1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Süper Virüs Korkusu


 1. Platiny

  Platiny rank8

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.256
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Martingen Straße
  Şehir:
  S.Agustin/Madrid

  - Resim Silinmiş.

  İngiliz virologlar uyarıyor: Kuş ve domuz gripleri aynı kişide buluşursa, insandan insana bulaşabilen daha güçlü, yeni bir tür oluşabilecek...

  İngiliz virologlar, domuz gribinin yayılma tehlikesinin devam ettiği bu günlerde en büyük tehlikenin, kuş gribine yol açan H5N1 ile domuz gribine yol açan H1N1 virüsünün aynı kişiye bulaşması olduğuna dikkat çekti. Bu durumda iki virüsün gen alışverişinde bulunarak, insandan insana bulaşabilen daha güçlü bir türe evrilebileceği kaydedildi. Uzmanlar yeni bir virüs türünün ortaya çıkması halinde Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) şu anda 5 olan alarm seviyesini de 7’ye çıkarmak zorunda kalacağını vurguladı.

  “2 milyar insana bulaşır”
  WHO Griple Mücadele Programı Koordinatörü Keiji Fukuda ise domuz gribinin küresel bir salgına dönüşmesi halinde, hastalığa neden olan H1N1 virüsünün önümüzdeki 2 yıl içinde 2 milyar insana bulaşabileceğini söyledi. Geçmişteki grip salgınlarına dair tarihsel kayıtlardan yola çıkarak böyle bir sonuca vardıklarını, ancak dünyanın önceki kuşakların yaşadığı salgınlardan bu yana çok değiştiğini kaydeden Fukuda, gerçek sayının tahminlerinden az ya da çok olabileceğini de vurguladı.


   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

  Birileri insanlık üzerinde çok riskli bir oyun oynuyor. :think: