1. Reklam

1. kyra
      viki
      Tenda
      lastworld
      silkroadcilar
      3

"Sportif başarı sözü vermedim"

1. hmzsnmz

hmzsnmz rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    "Sportif başarı sözü vermedim"
    Sarı-Kırmızılılar'da aylık Divan Kurulu Toplantısı, dün Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleşti. Toplantıda söz alan Polat, göreve gelirken sportif başarı konusunda herhangi bir söz vermediğini dile getirdi.

Galatasaray’da Divan Kurulu Toplantısı, oldukça iyi bir havada geçti. Kurul üyeleri birçok konuda başkana destek çıkarken, birlik ve beraberlik mesajları verildi. Toplantıda kürsüye çıkan Adnan Polat önemli açıklamalar yaptı. Polat, Özhan Canaydın yönetiminde görev aldığı dönem dahil çok sıkıntılı bir 4.5 sene geçirdiklerini söylerken, “O dönemde görev alacak Galatasaraylı bulamıyorduk, şimdi birçok kişi bu konuda istekli. Demek ki doğru şeyler yapmışız” dedi. Polat, birçok konuda önemli kararlar aldıklarını ve zaman zaman hata yaptıklarını belirterek, “Bizim kompleksimiz yok. Hatamız olduğunda bunu kabul edip, düzeltmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Önemli değişimler yaptık’

Adnan Polat, göreve gelirken sportif konularda değil, yapısal değişiklikler için başarı sözü verdiklerini söyledi ve “Şu anki yönetim henüz 6 ayını bile doldurmadı ancak önemli değişimlere imza attı. Galatasaray’da buzdağının gözüken kısmı futbol ancak gözükmeyen kısım defalarca daha büyük. Her şeyi kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda yapıyoruz. Faaliyetlerimizde başarılı olduğumuz işler de var, başarısız olduklarımız da” dedi.

‘Futbolda hayal kırıklığı yaşadım’

Futbol takımının lige kötü başladığını dile getiren Adnan Polat, “Açıkçası çok büyük hayal kırıklığı yaşadım. Halbuki mevcut kadro, çok daha iyi neticeler alabilecek oyunculardan kurulu” dedi. Avrupa Ligi’nde Karpaty’ye elenmelerinin başlı başına üzüntü verici olduğunu dile getiren Polat, “Her şey olması gerektiği gibi. Eksik yok. Şimdi artık netice ve iyi futbol beklememiz lazım” ifadelerini kullandı.

Polat’tan inciler

Türk Telekom Arena’ya Ocak 2011’de geçeceğiz. Ancak dört dörtlük hale gelmesi, önümüzdeki yazın sonunu bulacak.

TOKİ, stadın üst kapağını yapacaktı. Ancak nakit akışında sıkıntı yaşamamak için stadın içinde bizim yapmamız gereken işleri TOKİ’ye devrettik. Stadın üst kapağını da biz yapacağız.

Yeni stadın 1 sene gecikmesi nedeniyle yaklaşık 60 milyon Dolar kaybettik. Şampiyonlar Ligi’ne gidemediğimiz için de nereden baksanız 40 milyon Dolar’dan olduk.

Yaz boyunca medyadan yönetimimize önemli saldırılar oldu. Bu nedenle sıkıntılı bir dönem yaşadık. En sonunda hazırlanan senaryoyu uygulamaya konmadan tv’de açıklayarak kamuoyuna duyurdum.

Bana atılan iftiralar karşısında Galatasaray camiasının ve GSİAD’ın arkamda durmasını beklerdim. İftira atanlara karşı hakkımı mahkemede arayacağım.

Tüm dünyada faaliyet gösterecek, 15 kişilik bir futbolcu izleme komitesi oluşturacağız. Twente’den iki istatistikçi gelecek. Bu proje için 1 milyon Dolar harcayacağız ancak kazancımız büyük olacak.​

Fanatik ^^