Kayıt
10 Nisan 2007
Mesajlar
7.172
Beğeniler
0
Şehir
Paralel evren


Sony dijital görüntüleme teknoloji ve stratejileri ile PMA 2010’a damgasını vurdu.

PMA 2010 Fuarı ziyaretçileri, Sony’nin APS HD CMOS sensörlü, AVCHD video çekme yeteneğine sahip ultra-kompakt değiştirilebilir lens konseptli yeni Alpha kamerası başta olmak üzere diğer yeni DSLR ürünleri ile tanıştı.

Sony, Fotoğraf Pazarlama Cemiyeti Uluslararası Konferans ve Fuarı PMA’ya bu yıl, dijital görüntüleme teknolojileri ile damgasını vurdu. Fotoğraf meraklılarının Sony’nin bu alandaki pek çok “ilk”i ile tanıştığı fuarda, α (“alpha”) serisine yeni katılan DSLR kameralar, yüksek kaliteli çekime olanak tanıyan yenilikçi konseptler bir hayli ilgi çekiciydi.

Bu kamera; ultra-kompakt, kullanımı kolay, lensleri değiştirilebilir

Sony’nin yeni ultra-kompakt kamerası, değiştirilebilir lens konsepti sayesinde “her zaman, her yerde” DSLR resim kalitesinde fotoğraflar çekilmesini sağlıyor. İlk prototipleri daha onceki PMA’da sergilenen bu kameraya, Exmor APS HD CMOS sensör dahil edildi. Bu kamera aynı zamanda AVCHD formatını kullanarak, HD video çekimlerine de olanak tanıyor.Sony, DSLR serisini yeni modellerle büyütüyor

Sony, ayrıca var olan α serisini, yeni DSLR modelleri ile zenginleştireceğini de belirtiyor. Bu yeni modeller de Exmor APS HD CMOS sensörü ve AVCHD formatlı HD video çekim özelliğine sahip olacak. Diğer yandan, prototipi PMA’da sergilenen ve Alpha α700’ün yerini alacak yeni kamera da oldukça heyecan verici.Sony’nin yeni DSLR lensleri de geliyor

Yeni modellerin yanı sıra α ailesi, 30’un üzerinde değiştirilebilir lens ve tele dönüştürücüyü de kapsıyor.

Distagon T* 24mm f/2 ZA SSM Carl Zeiss geniş açı lenslerin geliştirilmiş prototipleri de PMA ziyaretçilerine sunuluyor. 2010’da çıkması planlanan bu parlak, geniş açılı lensler özellikle haberciler, iç mekan çekimleri ve portatif çekim uygulamaları için ideal bir seçim.

Sony’nin PMA standında prototipi sergilenen bir diğer yeni lensi de G Lens oldu. Son derece yüksek güçlü Super Telephoto 500mm f/4 G, sunduğu optik performansla sınıfında tek olma özelliği taşıyor. 
Yukarı Alt