1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

'Su içsem yarıyor' diyen doğru söylüyor


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  ABD'de yapılan bir araştırma, bazı insanların spor ve diyet başta olmak üzere her türlü yöntemi denemelerine rağmen neden kilo veremediklerini ortaya çıkardı.

  Atlanta'daki Emory Üniversitesi'nde görevli bilim adamları tarafından yapılan araştırmada, bağırsakta yiyeceklerin sindirimine yardım eden bakterilerin özellikle kirli su içilmesiyle artmasının aynı zamanda iştahı da arttırdığı sonucuna ulaşıldı. Fareler üzerinde yapılan araştırmayı yürüten Dr. Andrew Gewirtz, ulaştıkları sonuçları "Geçmişteki araştırmalar, aşırı kiloluların sayısındaki artışı, katkı maddesi içeren besinlerin eskisine kıyasla daha çok tüketilmesine bağlıyordu. Ancak bizim araştırmamız, bağırsakta sağlıksız su tüketimiyle oluşan bakterilerin kilo alımında etkili olduğunu ortaya koyarak, konuya farklı bir boyut getirdi" sözleriyle değerlendirdi.

  ANTİBİYOTİK KULLANIMI

  Sindirim sistemi bakterilerinin sayısındaki artışın içilen suyun kirliliğiyle doğru orantılı olduğunu belirten Gewirtz, temiz su içmenin ve antibiyotik kullanmanın bakteri sayısını normal seviyelere çekebileceğini belirtti. Diğer yandan ünlü tıp dergisi Journal Science'da yayımlanan araştırmada, aynı bakterilerin metabolizmayı olumsuz yönde etkileyerek kolesterol ile tansiyonun yükselmesine ve diyabete yakalanma riskini artırdığına da dikkat çekildi.