Herkese merhabalar,
sroyu toshiba qosmio F60 laptopumdan oynuyor sıkıntısız 7 char açıyordum, fakat son dönemde sürekli donma beraberinde dc ler başladı hemde 2 ve daha fazla charın dc yemesinde restart sorunu oluyor.
Ayrıca laptopu başka işlerde kullanmam da gerekebiliyor, sonuç olarak sadece sro için bi kasa toplamaya karar verdim (monitör zaten mevcut). Fakat donanımdan zerre anlamıyorum ve pc kasası toplayan esnafın çoğuna da(aramızda varsa alınmasınlar) güvenmiyorum. Donanımdan anlayan arkadaşlar uygun bir liste paylaşırlarsa sevinirim.
*PC sadece sro için toplanıcak.
*8 char+1 stall charı açması yeterlidir.
*sro da ufak kasmalar tabiki olabilir ama göz atmaya kalktığımda kasıp dc yedirtmesin yeter.
*Bütcem sınırsız değil elbette, belirttiğim kritlerlerden ödün vermeksizin fiyat ne kadar uygun olursa en nihayetinde o kadar iyi olur.
Teşekkürler.

NiGHTMaRe

Aileden
Dediğim gibi;
Min 6 gb ram
Min i5 işlemci, 2,90 + olması lazım ve turbo boost olursa güzel olur
1gb ekran kartıyla çok rahat açarsın
diğer donanımlar oyun için birşey ifade etmiyor zati

Limanerg demiş ki:
Dediğim gibi;
Min 6 gb ram
Min i5 işlemci, 2,90 + olması lazım ve turbo boost olursa güzel olur
1gb ekran kartıyla çok rahat açarsın
diğer donanımlar oyun için birşey ifade etmiyor zati
9 char için i5 fazla bence i3 alsa da yeter min özellite açarsa charları 4 gb ram da yeterli oluor diye düşünüyorum 1066 yada 1333 mhz olursa yeter yani :)

Min 4 Gb 1066 yada 1333 mhz ram.Min i3 . Min 1 GB 128 Bit ekran kartı. Ve güçlü bir power işini görür.

Yukarı Alt