Kayıt
10 Nisan 2007
Mesajlar
7.172
Beğeniler
0
Şehir
Paralel evren


Sahte Jobs iPhone'unu attı, Android'e geçti.

Steve Jobs, iPhone'ununu attı Android'e geçiyor! Ama bahsettiğimiz Jobs, sizin bildiğiniz Jobs değil.

Teknoloji dünyasının en renkli simalarından biri olan Steve Jobs sadece kendi yaptığı açıklamalar nedeniyle değil, Steve Jobs adıyla açılan sahte bloglar nedeniyle de gündemden düşmüyor. Bu sahte blogların en ünlülerinden biri Forbes editörlerinden Daniel Lyons'ın yönettiği "Steve Jobs'un Gizli Günlüğü" adlı bir blog. Ve sahte Seteve Jobs'un yaratıcısı Lyons, artık iPhone'u terk ettiğini yazdı .

FakeSteve.net adresinden yayın yapan blog'da iPhone'un ABD'deki anlaşmalı operatörü AT&T'den çok sıkıldığını ifade eden sahte Jobs, belirlediği bir günde tüm iPhone kullanıcılarının en çok veri kullanan uygulamalarını açarak 1 saat boyunca AT&T'ye bir "boğma operasyonu" düzenlemeye çağırdı. Fakat ne olduysa gerçek Steve Jobs ve Bill Gates'in de takip ettiği bilinen blog'un okurları bu çağrıyı ciddiye alınca oldu. Bunun üzerine sahte Jobs işin ciddiye bineceğini görünce bu operasyonu iptal etti ve AT&T'nin rahat bir nefes almasını sağladı.

Sahte Jobs'un yazarı Daniel Lyons'ın kendi imzasıyla en çok konuşulan yeni yazısında ise cebindeki iPhone'u bırakıp artık Android telefon kullanacağını açıkladı. Lyons, Android'in sadece satışlarda değil teknoloji olarak da iPhone'u geçtiğini söyledi. Apple'ın çoktan hayata geçirebileceği şeyleri Android'in geriden gelerek uygulamaya başladığını bu sayede de yarışta iPhone'un geriye düşerek artık Android'i takip etmeye başladığını da sözlerine ekledi.


 
Yukarı Alt