Takımı
Besiktas

GÖRSELLER

VİDEO

Street Workout Nedir ?

1.Street Workout Nedir?
Street Workout kelime anlamı ile ‘’Sokak Antremanı’’ demektir.Street Workout, daha detaylı açıklamak gerekirse yaşadığımız çevreyi adeta bir spor alanı veya spor salonu gibi kullanmaktır.Bu nedenle çalışma alanı bulamamak gibi bir sıkıntı yoktur.Bu çalışmalar sokakta bulunan her türlü materyalle veya bu spor için oluşturulmuş bar parkurlarında yapılabilir.

2.Street Workout’un faydaları nelerdir?
Street Workout sporu ile vücudumuzda, daha az enerji harcayarak daha çok gelişim kaydedebiliriz. Vücut geliştirme ve fitness de olduğu gibi haftanın büyük bir kısmını bu spora ayırma zorunluluğumuz yoktur. Street Workout açık alanda yapılan sportif faaliyet olmasından dolayı, vücudumuzun oksijenli alanda spor yapmasını ve kaslarımızın verimli bir şekilde çalışmasını sağlar.

3.Street Workout faaliyetleri nerelerde yapılır ve hangi ülkelerde yaygındır?
Street Workout genel manada sokaklarda yapılmaktadır. Ama verimli ve sistematik bir çalışma için bar parkurları tercih edilir.

Bu extreme spor, Amerika’daki siyahi insanların çalışacak bir spor salonu imkanı bulamamasından dolayı, vücut geliştirme ve fitness sporunun sokaklarda da yapılabileceğini keşfetmesiyle başlamıştır.Daha sonra zamanla, bazı Avrupa ülkelerinde, ağırlıklı olarak da Rusya ve Ukrayna’da boy göstermeye başlamıştır.

Günümüzde, Ukrayna, Rusya ve Amerika gibi ülkelerde iyi sporcuların yetiştiğini görmek mümkündür. Bu ülkelerde, bar parkurlarının sayısının çok olmasıyla birlikte bu tarz extreme faaliyetlerin ilgili kişi sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu ülkeler, halkın spor anlamında bilinçlenmesine ve yeni bir kültürle tanışmasına büyük olanaklar sağlıyor.

World Street Workout Federation-WSWF(Dünya Sokak Antrenman Federasyonu) ilk defa Letonya’da kurulmuştur. 2011 yılı itibarı ile dünya çapında ’’Freestyle Street Workout Tournament’’ (Serbest Stil Sokak Antrenman Turnuvaları) yapılmaya başlamıştır.

ÜYELER

sarkolata
sweetCHIEF

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Bu fotolarda hep kız var sanki sokağa çıkıp borularda barfiks ceksem kızlar gelip eşlik edecekmiş gibi :D Anca alay ederler :D

Takımı
Galatasaray
Henüz beceremesem de... Bar brothers all day everyday :D

Takımı
Besiktas
Selam bar brother :D su ulkemizde neden bu tarz seyler yok denilicek kadar az? bir tane biliyorum ben bu islerle ugrasan ekip yetenek sizsinize felan cikti buldum onlari ekledim arkadas bile oldum fakat bana uzak kaliyor. suan body ve thai boks devam ediyorum yazin body + sw asilicam Allah kismet ederse :starving:

Takımı
Galatasaray
sweetCHIEF demiş ki:
Selam bar brother :D su ulkemizde neden bu tarz seyler yok denilicek kadar az? bir tane biliyorum ben bu islerle ugrasan ekip yetenek sizsinize felan cikti buldum onlari ekledim arkadas bile oldum fakat bana uzak kaliyor. suan body ve thai boks devam ediyorum yazin body + sw asilicam Allah kismet ederse :starving:
Bizim ulkemizde varsa yoksa agirlik, gercek kuvvetin street workouttan geldigini bilmiyorlar :D

O yeteneksizsinize katildi dedigin tayfa ismail berk cavus'un street workout grubu her sene bu aylarda caddebostan sahilde barlar var orda basliyorlar eylul sonuna kadar street workout :headbang: bana da uzak kaliyor ben kadikoyde okumama ragmen avrupa yakasinda oturuyorum bizim okuldan oralara takilan tipler de var ama dedigim gibi bana uzak. Okullar kapansin yaz gelsin ben de yazliga kaciyorum altinoluga orda bahce var kucuk o barlardan diktiricem bir adet 3 ay street workout 8)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Takımı
Besiktas
Bu mesaj sarkolata rumuzlu uyeden alinti yapildi
sarkolata demiş ki:
sweetCHIEF demiş ki:
Bizim ulkemizde varsa yoksa agirlik, gercek kuvvetin street workouttan geldigini bilmiyorlar :D

O yeteneksizsinize katildi dedigin tayfa ismail berk cavus'un street workout grubu her sene bu aylarda caddebostan sahilde barlar var orda basliyorlar eylul sonuna kadar street workout :headbang: bana da uzak kaliyor ben kadikoyde okumama ragmen avrupa yakasinda oturuyorum bizim okuldan oralara takilan tipler de var ama dedigim gibi bana uzak. Okullar kapansin yaz gelsin ben de yazliga kaciyorum altinoluga orda bahce var kucuk o barlardan diktiricem bir adet 3 ay street workout 8)

aynen Abdullah avci felan..belki yazin katilirim bende. ve kesinlikle asil guc ve vucud bar sayesinde yapiliyor body bahane. canakkale altinoluk mu? yazin bizim orda yazlik var gelirim belki bende iskelenin oralarda site var adini unuttum orada yazlik :P

Takımı
Galatasaray
sweetCHIEF demiş ki:
Bu mesaj sarkolata rumuzlu uyeden alinti yapildi
sarkolata demiş ki:
sweetCHIEF demiş ki:

aynen Abdullah avci felan..belki yazin katilirim bende. ve kesinlikle asil guc ve vucud bar sayesinde yapiliyor body bahane. canakkale altinoluk mu? yazin bizim orda yazlik var gelirim belki bende iskelenin oralarda site var adini unuttum orada yazlik :P
Canakkaleye mi bagli bilmiyorum, canakkaye vapurla gectikten sonra 2 saat gidiyoruz. Assos/kucukkuyu tarafina daha yakin.

Takımı
Besiktas
ben tam altinoluk bolgesinde kaliyorum han sitesi mi neydi sitenin adi, iskele ye 2-3 km uzaklikta kaliyor yuruyerek 20dk lik mesafede

Yukarı Alt