
Seni mi kırıcam :sfff:
İmzadaki hatunun isminide paylaşırsan :sfff:
+1 :mrgreen:
bu arada yazın gerçekten çok güzel olmuş bende eskiden öyle bi kaç birşeyler karalamıştım ama bu :buddha: :kalp:

tebrik ederim umarım seninde yazdıkların edebiyat derslerinde gösterili summer1:

Yukarı Alt