Eğer ki akıllı olursanız 50% bile kullanırsınız ama potion ayarlarını iyi yapacaksınız.Eğer adam,Nuke atıyorsa ve 1-2 saniye iyi damage veriyorsa 99% ayarlayacaksın bu şekilde zorlanmassın attığı anda mp dolar bir dahaki atma süresine kadar ve bu böyle dolar.Ama eğer blade ise küçük ama seri damageleri var ise adamdan şöyle bir hasaryiyiceksin bakalım ne kadar vuruyor diye diyelim ki combo ile 3k vurdu hemen manandan hesaplayacaksın o kadar düşüp yüzdeyi oraya çekeceksin.XL mana potu ve azcıkda vigor ile de destek olursanız 50% bile açabilirsiniz.Yani önemli olan mananınızın dolmasını iyi ayarlamak orda geçen 0.5 saniyeyi iyi değerlendirmek.
Şimdi bana gelipde ne alakası var demeyin çok alakası var :mrgreen:
Adam size 10 kere vursa en az 0.5 kayıp dan 5 saniye pot basmamanız demek oluyorki bu halde tabiiki 0 lanır mp.
10 çok düşük bir sayı oldu özelllikle bladelere karşı ama 10 bile yetiyor yani gerisini siz düşünün.
Bu taktiği uygularsanız snow açınca garment strlerin nukerlere pek yatacağını düşünmüyorum.Ayrıca Excrea ya da katılıyorum çok uyuz bir skill en iyisi snowsuz sawaşmak işte :)Snow icat olundu mertlik bozuldu dw duvarları snow bekleyen intlerle doldu :mrgreen:

ya sunu anlamamışsınız mesela 10.000 mp var %50 yaptıysanız 5bin mp gidince otomatik basar ve sonra onu %99 yapsanız da 5bin mp gittiğinde aynı sekilde mp basar yani %99'a getirince daha hızlı mp basma diye bisey yok sadece mp fazla bitmeden basıyor.bu yüzden de sen skilleri kullancaksın ilk saniyede bin küsür yiyen imbueyi acıp bide %50 yaparsan bir de intle kapısıyosan isin biter %150 getirsen bile mp yetmez onun icin bunun daha cok mana pointle alakası var potlarla deil
%50 sana yetmiyosa large da kullansan x-large da kullansan farketmez o yüzden str icin cünkü az mp var ve ikiside yeterli

Jigsaw

Aileden
%99 da iken basmasını açarsanız mangyang vurdu mu pot boşa gider gereksiz bir olaydır ben her zaman PVP'lerde %75, kasarken de %50 kullandım sorunsuz.

Potun cinsi önemlidir, büyük potlar diğerlerine göre daha iyidir çünkü aynı sürede daha fazla mana sağlarlar.

STR charlar sadece 1 lvl açmalı snow shieldi ve sorunsuz kullanabilirler o zaman.

Arkadaşlar beni anlamadınız.Demek istediğim şey potionun hızlı basılması değil zaman kazancı.Ayrıca ben manyang ile kapışmayacağım ki :mrgreen: Nukerle pvp yapacakken onun ayarını 99% yaparım. perde Çünkü nukerneki esas 1 uzun süren hareketle büyük bir damge.Siz bu damageyi aldığınız anda potion basarsınız onu demeye çalışıyorum.
Jigsaw 75%de de olur çünkü bir nuker vurduğunda 75% den fazla gideceği kesin.Ama mana 75% de kalırsa 10k mp dersek 2.5k gibi bir mp kaybetmiş olursun bu da 1 skille mal olabilir.
Yani anlatmak istedeğimi herkes anladı ben böyle yaparsanız böyle olur dedim herkes kendi ayarını kendi yapabilir sonuçta ama ben bu yöntemin çok faydasını gördüm o yüzden uygulamak istedim.
Ha tutmadığı yerler var mı? Var tabii mesele bir bicheon int size chainler ile saldırırsa bu taktik puff olur çok zaman kaybolur ve mp 0.

Yukarı Alt