Evet arkadaşlar amacım size sony vegası daha profesyonel bir şekilde ögretmektir. mavii arkadaşımız zaten size belli başlı gerekli olan konuları çok güzel bir şekilde anlatmış bende size daha ayrıntılı ve profesyonel bir şekilde anlatmak için elimden geleni yapacagım ...

Hadiyin Başlayalım :thumbsup:

Evet bildiginiz üzere belli başlı konular mavii arkadaşımızdan alıntıdır.

mavii demiş ki:
- Resim Silinmiş.

SONY VEGAS VİDEO DÜZENLEME DERSLERİ BÖLÜM 1

Evet kafaya koydum herkese video da yaptırtacam o videoyu düzenleyebileceksinizde. Bende bu işin uzmanı değilim ama bildiklerim mükemmelolmasada bişeyler yapmama yetiyor beğenenler benden bişeyler kapsın. Biliyorsunuz ilk başta video nasıl çekeceğinizkonusunda yardımcı oldum, görmeyenler o konuya BURADAN Tekrar ulaşabilirsiniz. Şimdi Sony Vegas bölüm 1 de ne anlattım. Zoom yapma Video Hızlandırma/Yavaşlatma, Müzik koyma ve Jenerik hazırlama. Kendime has anlatım tarzım olduğu için kullandığım renk ve işaretleri sırayla takip ederseniz anlamakda zorluk çekmezsiniz. Haydi Başlayalım :thumbsup:

VİDEO HIZLANDIRMA / YAVAŞLATMA

Evet rast gele hızlandırma/yavaşlatmakdan başlamadık. Neden ilk buradan başladık çünkü video ya zoom yapmadan evel videonun hızını belirlememiz lazım. Saolsun anlatanlar bu püf noktayı söylemedikleri için bikere bütün çalışmam boşa gitti sizinde gitmesin çünkü önce zoom yaparsak sonra video yu hızlandırır/yavaşlatırsak zoom yaptığımız yerler kayar abuk subuk yerler zoomlanır :thumbsup: Buraya çok dikkat ediyoruz ve resimleri dikkatle inceliyoruz.

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

VİDEOYA ZOOM YAPMAK

2. Aşamamız Zoomlama. Karışık gibi gelen bu kısım aslında çok basit. Resimde size bu ne ya der gibi karışık gelmesin.Anlamanın 1.şıkkı ön yargılı olmamaktır. Her kullandığım püf noktayı içeren kelimeyi ayrı renk ve çubuklarla ait olduğu bölüme işaret etmek için kullandım. Anlayarak okursanız ve karmaşık ön yargısını atarsanız herşey yolunda gidecek :muck:

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

VİDEOMUZA MÜZİK KOYMAK

Sonraki Aşama Videomuza Müzik koymak, en basit bölüm bu. Videonun uzunluğuna göre birden fazla müzik koyabilirsiniz.Zaten Müziği koyduğunuzda uzunluğunu videonun uzunluğuna göre gösteriyor.

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

JENERİK HAZIRLAMA

1.Bölümde son anlatımım Jenerik hazırlama. Yani jenerik ne abicim diyenler için, tanıtım yazısı diyebiliriz kısaca.Bir kaç püf noktaya dikkat edyoruz ve kolayca hazırlıyoruz.Resmi Dikkatle inceleyin.

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Video hazırlamada Öncelikli gereksinimler bu aşamalar olduğundan ilk olarak bunları anlattım. İhtiyaçlarınız olduğunda foruma yazarsanız 2. bölüm 3. bölüm diye devam ederim. Ayrıca anlamadığınız yerleri lütfen foruma yazın bana pm atmayın diğer anlamayanlara cevap olsun. Basiy gibi görünen bu yazı sabah ezanında tamamladım :santa: inşallah anlatabilmişimdirde buna değer.

Sizlerin İsteği üzerine kendi kullandığım sony vegası upload ettim. Taratmadan kullanmayın.
http://rapidshare.com/files/318838640/sony_vegas_8_full.rar.html

Saygılarımızla,

- Resim Silinmiş.​
Mesela bir videoya başlarken cogunluk bir introya gerek duyar... Bence intronun güzel olması videonun belirleyici etkenlerinden biridir ... Oyüzden bende size ilk olarak nasıl güzel bir intro oluşturabilecegimizi resimli bir şekilde anlatacagım :beer:
Ama tabiki introdan önce HD kalitesinde video yapımı war :P
Ben çok konuştum sıra resimlerde :mrgreen:
1. ADIM

2. ADIM

3. ADIM

4. ADIM

5. ADIM

6. ADIM

7. ADIM

8. ADIM

9. ADIM

10. ADIM

Evet arkadaşlar size nasıl güzel bir intro oluşturabileceginizi gösterdim bu intronuzu 3dg yapabilirsiniz 3dg üzerüne istek alırsam ayriyetten onuda gösterebilirim ögrenmek istediginiz bir konu oldugumu zaman bu topic altından bana bildirirseniz size resimli anlatım yapabilirim

Umarım İşinize Yarar :muck:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
güzel anlatmışsında isteyen youtubeden zoom tutorial intro tutorial vs. yazıpda ögrenebilir daha kolay olur.

çok pis dua ediyorum sana dostum sağol sağ ol sağ ol.ama tarihe baktım 2 sene geçmiş ders ekleme yok mu acaba biraz daha anlatsana program bana ben programa bakmayayım lütfen biraz daha emek lütfennn .büyüksün

Dostm videoya deprem effecti katmayı nasıl yapıoruz senn Utube Chanannel ına yazdım ama görmedin heraLDe?

Yukarı Alt