Merhaba bir çok yerde super online kullanıcıları upload hızlarının arttırıldığını söylüyor bu haber doğrumudur ? super online kullanıcıları upload test sonuçlarını atabilirlermi yükselme varmı merak ettim

Ben de test yaptım 20 çıkıyor wtf

edit : sadece fiber kullanıcılarına özel miş.

Son düzenleme:
İstediği kadar artırsın geçici süredir. İSS Mafyası var bizim ülkemizde. İSS'nın neredeyse hepsi sana vaad ettiği hızı vermiyor imkanları olduğu halde. Belirli zamanlarda ufak bir hız değişikliği ile meyveleri topluyorlar. 100 Mbs internet kullanıp 5 upload almak dünyanın neresine giderseniz gidin saçmalık. Hayır Upload vermenin ne gibi zorluğu ya da zararı olabilir? Fiber alt yapınız yoksa isteseniz bile gelmiyor. Zaten İSS'larının neredeyse hepsi Türk Telekom alt yapısını kullanıyor buna bazı yerlerde Süperonline'da dahil. KabloNET hariç. KabloNET Türksat'ın çünkü. Bugün KabloNET bağlatıyorum bakalım onu deneyeceğim Fiber alt yapısı varmış 100 Mbs hız vereceklerini söylediler 10 upload.

Velhasıl kelam bizi yoluyorlar. Çok düşük hızlara çok fahiş fiyat istiyorlar. Bildiğin legal fuhuş düzeni gibi bir şey.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
İstediği kadar artırsın geçici süredir. İSS Mafyası var bizim ülkemizde. İSS'nın neredeyse hepsi sana vaad ettiği hızı vermiyor imkanları olduğu halde. Belirli zamanlarda ufak bir hız değişikliği ile meyveleri topluyorlar. 100 Mbs internet kullanıp 5 upload almak dünyanın neresine giderseniz gidin saçmalık. Hayır Upload vermenin ne gibi zorluğu ya da zararı olabilir? Fiber alt yapınız yoksa isteseniz bile gelmiyor. Zaten İSS'larının neredeyse hepsi Türk Telekom alt yapısını kullanıyor buna bazı yerlerde Süperonline'da dahil. KabloNET hariç. KabloNET Türksat'ın çünkü. Bugün KabloNET bağlatıyorum bakalım onu deneyeceğim Fiber alt yapısı varmış 100 Mbs hız vereceklerini söylediler 10 upload.

Velhasıl kelam bizi yoluyorlar. Çok düşük hızlara çok fahiş fiyat istiyorlar. Bildiğin legal fuhuş düzeni gibi bir şey.
İsslerin hepsi adsl/vdsl altyapısında türk telekom kullanır ama hiç birisi fiber alt yapısında tt kullanmaz. Millenicom gibi pazarlamacılar hariç.
Fiber için Vodafone,türksat,süperonline belirli yerlerde ortak altyapı kullanır ama türk telekom bu birliğe dahil değildir. Fiberde her iss paketlerini belirleyebiliyor ama tabi adam akıllı upload vermek istemiyorlar çünkü bunu şirketlerinde alacağını düşünüyorlar. Şu an şirketlere milyarca liraya simetrik internet satıyorlar, bu yüzden bu paranın gitmesini istemedikleri için upload hızlarını arttırmıyorlar.

Kapitalizm merdivenlerini göz yaşları içinde başarıyla, mutlulukla çıkan ülkelerde görülebilir dünya bunlara gelişmekte olan ülkeler diyor. Böyle ülkeler şunlarda olabilir; 4 Milyon aileye geliri düşük diye yardım yapılır. Destek kredisi çıkartılır geliri 5000 altında olan her aileden bir kişi olmak üzere 3 Milyon küsür kişi başvurur bir kısmı bu tabi.

Bizim ülkemize gelince :D Ben İSS mafyası olduğu pek düşünmüyorum ama şöyle birşey diyebiirim;
  1. Şİmdi herkes QHD video çekebiliyor youtubeya video yüklemeyerek para kazanmadaki en önemli sorun upload hızlarının düşük olması yani böyle yöntemle para kazanıldığı fark ettikleri anda bu işten nasıl yolunu bulabileceklerini anladılar.
  2. Alt yapıdaki mesele ise bazı semtleri değerli tutmak. Yüksek vergi verenler insanların yada ev fiyatlarının yüksek olduğu yerlere fiber döşüyorlar. Sıradan bir mahalleye istense bile yüksek hızda fiber kablo döşenmiyor. Vergi dilimi yüksek olan insanları daha fazla pohpohlamış olurlar hemde metrekaresinin fiyatı düşük yada diğer bir deyişle kira geliri istenilen düzeyde olmayan ilçelerin mahallerini değerli kılmak istemezler.

Bizim nette türk telekom nedense son 30 dakikadır leş gibi bişiler oluyor, müşteri hizmetlerine bağlanmayı geç robotu bile geçemiyorum otomatik kapatıyor.

birileri net hızı artırır, diğerleri kanserliğe devam..

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Bizim nette türk telekom nedense son 30 dakikadır leş gibi bişiler oluyor, müşteri hizmetlerine bağlanmayı geç robotu bile geçemiyorum otomatik kapatıyor.

birileri net hızı artırır, diğerleri kanserliğe devam..
Apartman yöneticisini ikna et kabloları yeniletin herkes istekte bulunsun kanka

Ben KabloNet kullandım, her ay düzenli olarak server temizliği tarzı bir şey yapıyorlar gece 5-6 saat internet olmayabiliyor. Onun dışında şu zamana kadar kullandığım en hızlı interneti veriyorlardı. (100mbps)
Memnundum fakat taşındıktan sonra bulunduğum yerde alt yapıları olmadıkları için bıraktık. Şuan aynı paraya sadece 50mbps alıyorum Superonline'den.

Yukarı Alt