1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Sonbahar filmine bir ödülde Hollanda`dan


 1. os1

  os1 olduser

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  4.356
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Yarram Victoria / Australia

  [​IMG]
  Hayata dönüş operasyonları sonrasında bir devrimcinin hayatından kesitler sunan “Sonbahar”, 31. Noordelijk Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü kazandı.
  Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden yönetmenlerin, ilk ve ikinci uzun metrajlı filmlerinin yarıştığı Noordelijk Film Festivali’ne katılan yönetmen Özcan Alper, bölgelerarası yarışmada “Sonbahar” filmiyle En İyi film ödülünü aldı. 11-15 Kasım tarihlerinde yapılan festivalde bir kez daha ödül alan Alper altın Matador’a ve 10 bin Avro ödüle layık görüldü.

  “İçimizdeki ve dışımızdaki sınırları keşfetmek bir ömür sürer” sloganıyla bu yıl 31. kez düzenlenen festivalin yarışma jürisinde, İzlanda Film Merkezi yöneticisi Laufey Gudjonsdottir, Variety dergisi ve cineuropa.org’dan Lüksemburglu film yazarı Boyd of Hoeij, Hollandalı görsel sanatçı Kie Ellens ve yönetmen David Verbeek ile Polonya’dan Torun Film Festivali yöneticisi Kafka Jawaroska yer aldı.

  İkinci uzun metrajlı film projesi için Selanik’te bulunan Özcan Alper ödül törenine katılamadı. Alper’in yeni projesi 16-18 Kasım’da 50. Selanik Film Festivali çerçevesinde düzenlenen Crossroads Ortak Yapım Forumu’nda yer alıyor.