Takımı
Besiktas
Lise son sınıf için staj yeri bulmam gerekiyor. Uzun süredir çalıştığım için işten kafamı kaldırıp doğru düzgün ilgilenemedim. Neyse özet geçeyim;

Bölüm: Muhasebe ve Finansman
Alan: Dış Ticaret
Staj yeri mevkii sınırları: Edirne tarafından en fazla Beyllikdüzü tarafı (kolay ulaşım, e-5 yakını), İstanbul tarafından sınır Güneşli, Bağcılar tarafları.

Staj yapacağım firmanın Dış Ticaret firması olması benim için öncelik. Lojistik firması, Gümrük firması olabilir. Ya da ithalat / ihracat departmanı bulunan herhangi bir firma.

*Ayrıca en önemli unsurlardan biri servisi olması gerekiyor. Çünkü evim Esenyurt'ta ve merkeze biraz uzak kalıyorum. Yaklaşık 210 TL Stajyer maaşı alacağım. Bu paranın tümünü yol parasına vermek istemiyorum açıkcası.

Yukarıda belirttiğim niteliklerde tanıdığınız, eşiniz, dostunuz, personel arayan vs yerler varsa benimle PM yolundan irtibata geçerseniz çok sevinirim.

İyi forumlar.

Hacım yapabiliyorsan bir şirkette kendini çalıştırıyor gibi göster. Yada belediyeye başvur. Belediyelerin çoğu stajyer alıyor. İyi bir şirket bulayım derdine düşme, ben geçen sene çok çektim stajdan.

Masa başı bir yer buluyorsan gir ama diğer türlü senin alanın olan bir işi bile öğretmiyorlar. Ben çok büyük bir firmanın genel müdürlüğünde yaptım, stajyere verilen değer 0. Akşama kadar ayakta koli taşı, evrak taşı ölüyordum. 210 TL maaş ama 5 milyar alanlardan daha çok çalışıyorsun. Hadi tamam onun mevkiisi var ancak emek harcıyorsun sende.

Dn : Her yer 210 TL vermiyor. Arkadaşım belediyedeydi 350 TL alıyordu. Başka bir arkadaşım 450 alıyordu.

Takımı
Besiktas
Bu mesaj Clochard rumuzlu uyeden alinti yapildi
Clochard demiş ki:
Hacım yapabiliyorsan bir şirkette kendini çalıştırıyor gibi göster. Yada belediyeye başvur. Belediyelerin çoğu stajyer alıyor. İyi bir şirket bulayım derdine düşme, ben geçen sene çok çektim stajdan.

Masa başı bir yer buluyorsan gir ama diğer türlü senin alanın olan bir işi bile öğretmiyorlar. Ben çok büyük bir firmanın genel müdürlüğünde yaptım, stajyere verilen değer 0. Akşama kadar ayakta koli taşı, evrak taşı ölüyordum. 210 TL maaş ama 5 milyar alanlardan daha çok çalışıyorsun. Hadi tamam onun mevkiisi var ancak emek harcıyorsun sende.

Dn : Her yer 210 TL vermiyor. Arkadaşım belediyedeydi 350 TL alıyordu. Başka bir arkadaşım 450 alıyordu.
Hacım bilemiyorum, havaalanı için duyduklarım bütün yıl amelelik yaptırdıklarıymış. Staj olayı çok önemli ya, 1 yıl boyunca bulunacağın bir iş ortamı çok iyi seçmek lazım.

Sen zmdtml'de değil miydin?

@Lenneth

Bende ondan bahsediyorum hacım. Kötü bir yer bulursan 1 yılın berbat geçer. Her sabah küfrederek gidersin şahsen ben öyleydim. Rahat edebileceğin, yormayan ve bir şeyler öğrenebileceğin bir yer seç. Belediye benim tavsiyem ama orada da belli bölümlere çok iş yaptırıyorlar. Tavsiyem okula buldurma, staj yeri bulamadığın zaman onlar buluyor ve gönderdikleri yerler berbat (Çoğu zaman). En kötü ihtimal naylon staj yap hacım en rahatı.

Dn : MTML'deydim ben.

Takımı
Besiktas
Bu mesaj Clochard rumuzlu uyeden alinti yapildi
Clochard demiş ki:
@Lenneth

Bende ondan bahsediyorum hacım. Kötü bir yer bulursan 1 yılın berbat geçer. Her sabah küfrederek gidersin şahsen ben öyleydim. Rahat edebileceğin, yormayan ve bir şeyler öğrenebileceğin bir yer seç. Belediye benim tavsiyem ama orada da belli bölümlere çok iş yaptırıyorlar. Tavsiyem okula buldurma, staj yeri bulamadığın zaman onlar buluyor ve gönderdikleri yerler berbat (Çoğu zaman). En kötü ihtimal naylon staj yap hacım en rahatı.

Dn : MTML'deydim ben.
Yok hacım asla okula buldurtmam, onların bulduğu yer berbat oluyor. Naylon olabilme ihtimali var ^^

Naylon yap o zaman hacım en rahatı. Hocalar kontrole gelirse sizinkiler idare eder, olmadı ayda 1-2 kere görünürsün. Boşuna 1 sene vakit öldürme, dershane ihtimalin varsa git adam gibi üniversiteye çalış. Lise stajı hiçbir şey katmıyor insana. Anca bedavadan bütün şirketin işini yaparsın.

Yukarı Alt