Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
merhaba istek üzerine size bir STR Bow rehberi yapmaya karar verdim

Neden Bowman :?:
China çarları arasında en yüksek Range e sahip olan Bowman çarlar yavaş yavaş güçlenir. Anti Devil, Berserker ve Combo skill leri her kitapta daha da güçlenmektedir. Glavier gibi sabit bir çizgide ilerlemez. Bunun için ilk levellerde çok ezik vuruyor bu çar diye bırakmayın.

Neden STR :?:
Range i sayesinde çok hızlı kasan Bowmanın bir diğer güzelliği de Critical larıdır. Anti Devil serisindeki Critical ları ile çok yüksek damage ler vurabilir. Bu Critical ı öldürmemek için çarımızı STR yapıyoruz. Tabiki sadece bu değil çok güzel bir Physcial defans ve HP miz olacaktır.

Skillerimiz nasıl olacak :?:
90 Fire 90 Pacheon 90 Light 30 Cold olacaz. Cold 30 olmak zorundadır STR olduğumuz için çok fazla physical defansımız vardır. Magical defans farkımızı bi nebze Parry Ratio ve Fire daki Bufflarımızla kapatacağız

Fire90 lvl
imbue miz doğal olarak Fire olacaktır. Light yapmanın hiç bi mantığı yoktur. Cold da 30 lvl dedir zaten.

Fire protection series: Mag. Defans için açılmak zorundadır.STR bir çar olduğumuzdan magical defans açığımız çok büyüktür.

Flame Body series: Physical attack için açılmak zorundadır. STR bir çar olduğumuz için Physical atağa çok fazla ihtiyacımız vardır.

Fire Wall Series: Çok yüksek range e sahip bir çar olduğumuzdan bunu açıp wizard ve Nukerlere karşı çok büyük defans a sahip olabiliriz. Şimdi diceksiniz Wizarda ne gerek Strong Bow u vurar yatırırım :) Lakin Nukerler tek strongBow la ölmeyen sağlam çarlardır. Onun için açmalıyız.

Fire Combustion Series: Ben antistealth pk ya güvenmiyorum diyorsanız açın. lakin Potçudan da alabiliriz. Benm yorumum boşa sp harcamayın Farmınızı bitirince açın.

Pasif: Max olmak zorunda physical attack veriyor :wink1:

Lightning90 lvl
Must piercing: Mag attack veren bir skilldir. Pek işimize yaramaz yalnız damage damage dir diyip açmak zorundayız.

Grass Walk: Hızlı koşma skill imiz kesinlikle açılmalıdır.

Ghost Walk: işte en önemli yere geldik :wink1: bowmanı Bowman yapan en önemli skillerden biridir. Glavier, Blader ve warrior la PvP yaparken yanımıza gelince Direk bu skill i kullanıyoruz. Daha açıklayıcı anlatıyım. Şimdi Melee rakiplerimiz bizim yanımıza gelmekte bunu kullanıyor. Cool Down ı başlıyor. Biz de onlar yanımıza geldiğinde kullanıyoruz. Onların Cool Down ı daha dolmamış olacağından gelesiye kadar damage imizi vuruyoruz :mrgreen:

Concentration: Parry ratio veren skill imiz. Magical defansımız az olduğundan dolayı bize hem STR hem int çarlara karşı çok büyük yarar sağlayacak bir skill dir.

Pasif: Yine Parry Ratio veren bir skill imiz. açılcak tabiki.

Cold30 lvl

Frost Guard: Zaten Coldumuz 30 lvl dedir çok düşük bir physical defans alacağız bu skillden. Fakat her şeyin en iyisini yapmak içintabiki açık xD

Snow Shield: bu lvl de yüzde 25 Damage absrotion veriyor.
Zaten Manamız az olduğundan daha fazlası sakıncalı olabilir. En ideal durumdadır.

Pasif: Physical defans veriyor az da olsa açılcak :thumbsup:

Pacheon90 lvl

Anti devil series: Critical 40 increase OMG. Siz ne düşünüyoruz bence bu skill yüzde 250 deil yüzde 500 vuruyor :santa: MAX MAX MAX

Combo: Knock back ihtimali var. açılmak zorundadır.

Berserker: Yüzde 350... Başka bişi demeye gerek yok sanırım

Strong Bow: Yüzde 350 + 10 critical + Stunn... Böyle bir skill olamaz

Blue Hawk Summon: İnanılmaz bir Atack Rating veriyor. Çarınız için en önemli Bufflardan biridir.

Pasif: Atack Rating veriyor. Tabiki max...

En hızlı Level atlayan olun !!!!
89 a kadar sadece dediğim skiller açılcaktır. Sıfır gap gidilecektir. Range sayesinde ve güzel damagelerle en hızlı kasan olun. Sp niz çok rahat yetecektir. Yatmıcaktır tıkanmıcaktır.

Pacheon: lvl inizle beraber uplanacaktır. Anti devil - Berserker - Strong Bow açılcaktır. A.R. veren Summon geriden gelecektir.

Fire: 7-8 level geriden gelecektir ((hatta 10 bile olabilir)). SADECE imbue açılcaktır.

Light: Grass Walk ı bi seviye açıp bırakacaksınız.

Cold: 60 a geldiğinizde 20 lvl cold açın. Snow shield ı 1 lvl açın.

89 da yüzde 50 kadar kasınca skill lerinizi 9 lvl geriye alın... Farma başlayın. Skilleri öncede anlattığım gibi yapın.

Kıyafetler ne olacaktır
Magical defans azlığını kapamak için garment olacaktır. 9 degree garment de çok şık :D

- Resim Silinmiş.

Skilleri anlatırken nası PvP yapacağınızı da anlattım. kusursuz bi rehber olduğunu inanıyorum :beer: inşallah sizde beğenirsiniz

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
emegın ıcın tesekkurler guzel rehber olmus :thumbsup: aslında herkesın bıldıgı seyler anlatılmıs ama bır kez daha uzerınden hem de boyle temız bır sekılde gecılmesı ıyı olmus :muck:

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
Bişey aklıma takıldı bowda bu skill ne oluyor :Berserker:

parry ratio ile ilgili açıklaman yanlış olmuş düzelteyim...

mag attack zaten max seviyede çünkü garment giymişsin ve fire mag def. buffun war...

parry ratio senn düşmanından aldıgın damage yi en aza düşürür..yani sana vurabileceginin en azını vurur..

bannedddd

Buralıyım
Güzel olmuş da cold zaten 30, mag. defansa yüklenmeyelim sadece bu yüzden protector'u tercih edelim derim. :think:

doruQue demiş ki:
parry ratio ile ilgili açıklaman yanlış olmuş düzelteyim...

mag attack zaten max seviyede çünkü garment giymişsin ve fire mag def. buffun war...

parry ratio senn düşmanından aldıgın damage yi en aza düşürür..yani sana vurabileceginin en azını vurur..
ne demek istediğini anlamadım cümleyi gösterirsen sevinirim.

Mag defans açığını fire ve parry ratio buff larıyla kapatacaz dedim. parry ratio yiyebileceğin damage i azaltır hem physical hem mag. için geçerlidir demek istediğim bu idi. Dolayısıyla mag. olarak da az damage yiyeceğiz. Onun yerine Cold açarsak mag. damage i daha yüksek yeriz

Ellerine sağlık güzel olmuş.
Ama benim tercihim 52 light 68 cold :)
Bir de resme exl logosu eklersen daha iyi olur derim.

MelancholiC demiş ki:
Ellerine sağlık güzel olmuş.
Ama benim tercihim 52 light 68 cold :)
Bir de resme exl logosu eklersen daha iyi olur derim.
teşekkürler yorumun için
ama şunu ekliyim.. Skill resimleri koysaydım dolayısıyla kendi elimle hazırlamış olacaktım :D ve emeğim olduğu için bize ait olacaktı http://www.extraloob.com yazardım boydan boya.ama bu resimde garment kyafet resmi silkroadın kendi verdiği resimi alıp koydum onun için gereksiz :thumbsup:

Abi Güzel anlatmışında, Yav o char öyle dediğin skillere 90'a kadar kasılmaz ki .Farmı hemen onglarda yapmak lazım. Sonra skilleri açıp rahat rahat hızlı hızlı kasmak.

macrocheck demiş ki:
_BowAttacK_ demiş ki:
Abi Güzel anlatmışında, Yav o char öyle dediğin skillere 90'a kadar kasılmaz ki .Farmı hemen onglarda yapmak lazım. Sonra skilleri açıp rahat rahat hızlı hızlı kasmak.
doğru diyosun ama yeni açılan serverlerde oynanacaksa sıfır gap ilerlenir 89 da farm yapılır [[bence]]
yeni açılan serverlar işkence o zaman :lol:

Yukarı Alt