1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

SONY CX105 Muhteşem bir kamera


 1. Josephine

  Josephine rank8

  Kayıt:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  5.760
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Sakarya

  [​IMG]

  Sony'nin CX105 model el kamerası son zamanlarda piyasaya çıkan kameralar arasında önemli bir yere sahip. Çünkü kamera ile videoları kayıt etmek için bir kaset, CD/DVD veya HDD'ye ihtiyaç duymuyorsunuz. Videolar kameradaki 8GB dahili flaş belleğe yazılıyor.

  Hafızayı artırmak için kamera üzerinden bir de genişleme yuvası bulunuyor. Kamerada Carl Zeiss marka 4 megapiksel destekli bir lens bulunuyor. Bunun yanında 10x destekli optik zoom uzakları yakınlaştırmanızı sağlıyor. Yüz tanıma özelliği sayesinde de hareketli çekimlerde bile gülen yüzlere otomatik odaklama yapılıyor.

  Sony'nin kamerası teknolojisinin gideceği yönü göstermesi açısından önemli. Günümüzde flaş belleklerin hafıza boyutları sürekli büyümesine rağmen fiyatları sürekli küçülüyor. Kamera üzerine takacağınız 16GB boyutunda bir flaş bellek dahili hafıza ile birlikte 9 saat kesintisiz görüntü kaydı yapabilmenizi sağlıyor. Kayıt ettiğiniz görüntüleri bir bilgisayara kopyalayıp herhangi bir işlem yapmadan yüksek çözünürlükte izleyebiliyorsunuz. Kasetli kameraları düşündüğümüzde gelinen nokta çok önemli.

  Bir diğer önemli nokta da görüntü kayıplarıyla ilgili. Flaş bellek kullanan kameralar içinde bir HDD veya fiziksel olarak veri yazan bir parça bulundurmadığı için kaydedilen görüntülerin bozulması gibi bir durum söz konusu olmuyor.

  Çok küçük ve çok hafif olan kamera, dokunmatik ekran sayesinde kullanımı da kolaylaştırıyor. 1.400 TL civarındaki fiyat daha aşağılara çekildiğinde eminim daha geniş bir kullanıcı kitlesine erişecektir.