'Sonuna kadar Fenerbahçe'
Fenerbahçe'nin Brezilyalı takım kaptanı Alex, kulubünün kendisini bırakmadığı sürece Fenerbahçe'de kalacağını söyledi.

Fenerbahçe Futbol Takımı Kaptanı Alex De Souza, ''Futbol yaşantım boyunca ve Fenerbahçe bana dayanabildiği sürece Fenerbahçe'de kalmak istiyorum'' dedi.
Ülkesinde tatil yapan Brezilyalı futbolcu'nun FBTV ve Fenerbahçe Dergisi'ne yaptığı açıklamalar kulübün internet sitesinde de yayınlandı.
Futbolu bıraktıktan sonra yaşamını Türkiye'de sürdürmek gibi bir planının olmadığını belirten Alex, Fenerbahçe'deki geleceğiyle ilgili ise ''Futbol yaşantım boyunca ve Fenerbahçe bana dayanabildiği sürece Fenerbahçe'de kalmak istiyorum. Bir gün gelir de Fenerbahçe, ''Alex'le olmaz, artık devam etmez'' dediği anda buraya (Curitiba) gelip, futbolu bıraktığımda da yaşantıma burada devam edeceğim'' değerlendirmesini yaptı.
Fenerbahçe'ye imza attıktan sonra kendisi için her şeyin olumlu geliştiğini ifade eden Brezilyalı oyuncu, ''İyi ki Fenerbahçe'ye gelmişim diyorum. 4 sene önce teklifi aldığımda da olumlu karşılamıştım. 4 sene sonra geriye dönüp baktığımda da en iyi seçimimi Fenerbahçe'ye gelmekle yapmışım diyebilirim'' dedi.
Futbolu bıraktıktan sonra yaşamını Curitiba'da sürdürmek istediğini anlatan Alex, burada bir ev yaptırdığını belirterek, ''Kariyerimi, son iki senesinde, iyi bir seviyede, Curitiba'daki ailemin yakınında, kendi ülkem ve şehrimde bitirmek istiyorum'' açıklamasını yaptı.

''BAŞKANIMIZ ELİNDEN GELEN TÜM MESAİSİNİ HARCIYOR''

Herkesin tatil yaptığı günlerde büyük bir camianın sorumluluğunu yüklenmek ve takımı gelecek sezona hazırlamanın zor olduğunu kaydeden Alex, bu nedenle Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a sabır diledi.
Yeni sezonda her zamanki gibi Türkiye ve Avrupa için büyük hedefleri olacağının altını çizen Alex, ''Türkiye liginde ne olursa olsun şampiyonluğa ulaşmamız gerekiyor. Buna ulaşacak gücümüzün de olduğunu biliyoruz. Sadece çalışmamız gerekiyor. Avrupa için de limitlerimizi zorlayacağız ve gidebileceğimiz en iyi yere, en üst seviyeye kadar çıkmaya çalışacağız. Başkanımıza da Allah'tan sabır diliyorum. Çünkü koskoca bir camianın sorumluluğunu üzerine yüklenmek, herkesin tatil yaptığı günlerde çalışmak ve takımın gelecek sezon için hazırlanması kolay değil. Şu anda takım için en iyisini yapmaya çalıştığını biliyoruz. Bir takımın sezon başında tüm güçleriyle hazır olması önemlidir. Biz de biliyoruz ki, başkanımız bunun için elinden gelen tüm mesaisini harcıyor'' diye konuştu.
Geçen sezon Avrupa seviyesinde iyi bir performans gösterdiklerini kaydeden Brezilyalı oyuncu, buna karşılık Türkiye'de seviyelerinin altında kaldıklarını kaydederek, ''Fakat özellikle sezon başında ve bazı maçlarda kaybettiğimiz puanları aradık. Bu seneden dersler çıkarmalıyız. Avrupa'da iyi bir performans gösterdik. Türkiye liginde de benzer bir hikayeyi yeniden tekrarlamamak için işimize daha iyi sarılmalı ve dersler çıkarmalıyız'' dedi.

AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI

Alex, Türkiye'nin Avrupa Futbol Şampiyonası'nda zorlu ve sıkıntılı bir grupta yer aldığını, ancak kalitesiyle bu zorluğu aşacak güce sahip olduğunu ifade etti.
Millilerin Portekiz ile yapacağı mücadelenin çok önemli olduğunu işaret eden Brezilyalı futbolcu, ''Yapmak istediklerini yaptığı taktirde Türkiye'nin gruptan çıkacağına inanıyorum. Bunun için de ilk adımın, özellikle Portekiz'e karşı oynanacak ilk maç olduğunu düşünüyorum. Oradan çıkarılacak olumlu bir sonucun, ileri zamanlarda kupa içerisinde Türkiye'nin lehine olacağını ve iyi bir havaya sokacağını düşünüyorum. Sıkıntılı bir grup fakat Türkiye'nin bu sıkıntıyı aşacak gücü var'' değerlendirmesinde bulundu.
Fenerbahçe'nin, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde elde ettiği başarının, Brezilya'daki ününe ün kattığını ifade eden Alex, Curitiba ve Sao Paulo'da Fenerbahçe forması giyen insanlar gördüğünü, bunun da kendisini mutlu ettiğini belirtti.

Yukarı Alt