NiGHTMaRe

Aileden
Download:Tıkla ve İndir

Öncelikler İndirmemiz Gereken XVid32 Programı Var
Download:http://rapidshare.com/files/122326818/xvi32.rar.html

Adım Adım Pk2 Edit :

Adım 1
İlk olarak Media.pk2 dosyanızın yedeğini alınız. En kolayından sağ tuşla tıklayıp belgelerime gönderebilirsiniz.

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Adım 2
Xvi32 adını verdiğimiz hexeditör aracılığı ile mediapk2 dosyanızı açınız.

Adım 3
Xvi32 ile media.pk2 klasörünü açtıktan sonra searh->find butonuna tıklayınız.

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Adım 4
Arama yaparken resimdeki gibi kırmızı kutuların işaretli olmasına dikkat ediniz. Bu şekilde yapmazsanız farklı ve uyumsuz sonuçlar elde edersiniz.

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Adım 5
Bunu yaptıktan sonra aradığınız iteme ve ne yapmak istediğinize bakmanız lazım (sos,som,sosun). Mesela 3degree 16Lv bow arıyorsanız ITEM_CH_BOW_03_C_RARE buna bakmalısınız.

Bow_c_3 derken kastedilen şey ise:
bow= silah tipi
03= kaç degree olduğu
c= sosun. (b=som ve a=sos olur.)

Ben ise çalışmalarımı 7 degree bir bow üzerinde yapacağım. Yani: ITEM_CH_BOW_07_C_RARE. C diyorum çünkü bir sosun istiyorum. Sizde aradığınız itemi girin ve "ok" butonuna basın.

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Bunu yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir görüntü karşınıza çıkacaktır.

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Kırmızı kutu içerisine aldığım bölüm benim bow'uma ait olan kısımdır. Yani 7 degree bow.

Adım 6
İşte karıştırabileceğiniz bir bölüm.
Çoğunuz 52/56/60 bowlarının farklı kodlara gerek duyacağını tahmin ediyorsunuzdur ki zaten öyle.
Eğer 52Lv bir bow'unuz varsa ITEM_CH_BOW_07_C_RARE kısmını ITEM_CH_BOW_07_A 'a çevirmelisiniz. Eğer 56 ise ITEM_CH_BOW_07_B 'ye çevirmelisiniz. Sadece kolay bir şekilde karakteri değiştiriceksiniz ve aşağıdaki resimdede olduğu gibi _RARE yazısını siliceksiniz o kadar...

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

52 Bow'a nasıl değiştirdiğimi iyice inceleyin. Eğer 48-60-72 Lv bir silaha sahipseniz _C kısmını silmenize ve yerine A veya B yazmanıza gerek kalmaz _RARE yazısını silmeniz yeterli olur.
+ olarak resimde gördüğünüz gibi 0D ve 0A'yıda kırmızı kutu içerisine almışım. Tabi bir sebebi var. Biraz önce _RARE'yi sildiğimizde 5 adet 00'ıda onunla götürmüş olduk. Bunu tekrar eklememiz lazım bunun için; 0A'nın üzerine gelicez. Edit aracılığı ile insert string'e basıcaz. Sonra aşağıdaki resmin aynısını yapın.

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Bunu yaptıktan sonra Ok'a basın. Aşağıdakine benzer gözükmesi gerekiyor.

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Adım 7
Burada çok zorlanacaksınız ve batırma ihtimaliniz yüksek. O yüzden dikkatli olun.
En tepeye çıkın. Joy Max File Manager yazar. Sadece başlangıcına farenizi tıklatın. Sonra aynı aşağıdaki resimdeki gibi yapın.

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Adım 8
Şimdide bu resimdekini uygulayın.

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Adım 9
Şimdi sizin iteminizi aramaya devam edicez. Benimkinin üzerinden gidersek ITEM_CH_BOW_07_A aratıcaz çünkü hatırlarsanız _RARE'yi uçurmuştuk. Tabi siz farklı bir item kullanıyor olabilirsiniz hepsi 6. adıma bağlı..

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Adım 10
Bunu yaptıktan sonrada 180000 aratın.(rakamlara dikkat 18000 değil 180000)

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

-----

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Farkettiyseniz yukarıdaki resimde 180000'i kırmızı kutu içerisinde sonraki 2 0'ı ise mavi kutu içerisine almışım. Mavi kutu içerisindeki 2. 0'ı 2'ye çevirin.

Aynen böyle...

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Adım 11
Kaydedin ve kapatın. Hata yaptıysanız Belgelerimdeki media.pk2 dosyasını tekrar alıp tekrar deneyin.
Eğer başardıysanız benim +5 Bow'umda olduğu gibi bir sonuç elde edeceksinizdir...(sosun)

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Bazı Yerlerin Alıntı, Bazı Yerleri Kendi Yapımımdır.(To_Danger)

Not:Bu sadece siz sos vb. şekilde gözükür.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
brader bu gercekten sos som sun mu yapıyor sadece senin pc demi öyle görünüyor ?

2 soru sormam gerekiyor;
1.si editli silahlar uzerinde yapilabiliyormu.Yani ben 3D swordu 10D yaptiktan sonra sosun yapmayi denesem kabul edermi?
2.si "En yukarida Joy Max Files Meneger" yaziyor demissin.Onu goremedim resimde gosterebilirmisin?

Yukarı Alt