1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Son dk: Ösym Sınavından İlk İptal Haberi


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  YGS'de en yeni skandal !

  [​IMG]

  ÖSYM, 8 ildeki cezaevlerinde yapılan Fen Bilimleri sınavını hatalı kitapçık gerekçesiykle iptal etti.

  Kamuoyu, YGS’deki şifre iddialarının açıklığa kavuşması için savcılık soruşturmasının sonucunu beklerken, ÖSYM’den gece saatlerinde yapılan bir iptal açıklaması, yeni bir skandalı daha ortaya çıkardı.Kurum, daha önce basında yer alan bazı cezaevlerinde yapılan sınavlarda hatalı kitaçıklar dağıtıldığı yönündeki haberleri doğrular nitelikte bir karar verdi ve bu cezaevlerindeki sınavları iptal etti.
  8 ildeki cezaevinde, YGS Fen Bilimleri sınavının iptal edildiği, gerekçenin hatalı kitapçık olduğu, sınavın Cumartesi günü tekrarlanacağı ve 150 adayın sınava girecekleri belirtildi.

  Kamuoyu, devam eden savcılık soruşturması sonucunda şifre iddialarının açıklığa kavuşmasını beklerken, ÖSYM'den gelen bir açıklama, iddia niteliğindeki haberlerin doru olduğunu ortaya çıkardı.YGS sınavının yapıldığı gün, bazı cezaevlerine hatalı kitapçıkların gönderildiği, yedek kitapçıkların da hatalı olduğu ve bu nedenle 12.50'de sona ermesi gereken sınavın 17.00'ye dek sürdüğü; sınav devam ederken de sonuçların açıklandığı iddiaları ortaya atılmıştı.ÖSYM, gece saatlerinde yaptığı açıklamayla bu iddiaları doğruladı. Kurumdan yapılan açıklamada, 8 cezaevindeki Fen Bilimleri sınavının iptal edildiği ve 150 adayın Cumartesi günü tekrar sınava gireceği belirtildi.


  BİR İPTAL NEDENİ DAHA !

  Bu durum, şifre iddialarının yanı sıra başka bir nedenle daha YGS'nin iptal edilme ihtimalini ortaya çıkaracak.
  ÖSYM tarihinde bir ilk yaşanacak ve bazı adaylar aynı sınavda farklı soruları çözecek. Cezaevi dışından bir adayın, 'sorular denk değil ve bu durum anayasanın eşitlik ilkesine aykırı' iddiasıyla açabileceği dava, iptali gündeme getirebilecek.
   
 2. SeljukEmpire

  SeljukEmpire rank8

  Kayıt:
  10 Ocak 2011
  Mesajlar:
  748
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  Bursa/Heykel

  Ygs'de iptal olacak gibi. Bakalım ne sonuç çıkacak.
   
 3. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  sadece cezaevinde yapılan sınav iptal, ama neden olmasın.
   
 4. shegi41

  shegi41 rank8

  Kayıt:
  23 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  33
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  6

  Arkadaşlar bende şuan Öss ye hazırlanıyorum.. Okulum bittiği için ve 18 imi geçtiğim için sağlık güvencemi bırakın şuan devletin gözünde biz bi hiçiz.. Dersaneye verdiğim para 5bin TL 4kişilik sınıflar aylık 400lira harçlık sigara parası ve en önemlisi pahabiçilemeyen zaman kaybı.... Sadece bende değilim bunu yapan milyonlarca Genç Arkadaşımız war ama adamlar çok basit bi şifreyle götürdüler... Bu saatten sonra iptali çok zor LYS ye çok az bi zaman kaldı ama en azından matematiğin yeniden yapılması lazım... Tüm arkadaşlara Allah sabır versin :coffee: