force yi geliştirdigin zaman daha cok vuruyosun nedenide altı uplaman ve bazı buf lar var onları acmandır strledir dikkatıne eger okcu veya bladeciysen forceye verdigin zaman önunde kimse duramaz glavie icinde gecerlidir ama blade ve bow icin daha yarayışlıdır

a4_tech demiş ki:
cafincaf demiş ki:
Force bence Nukerlere daha cok yakısıyor ve aldıkjları+2800 MP ıle atakları dahada kuvvetlenıyor.

Mp ile atak kuvvetlenmez sadece yelpaze genişler.Yani daha az potla daha çok atak yapabilmeni sağlar mp kolay kolay bitmez. :thumbsup:
ÜZerınde INT yada Str basılı TAKILARINDAN birini çıkar ve atak değerlerıni kontrol et istersen
ALdıgın her mp atıslarına bır mıktar eklıyor şu an gerı cekme ımkanım yok ama charın kuru halde ıtemsız atıs degerlerını yazayım karsılastırırız . Cunkı 90 da forcu pasıfı maxlayınca vuruslarımda cıddı anlamda artıslar oldu

RoyalFlush

Bilgiliyim
cafincaf demiş ki:
a4_tech demiş ki:
cafincaf demiş ki:
Force bence Nukerlere daha cok yakısıyor ve aldıkjları+2800 MP ıle atakları dahada kuvvetlenıyor.

Mp ile atak kuvvetlenmez sadece yelpaze genişler.Yani daha az potla daha çok atak yapabilmeni sağlar mp kolay kolay bitmez. :thumbsup:
ÜZerınde INT yada Str basılı TAKILARINDAN birini çıkar ve atak değerlerıni kontrol et istersen
ALdıgın her mp atıslarına bır mıktar eklıyor şu an gerı cekme ımkanım yok ama charın kuru halde ıtemsız atıs degerlerını yazayım karsılastırırız . Cunkı 90 da forcu pasıfı maxlayınca vuruslarımda cıddı anlamda artıslar oldu
Atakları kuvvetlendiren int çarlar için mag. balance str çarlar için phy. balanstır.Mp nin veya hp nin vuruş güçlerine kesinlikle ve kesinlikle etkisi yoktur.Sen str veya int yüklü takılardan bahsetmişsin.Str ve İnt balance değerleri ile oynar.Az miktarda hp ve mp verir ama gücün artmasının sebebi artan mp değildir.Üstüne basılı olan int ve str lerdir.İtemlerini çıkardığında üstündeki intleri kaybettiğin için vuruşun azalır mp azaldığı için değil.

garment giyen glaive ciler heuksal 90 fire 90 cold 90 ligth 30 seklinde yapmalılar bence

Force en çok Bow'a uyumludur ondan sonra glavie
Force blader olabilir ama pek zevk vereceğini zannetmiyorum

bende şuan herculeste 70 lvl force bow kasmaktayım...90 olnca farmda bitmiş olucak.. ve buildim 90 pacheon 90 fire 90 force 30 cold olacak... hız içn fikrim şöyle şuanlık 35 lvl light açık...bunu farmdan sora silip cold açacam...lightningi savunan arkadaşlara söyleyecek laf bulamıyorm str çara parry ratio olsa ne yazr olmasa ne yazar ben bütün itemlerime parry ratio basarm..90 lvldede drug of typhoon´umuda alırm...

bu oyunu 2 yıldır oynuyorm ve bu oyunu tamamen çözdüğümü düşünüyorm...biraz mantıgınızı kullanın yahu hp zaten itemlerle 25-30k olacak sağlam itemler warsa defans buffları olsa ne yazar.. ben attack açığımı kapamaya bakmalıyım...işte burda force`un division ve impotent statusları belkemiği gibidir..adeta bi eu warlock gibi olursunuz...ve gidip 25-30k crt vurunca zevkten havalara uçarsınz....Vee o eskileri çok rahat yatırabiliorm...onların 48 cold`u ve 72 light`ı force karşısında ağlamaktan başka bişey yapamıor ne yazıkki ^^

Sniker demiş ki:
Paylaştıklarımın değer bulduğunu düşünmüyorum.
Ama yine sizinle paylaşmak istiyorum.
Force tüm charlar arasında yaygındır.Buna İNT build charlarda dahil.Ben böyle full farm olan çok insan tanıyorum.Force İNT olunca gözlemlediğim kadarıyla 90 force 90 fire 90 cold şeklinde oluyor.Light neden açmıyorlar bilmiyorum ama division+weaken 20% mag atack artırıcıyı hiç aratmıyor demekki.Ayrıca unuttuğunuz bir noktayı şiddetle hatırlatırım: İmpotent. Bu statusu yediğinizde en ezik İNT leri bile yatırmakta zorluk çekersiniz.Güzel bir build ve snowla birleşince yatırmak imkansız :wink1:
Force Blade, force bow, force glavie buildlerine gelince.Stun statusundan dolayı glavie daha öne çıkan bir build kanımca.Stun statusune girdiğiniz anda pill potion vs. itemleri kullanamadığınız için 1-2 kere stun yemeniz ölmenize yetecektir.Çünkü force statusleriyle crit yemeyi saymıyorum bile normalin 3 katı damage alabilirsiniz.Bir avantajı daha var. Dull status.Gerçekten çok sinir eden bir status olduğu için insanlar hemen pill e sarılacaklardır.Tabii ki siz de bunu fırsat bilerek forcelerinizle saldırabilirsiniz.Pill süresinin 20 saniye, status süresinin 30 saniye, 4 tane öldürü status olduğunu+ atack skillerinde bulunan statusleri hesaba katarsanız pill ile de başa çıkılamaz bir güç oluyor force.Ama bu nedenle de 90 dan önce çok fazla bir güç beklenemez forceden.
Blade buildine gelince.skillerinin çok güçlü olmaması pvp de knock down kullanmaya mahkum olması nedeniyle force de başarılı olarak gördüğüm bir build kesinlikle değil.Blade gitsin tanklığını yapsın.atack charı istiyorsanız force diyoruz. atack charıyla blader de ters düştüğü için bladerlere pek şans vermiyorum bu konuda.
Bow buildi ise bana göre kaçarak oynaması gereken ve ard arda critleriyle tehlikeli olabilien bir build.
Ama böyle yapmaya çalışırsanız light imbue kullanmak zorunda kalırsınız.Bu da hoş olmuor.Kaybedilen mag defans phy atack gerçekten kendini çok hissettiriyor.Bu durumda bow yüz yüze savaşmak zorunda kalıyor anlamını yitirmiş oluyor.
İğrendiğim 1 diğer konu ise herkesin force açmaya başlaması ve işin bence zıvanadan çıkması.çünkü force vs force pvpleri hiç zevkli olmayan sanki 90 mastery i boşa harcamış hissi veren bir pvp çeşidine dönüyor ve charların zaafiyetleri ortaya çıkıyor.Blade ne kesiyor ne kesiliyor.Bow düşük atackları yönünden glavie ye yenilmeye mahkum kalıyor.İNT buildli charlar ise lightın eksikliği ile snow bitene kadar hp potionlarıızı yedikten sonra yatıyorlar.
PAcific serverinde oynuyorum ve durum bu şekilde.Force kullanma snow açma gibi muhabbetlerden bıktığım için cape yapmıyorum artık.Arasıra gw olursa gw yapıyoruz gerisinde pek bi actionumuz kalmadı.Ama buna kısa zamanda alışabileceğimi umuyorum.
Ayrıca chinese force builddli charların katilleri ise neredeyse tüm cleric skill mastery açanlar oluyor. Holy spell 100% reeffect sağladığı için öldürücü 4 lü diye tanıttığım division impotent decay ve weaken statuslerden hiç biri işlemiyor.sadece vital spot mucle ve spirit kullanabiliyorsunuz.diğer statuslerin yanında ise pek bir işe yarıyormuş gibi görünmüyorlar.
Söyleyeceklerim bu kadar forcenin + ları - leri gerçekten çok uzun bir gözlem ve tecrübenin sonucudur.90 cap geldiğinden bu yana yapılandırmalarda ve saldırı savunma anlayışlarında çok büyük değişiklikler oldu.Adeta oyunu yeniden yaşadım diyebilirim.Hiç bir bilgimi saklamadım ve saklamayacağım gerçekten öğrenmek isteyenler çok şey öğrenebilirler.Bu kadar yazının üstüne tatmin olmayan arkadaşlar söyleyebileceğim fazla birşey kalmadı onlarda force kullanmakla elde edilen tecrübeler.Serveriniz da suyu çıkmadan açın farkını yaşayın derim.eğer force buildli charların katili olurum diyosanız ise warrior+cleric işinizi görür :wink1:
Çok yorulmadm ama en azından 1 teşekkür hak etmişimdir.Çok görmeyin lütfen umarım yardımcı olmuşumdur.
Dipnot: bazı şeyleri 2 kere yazmış olabilirm uykuluyum söylerseniz düzenleyebilirim.
Dipnot2: zaten aynı şeyleri her topicte 100lerce kere söylüyorum o yüzden alışkanlık yaptı :twisted:

lightsız bir inte tek bir sıfat söylenebilr... >NOOB<

1. light en fazla vuran nuke dediğimiz skille sahiptir..
2. mag attack verir..
3. hız ve parry ratio verir..hp az oldugu içn parry ratio gereklidir...

sonuç.. fire yerine light aç...pişman olmayacaksın...

Yukarı Alt