Server
Seçiniz...
Takımı
Besiktas
Vodafone'da onuda alamazsın ki.
Pcden izleyeceksen tv+ alırsın ama eve alabileceğin , kablonet dsmart var onlarda ileri geri desteklemiyor.
Televizyonun içinde tivibu uygulaması görmüştüm onu kullanamıyoruz sanırım

50mbit 130 pahalı değil. Şuan aynı evde çift İnternete 130 ödüyoruz hızda 7 ve 12mbit.

Vodafone modemim var hızım 16mb normalde ama Başkent Ankara'da alt yapı yokmuş daha 16 yı göremedim.
Müşteri hizmetlerinin arıyorum hızım 16mb oluyor telefonu kapatınca tekrarda 5.4 mb a düşüyor bakalım yılbaşında neler olucak :) iyi forumlar.

Vodafone modemim var hızım 16mb normalde ama Başkent Ankara'da alt yapı yokmuş daha 16 yı göremedim.
Müşteri hizmetlerinin arıyorum hızım 16mb oluyor telefonu kapatınca tekrarda 5.4 mb a düşüyor bakalım yılbaşında neler olucak :) iyi forumlar.
alt yapı olarak herhangi bir değişme yok ki aynı hızını almaya devam edeceksin.

Takımı
Seçiniz...
Şimdi benim bölgemde TurkNet in kendi altyapısı yok, kendi altyapısı olduğu yerlerde 100 mbit direkt veriyor zaten.

Turknet maceramı özetleyecek olursam:

Benim bölgemde ben internet alırken vdsl slotlarında boş yer yoktu... TTNet 16 mbit, Superonline 24mbit demişti bana, TurkNet 35Mbit verebiliriz demişti. (adsl de 35mbit yok maalesef) 1senelik taahhütüm dolunca, akn canıma tak ettiği için önce ttnete vdsl başvuru yaptım, (boş vdsl slotu var görünüyordu) ancak 2-3haftalık bekleme sonunda maalesef size vdsl veremeyiz dediler. (Bu arada superonline a taahhütsüz 2ay fatura ödemek zorunda kaldım). Turkneti aradım 35mbit vdsl verebiliriz dediler, tamam bağlayalım nasıl olsa taahhüt olayınız yok dedim (çıkmak isteyince bir ay daha fatura ödemek gerekiyor sadece bildiğim kadarıyla).

Gittim kendime modem aldım, superonline'ın modemini izmirin öbür ucundaki bayilerine teslim ettim. Turknetin belgelerini imzalayıp onları kargoladım. 3-5 gün sonra sms olarak kullanıcı adı ve şifre geldi. Modeme girdim, o gün bugündür sadece 2kere sıkıntı yaşadım.
1. sıkıntım bazen hat yoğunluğu sebebiyle SNR oranı düşüyor ve hız haliyle düşüyor. (ki bu superonline da da oluyordu.)
2. sıkıntım burada hizmet sağlayan saha dolabı yandı, mahallecek 1hafta internetsiz kaldık. Saha dolabı değişti, o gün bugündür tık demedi internetim. (ki ttnetin altyapısı üzerinden ttnetin 3hafta bekletip yinede veremediği vdsl i verdiler.)

Ekstra olarak nedendir bilemedim ama geçen aylarda binaya yeni bir kablo çektirmişler. (SNR sıkıntısı yüzünden yazdığım şikayete binayen) isterseniz yeni çekilen hattan başka bir saha dolabından hizmet alabilirsiniz dediler. (ki dilekçe üstünden bir kaç ay geçmişti, hala eski hattayım + olarak kullanmasam da telefon numaram da oldu)

Bu da benim şuan aldığım hız:
Modemi de gidip kendimiz mi alıcaz? Kendileri modem falan vermiyorlar mı yani?
Evrakları da postalıyoruz, iyice zahmete sokuyorlar :D

@Sieger

Kendileri ilk başvuru sırasında modem isterseniz veriyorlar hatta gayet uygun bir fiyata sizin oluyor verdikleri modem. Benim kullanım alanım biraz daha kompleks olduğu için kendim modem almayı daha uygun gördüm. (Oldukça üst modellerden) Ancak verdikleri modem de normal kullanımlar için oldukça yeterli.

Evrak kargolama olayı zaten firmayla anlaşmalı oldukları için pek bir sorun çıkmadı, kargo şubesine gidip bunları TurkNet'e göndermek istiyorum dedim. Onlarda alıp poşete koyup gönderdiler (her hangi bir ücret ödemedim).

Son düzenleme:
Yukarı Alt