"Sonucu hazmedemedim"
Galatasaray'ın hocası 90 dakika sonunda üzgündü... Rijkaard, “İyi oynadığımız, 2-0 öne geçtiğimiz maçtan 2-2 ayrılmamızı hazmedemiyorum. Bu takıma artık öğretmemiz gereken tek şey; skor avantajını korumak” dedi.

2-0 önde oldukları karşılaşmadan 2-2’lik beraberlikle ayrılan Galatasaray’da moraller alt-üst oldu. Teknik direktör Rijkaard ise 90 dakika sonunda büyük üzüntü yaşarken, önemli açıklamalar yaptı. Maçın berabere bitmesinin kendileri için dezavantaj olduğunu belirten Hollandalı hoca, “Takım halinde çok iyi oynadık, çok pozisyona girdik. Rakibimiz ilk yarı yalnızca defans yaptı. Farkı açmamız gerekiyordu, maalesef olmadı. Takım o kadar iyi oynarken o golleri yemememiz gerekiyordu. Buradan çıkaracağımız ders, 2-0’ı korumamız gerekiyordu. 2-2, hazmedemediğimiz bir skor. Galipken
takımımızda taç atışına koşarak gidiyoruz. Oyun temposunu düşürmemiz gerekiyordu. Bunlar küçük detaylar ama oyuncu değişikliği yapıyoruz. Futbolcular hızlı bir şekilde sahayı terk ediyorlar. Yavaş hareket etmiş olsa 1-2 dakika avantajımız olacak” dedi.

‘Bunu hak etmedik’

Oyunda bir sorun olmadığını da vurgulayan Rijkaard, “Bu takıma öğretmemiz gereken tek şey; skor avantajını korumak. 70. dakikaya kadar çok iyi top oynadık. Hak etmediğimiz bir sonuç aldık. Onlar 2-2’yi yakaladıktan sonra futbolcularına kramp girmeye başladı, topu taca atmaya başladılar, profesyonelce davrandılar, biz bunu yapamadık” diye konuştu. Bu arada Rijkaard, bir basın mensubunun, “Galatasaray’ın elenme ihtimali var ve elenirse tarihinde ilk olacak?” sorusuna kızarak, “Böyle bir soruya cevap vermem. Galatasaray tarihinde ilk olacak sözüne alındım” açıklamasını yaptı.​

Fanatik ^^

Yukarı Alt