Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı kentsel sportif alan projsine uymadığı gerekçesiyle yıkılacak.

''Bülent Uğurses tarafından İstanbul 4. İdare Mahkemsine açılan 2006/2281'nolu davada Stad kapasitesinin iki katına çıkarıldığına dikkat çekilerek istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından kabul edilen imar projesine itiraz edildi.'' denildi.

''İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve 09.03.2005 tarihinde onanan 1/1500 ölçekli Kadıköy Merkez ile E-5 Otoyolu ara bölgesi Nazım imar Planının Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nun bulunduğu Kadıköy 97. Pafta 1133 ada ve 13 parsel sayılı taşınmaza ilişkin stad kapasitesinin arttırılmasının trafik ve nüfus yoğunluğu arttırdığı hukuka aykırı olduğu iddia edilerek alınan kararın iptali ve yürütmenin durdurulması istendi.'' denilen açıklamaya şöyle devam edildi;

''Uyuşmazlık konusu imar planının amacına uygun yapılıp yapılmadığına ilişkin teknik bilgiye ihtiyaç duyulduğundan 16.10.2006 günü bilirkişi keşif yaptı. Daha sonra 07.12.2007 günün ara karar verildi. İstanbul 4. İdare Mahkemesi bilirkişi raporunu da göz önüne alarak 21.01 2009 tarihinde karar verdi.

Mahkeme kararda şu açıklamayı yaptı:

Kadıköy 97 pafta 1133 ada 13 parsel sayılı taşınmazın 1/1500 ölçekli Kadıköy Merkez ile E-5 Otoyolu ara bölgesi Nazım imar planınında kentsel ve bölgesel büyük spor alanı fonksiyonuna ayrılmasının şehircilik ilkeleri ve planlama teknikleri ve imar mevzuatına uygun olmakla birlikte böyle önemli bir işlevin yakın çevre ve çevre ulaşım odaklarına çevresel etkinliklerin nasıl giderileceği noktasının çözüm önerisi getirmemesi yönünden şehircilik ilkeleri ile planlama teknikleri ve kamu yararı yönünde hukuka aykırı olduğu saptanmıştır. Açıklanan nedenlerle dava konusu planın uyuşmazlık konusu parselle ilgili kısmının iptaline karar verilmiştir.''

SnowFlake demiş ki:
Yıkılmasına izin vermeyecek bir sürü cebi dolu adam varken kanun mu işlermiş hiç :P nerde görülmüş :popcorn:
Orasi belli olmaz kucuk hanim.Koskoca Aydin Dogan...
Devlette ugrasilmaz.Devletle hicbir zaman ters dusmeyeceksin.

Tüm niyetlerin, bedenleri varmışçasına görülebildi
El Verano demiş ki:
SnowFlake demiş ki:
Yıkılmasına izin vermeyecek bir sürü cebi dolu adam varken kanun mu işlermiş hiç :P nerde görülmüş :popcorn:
Bulurlar yollarını, anlaşırlar... Takmayın kafanıza :nod:
Küçük hanımdan saygılar :byes:

El Verano demiş ki:
SnowFlake demiş ki:
İstanbul iyice karışır,Fenerbahçe'nin kalbi Şükrü Saracoğludur ; Yıkılması büyük yankı uyandırır :roll:

Evet buyuk bir karisiklik boy gosterir.

Size Aydin Dogan ornegini verirken dusunduren bir ornek oldugunu belirtmemistim,dimi. :twisted:

mavii demiş ki:
Yıkılmasının bir sebebi vardır. Fenerbahçe statsız kalacak diye bişey yok. Yıkarlarsa daha iyisini yapacakalrındandır alalal amma uzattınız. leş gibi kokuyor zaten çevresi
Dostum uzattigimiz birsey yok konu hakkinda yorum yapiyoruz.

Bir sorun oldugu zaman haber veririm. :wink1:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
uff yaa tam benlik konu Aziz Başkan öpüyorum eteklerini yıktır bu stadı helal olsun hangi adamına dava açtırdı acep ve kazandırdı davayı helal olsun deli zeki adam, haa neden mi böyle kurgu var diyorum A.Yıldırım deli manyak zeki adamdır 6S yeni stadıyla aklınca show yapacak FB bunun altında kalır mı nasıl olsa araziyi devlet beleşten verecek herşeyi de sponsorlara dayayacaklar en az 60 bin kapasiteli stat yapılmazsa bende kafamı keserim. Başkan harbiden sen çok zekisin :buddha:

extraloob demiş ki:
uff yaa tam benlik konu Aziz Başkan öpüyorum eteklerini yıktır bu stadı helal olsun hangi adamına dava açtırdı acep ve kazandırdı davayı helal olsun deli zeki adam, haa neden mi böyle kurgu var diyorum A.Yıldırım deli manyak zeki adamdır 6S yeni stadıyla aklınca show yapacak FB bunun altında kalır mı nasıl olsa araziyi devlet beleşten verecek herşeyi de sponsorlara dayayacaklar en az 60 bin kapasiteli stat yapılmazsa bende kafamı keserim. Başkan harbiden sen çok zekisin :buddha:
Strateji..lol

El Verano demiş ki:
extraloob demiş ki:
Strateji..lol
Hiç bu açıdan bakmamıştım :twisted:

extraloob demiş ki:
Daha dün saran saran diye bağırıyodun :P + Bu haber balon neden mi 52binlik stat yada 60bin ne farkı var? Eğer euro 2016 için yapılıyorsa liste verildi boşuna uğraşmasınlar :byes:

Tamam Aziz Bey`de para gani de G.Saray yeni stad yapimina girdi diye, onunda girmesini dusunmek bile cok sacma bro. =)

Parayi kullanmayi bilen en iyi baskanlardan biri.

EliteTurk

Aileden
SnowFlake demiş ki:
El Verano demiş ki:
SnowFlake demiş ki:
Bulurlar yollarını, anlaşırlar... Takmayın kafanıza :nod:
Küçük hanımdan saygılar :byes:
+LM :nod:

Yukarı Alt