Silkroad Online’ dan herkese merhaba

Oyundaki popülasyonu dengelemek için sunucu entegrasyonuna devam edecegimizi bildiririz.Bununla birlikte, dengesiz olan oyuncu dağılımı çözülmüş olacak ve keyifli Silkroad Online içeriğinin tadını çıkartabileceksiniz. Entegrasyon sonrası sunucuları stabilize tutmak için elimizden geleni yapacağız.

Bu duyuru, siz kullanıcılarımıza sunucu entegrasyonu konusunda bir kaynak sağlamak amacı ile hazırlanmıştır..

Gelecekte daha detaylı ve resmi Sunucu Entegrasyon Rehberi yayınlanacaktır.

Sunucu entegrasyonu sırasında olabilecek herhangi bir tatsızlığı önlemek adını lütfen bu rehberi inceleyiniz.Yakında resmi rehber yayınlanacaktır..

1. Sunucu entegrasyon planı
>> Bu planla ilgili bildirim yakında yayınlanacaktır.

2. Hedef Sunucu
- Resim Silinmiş.

3. Sunucu Entegrasyon Poliçesi
1) Character
Sunucu entegrasyonu sırasında aynı karakter isimlerinden varsa,isimler şu kriterlere göre değiştirilir: Character Level, EXP, ve son logout zamanı.

2) Character slot
Kısa bir süre için, birleştirilen sunucularda maksimum 20 character’ e izin verilir. 3 ay sonra birleştirilen sunucularda sadece en iyi 4 character kalacaktır.
Fazladan character’ ler3-aylık sure içerisinde otomatikman silinir.. Character silme şu kriterlere göre yapılır: Character Level, EXP, ve son logout zamanı.
Bu sebeple lütfen 4 ana karakteriniz dışında kalan fazladan karakterlerinizi siliniz.

3) Storage

Sunucu entegrasyonu sonrasında siz storage’ ınızı açtığınız zaman karşınızda 2 adet belirecektir.Bunlardan birisi eski diğeri ise yeni olandır. Eski olandan item’ larınızı yeni olana taşımak amacıyla yapılmıştır.
Eski storage , sunucu entegrasyonu sonrası 3 ay sürelidir.Biz, siz değerli oyuncularımıza bu 3 aylık süreniz dolmadan eşyalarınızı taşımanızı öneririz.Aksi halde istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz.

4) Guild

Sunucu birleşimi sonrası, Guild(Lonca) bilgisi korunacaktır.Fakat,
Lonca isimleri aynı ise, sadece bir lonca ismini koruyacaktır diğeri değiştirilecektir.

Guild Level, guild point and guild foundation date will be considered for the decision and the guild masters will be authorized for renaming it.

5) Job

Eğer birleştirilen sunuculardaki karakterler farklı mesleklere sahipler ise bu mesleklerden sadece şu kriterlere göre en kararlı olanı korunacak ve diğerleri silinecektir:. Job level, job EXP, job rank.

6) Job Alias
Tüm job alias isimleri sıfırlanacaktır. Lütfen birleştirilen sunucuda yeniden adlandırın.

7) Academy
Academy bilgileri korunacaktır, fakat total sıralama yeniden yapılandırılacaktır honor puanlarına göre.

8 ) Fortress war

Sunucu birleşimi öncesi son kale savaşının galibi vergileri sunucu birşeşimi gününe kadar toplayabilir ama birleşim ile birlikte kale sahibi bilgileri sıfırlanacağından, sunucu birleşimi sonrası yapılacak ilk kale savaşı sonrası yeni galip kale sahibi edilecektir.

9) Consignment

Consignment(konsinye) sisteminin kullanımı sunucu birleşimine kadar kısıtlı olacaktır ve tarihleri yakın gelecekte anons edilecektir.

10) Pet & fellows

Tüm pet & fellows isimleri sıfırlanacak fakat birleşme sonrası yeniden adlandırılabilir.

Yeniden belirtiriz ki, çok yakın bir zamanda detaylı rehber yayınlanacaktır sunucu birşeşimi ile ilgili yukarıdaki bilgiler değişebilir.

Sizler için çeşitli etkinlikler ve sürprizler hazırladık , umarız hoşunuza gider.

Teşekkürler.

Saygılarımızla;

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
İnsanların emekleri boşa gidicek. Ama yeni başlayanlar içinde fırsat tabi ki yeni başlayan olursa...

honor bufflarım giderse bu oyunu bir daha oynamam charımıda silerim okadar emek verdik...

laskok16 demiş ki:
aynen bende anlamadım yapılmak istenen ney arkadaşlar ?
oyuncu sayısı en az olan serverları birleştirmeyi planlıyorlar

BayPipo demiş ki:
honor bufflarım giderse bu oyunu bir daha oynamam charımıda silerim okadar emek verdik...
7) Academy
Academy bilgileri korunacaktır, fakat total sıralama yeniden yapılandırılacaktır honor puanlarına göre.

Tubifex demiş ki:
laskok16 demiş ki:

BayPipo demiş ki:
7) Academy
demek istediğim ben hera serverindeyim 296 mezunum var 3 tane buffum var fakat diğer svlerle birleşince daha ço kyapanlar var önüme geçecekler belki benim 1 tane bile bufum kalmıyacak

herada bildiğim kadarıyla oyuncu sayısı çok düşük değil zaten heranın bir birleştirmede olcağını zannetmiyorum ama joymax bu belli olmaz :D en başta aral tigris petra mena gibi serverlar birleşir oyuncu sayıları çok düşük. ilk görünen bunlar

BayPipo demiş ki:
Tubifex demiş ki:
laskok16 demiş ki:

BayPipo demiş ki:
7) Academy
demek istediğim ben hera serverindeyim 296 mezunum var 3 tane buffum var fakat diğer svlerle birleşince daha ço kyapanlar var önüme geçecekler belki benim 1 tane bile bufum kalmıyacak

senin iş sakat benim swde ilk 5 1500-1200 puan var gerisini siz dusunun sen 300 mezunla anca benım swde 30.sırada yer alırsın işler kızışacak :S

Tahmin etmiştim böyle birşey olacağını bende 3 seninin ardında oyuna başlayacaktım oyundaki aktif oyuncuları görünce vazgeçtim.Eski oynadığım serverda kimseler kalmamış bence gerekirse serverların%70 ini birleştirirlerse mantıklı bir iş yapmış olurlar.Böyle bi durumda hem rekabet artar,benim gibi oyuna dönecek olanlar içinde belirttiğim sorunda ortadan kalkmış olur.

Yukarı Alt