1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Stres ölçer!


 1. Darwell

  Darwell Tanınıyorum

  Kayıt:
  19 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  439
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Meslek:
  Öğrenci

  FBI balık ve kedi kullanarak stresi çözdü.

  Eğer kendinizi bir akvaryumda yaşıyormuş gibi hissediyorsanız kesinlikle yalnız değilsiniz, en azından Tokai Üniversitesi araştırmalarına göre! - Resim Silinmiş.


  FBI'ın kullandığı bir yazılım (Fish Bowl Index), insanların günlük hayattaki karmaşasını, bir kedi ve bir çift balık kullanarak simüle ediyor. Nasıl mı?

  İşin sırrı bir balık akvaryumu, bir siyah, bir kırmızı renkli balık ve onları sürekli takip eden tekir bir kedi. Eğer teste tabi tutulan kişi uygulamaya kötü hissettiğini söylerse kırmızı renkli balık yaralanmaya başlıyor ve siyah renkli balık akvaryum dostuna saldırmaya başlıyor.

  Eğer kullanıcının stres sorunu varsa kedi zavallı kırmızı balığa ani darbeler uyguluyor ve buna bağlı olarakta stres seviyesi artıyor.

  Japon kökenli bu programın biraz karışık olduğu söylenebilir ama bunu FBI'ın kullandığı göz önünde bulundurulursa işe yarıyor diyebiliriz. Program başlı başına stres verici ama kim kötü bir iş gününden sonra arkasına yaslanıp, kendisini simüle eden sanal balığın ölmesine izin verebilir ki?
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017