Durum
Daha fazla cevap için açık değil.

Bilmiyorum paylaşıldımı. Bakdım ama paylaşıldığını göremedim paylaşıldıysa özür dilerim tekrar palaşdığım için
Ben adımca bu spikeri tebrik ediyorum :thumbsup:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Gazetede doğru yazmışlar... Turkiye Sadece turklerin değil Turkiye vatandaşlarınındır ! Kurtuluş savaşında sadece Türkler yoktu vurdum duymaz olmayın...

FeeLThePoweR demiş ki:
Gazetede doğru yazmışlar... Turkiye Sadece turklerin değil Turkiye vatandaşlarınındır ! Kurtuluş savaşında sadece Türkler yoktu vurdum duymaz olmayın...
biz bişey demiyoruz laz, çerkes, kürt hepsi vardı hepside kardeşlerdi. Hepsininde başımızın üstünde yerleri vardır. Ama Türkiye Türklerindir türk vatandaşı olan herkezde inkaar etmediği sürece Türkdür benim gözümde. 1071de başladı 1423'de tamamlandı şimdide Türklerin olmaya devam ediyo.

Takımı
Galatasaray
FeeLThePoweR demiş ki:
Biraz daha düzgün konuş,ne demek Türkiye Türklerin değil? o zaman neden bu ülkenin adı Türkiye? asırlardır bu topraklardayız ve bu topraklar atalarımızın mirasıdır.Kardeş diyoruz sizlere edebinle adabınla otur yerinde.

Laz,kürt,yörük,alevi,göçmen,çerkez vb. herkez Türk milletini oluşturur.. Bunların hepsi Türk demektir..
O gazetenin Taraf ı açıkça belli..

O gazete ordu bir camiyi bombalıcak iddası atmıştı ortaya halen fıkra niyetine gülüyoruz ona =)

Niobe demiş ki:
Laz,kürt,yörük,alevi,göçmen,çerkez vb. herkez Türk milletini oluşturur.. Bunların hepsi Türk demektir..

O gazete ordu bir camiyi bombalıcak iddası atmıştı ortaya halen fıkra niyetine gülüyoruz ona =)
Aleviliğin Kürtlük,Çerkezlik,Lazlık,göçmenlikle alakası yok bro ^^. Hanefi sunni yazman gerekiyordu onu yazdıysan :D Biri mezhep biri ırk

The47

Bilgiliyim
karakalb demiş ki:
Niobe demiş ki:

Aleviliğin Kürtlük,Çerkezlik,Lazlık,göçmenlikle alakası yok bro ^^. Hanefi sunni yazman gerekiyordu onu yazdıysan :D Biri mezhep biri ırk
+47

Bir basın unsurunun adı neden ''taraf'' olabilirki? işte taraflarını belli ediyorlar bunlar bir oyun sadece vatandaşın nabzını ölçmeye çalışıyorlar anayasa değiştirme arifesinde nabız ölçecekler. kimliğinde TÜRK vatandaşı yazan herkes TÜRK'tür. TÜRKİYE' de TÜRKLERİNDİR
Bunu herkes böyle benimsemelidir halk içinde kargaşa yaratma çalışmalarına başlıyorlar kimse kanmasın bu tuzaklara geniş düşünün uyanık olun gençler

Hayır turk değilim Sadece turk vatandışıyım ! Şunuda unutmayın bir insan hemen hemen herşeyini değiştirebilir ama ırkını değiştiremez.Ben bile kalkıp ben türküm dersem kendi kendimi kandırırım.Dinimizde bile ırkını inkar etmek en büyük günahlardan biridir.

FeeLThePoweR demiş ki:
Hayır turk değilim Sadece turk vatandışıyım ! Şunuda unutmayın bir insan hemen hemen herşeyini değiştirebilir ama ırkını değiştiremez.Ben bile kalkıp ben türküm dersem kendi kendimi kandırırım.Dinimizde bile ırkını inkar etmek en büyük günahlardan biridir.

Mesela bnm dedelerim nenelerim 70 80 yıl önce Selanikten gelmiş. ( orda yaşıyan türklerden)
Belki dedemin dedesi Yunandı yada soyumda bi yabancılık var. Dahada kötüsü olabilir zorla müslüman yapılmış olabilir. Ama bunun önemi yok.
Babam bu ülkede doğmuş büyümüş aynı şekilde bende. Bu ülkenin ekmeğini yemiş suyunu içmişim. İstediğim dini seçebilirim ülkemde özgürlük var
Ben Türk'üm ve Türkiye vatanımdır. Ülkem için ölürüm. Başka şey düşünenin kanı bozuktur. Ve bu, ülkenin düşmanlarının işine gelir..

Aynı şeyi düşünemeyip bir ırkın ülke kurmak istemesi asıl ihanettir. Bu uğurda ülkesinin güvenlik güçlerini öldürmesi Asıl büyük günah odur..

Ben sadece diyiyorumki benim dinimde Irkını inkar etmek günahtır.Dediğin gibi senin gibi bizde bu ülkenin ekmeğini suyunu yiyiyoruz,içiyoruz Bizde herkes gibi Vatan'i görevimizi yapacağız. Ama ısrarla herkes türktür demek yanlıştır. Ben turkiye vatandışıyım vede turkiye vatandışı olamktanda gurur duyuyorum.Herkesin dini kendinedir. senin zorla müslüman yapılıp yapılmadığın benim hiçmi hiç umrumdada değil. Eğer müslüman isen vede dini'ni yanlış buluyorsansa gidip değiştirebilirsin.Her insan özgürdür sonuçta...

FeeLThePoweR demiş ki:
Kim ne ise olduğu yere gitseye kalsın sadece TÜRKİYE TÜRKLERE ayıklasın princin taşı

Gidecek yeriniz yoksa olduğun yere değil doyduğun yere şükredeceksin

FeeLThePoweR demiş ki:
Ben sadece diyiyorumki benim dinimde Irkını inkar etmek günahtır.Dediğin gibi senin gibi bizde bu ülkenin ekmeğini suyunu yiyiyoruz,içiyoruz Bizde herkes gibi Vatan'i görevimizi yapacağız. Ama ısrarla herkes türktür demek yanlıştır. Ben turkiye vatandışıyım vede turkiye vatandışı olamktanda gurur duyuyorum.Herkesin dini kendinedir. senin zorla müslüman yapılıp yapılmadığın benim hiçmi hiç umrumdada değil. Eğer müslüman isen vede dini'ni yanlış buluyorsansa gidip değiştirebilirsin.Her insan özgürdür sonuçta...
Yazdıklarımı anlamıyorsun. Azıcık kitap - gazete oku..
Bu konu hakkında son mesajım bu.
TC nüfusu taşıyan herkes Türkiye vatandaşı demekti ve Türkiye vatandaşı olan bi insana Türk denmekteydi.10 sene öncesine kadar bunda sorun yoktu gayet normal bişeydi ve tartışmasını geç sözü bile yapılmaz bir konuydu.

Aleviliğin mezhep olduğunu elbette biliyorum çeşitlilik olsun diye söyledim. Yani safkan Türk diye bişey yoktur. Elbette bir ırkı vardır ülkede 40dan fazla ırk olduğu söyleniyor. Ama hangi ırka mensup olursa olsun bi insan Türk üm diyebilmeli ve ötesini karıştırmamalıdır. Karıştırırsa bi elebaşı çıkar ve bölücülük başlar. Mesela Laz'ım, Türk değilim, Türkiye vatandaşıyım demem resmen bölücülüktür.

Irkımı değiştiremeyen, ben Türkiye vatandaşıyım ama Türk değilim diyen insanlara gerçekten acıyorum.

Türk ırkı kadar şerefli, tarihi zaferle dolui hiç bir pisliği olmayan, laik ve ileri görüşlü, temiz, inançlı, sadık, çok iyi savaş ve yeri geldiğinde çok zeki olan, bir ırk yoktur bu dünyada.. Türkiye devletini Türk yönetse zaten şu an süper güçtük. Hep başka ırklardan melezler yönetti şu canım ülkeyi o yüzden bu haldeyiz.

Türk olmak Allah'ın kuluna verdiği 2. hediyedir.
1. hediye müslümanlık tabiki :wink1:

Atatürk o yüzden "Ne mutlu Türküm Diyene" Demiş.

Türk olmak ayrıcalık beyler, bu kanı taşımak ayrıcalık. Türkler çok cana yakındır, dosttur fakat canı sıkıldığı zaman ortalıkta adam bırakmaz. İşte bu Türkiye'yi oluşturan ırk ve mehzeplerin bütününe Türk denir kişier canımızı çok sıkıyor, verdiğimiz şehitler canımızı çok sıkıyor. Az kaldı...

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt