TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
İzmir'de intihar eden Güney Deniz Saha Komutanlığında görevli Kurmay Albay Berk Erden'in Levent Camisi'ndeki cenaze törenine katılan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, “Yargı yapmadan, masumiyet karinesini dikkate alarak, güzide subaylarımızı suçlamadan önce herkes kendine ‘Bu bana yapılsa ne yapardım’ diye sorması gerekiyor” dedi.
- Resim Silinmiş.
Daha önce sözkonusu albaya yönelik bir kadınla ilişkisi olduğu yönünde iddiaların da ortaya atıldığını söyleyen ve "Ama bu tutmadı" diyen Yiğit şöyle konuştu: “Araştırıyor, ancak çıkış yolu bulamıyor. Avukatına başvurmak üzereyken intihar ediyor. Askeri savcılık araştırmalara başlamıştır, soruşturmalar devam ediyor."

Ordu içersinde “onur intiharları olduğunu” belirten Deniz Kuvvetleri Komutanı Yiğit, “Susmak mümkün değil” d dedi.

''Geçtiğimiz günlerde amirallere suikast girişimi iddianamesi açıklandı. Burada sizin ve Metin Ataç'ın ismi de geçiyor. Bununla ilgili görüşünüz nedir?'' sorusu üzerine, Oramiral Yiğit şunları söyledi:

''Ben üst düzey bir komutanım. Üst düzey komutanlara, devlet görevlilerine her zaman bir suikast ihbarı olabilir. Bana, birileri, belirli gruplar bir operasyon da yapabilirler. Fakat beni en fazla üzen, esas bana suikast olacak olan şey, böyle bir operasyonun masum subaylarımın üzerine yıkılmasıdır. İsmi geçen iki albay, benim kendi görüşümü söylüyorum, bunu söylemek durumundayım, bana bir hücum olursa, bana bir mermi sıkılırsa bana göğsünü siper edecek arkadaşlardır.''

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt