Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Fenerbahçe Ülker'in yeniden kadrosuna kattığı ABD'li basketbolcu Willie Solomon, Fenerbahçe'yi evi gibi gördüğünü ve o yüzden geri döndüğünü söyledi. Solomon, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda, antrenör Bogdan Tanjevic ve genel koordinatör Nedim Karakaş'ın da hazır bulunduğu bir basın toplantısı düzenledi.

Fenerbahçe'den ayrı kaldığı dönemde NBA'de oynadığını kaydeden Solomon, ''NBA, her oyuncunun oynamak istediği, belki de dünyanın en iyi ligi. Orada oynamak benim için güzel bir tecrübeydi. Fenerbahçe ile zaten benim devam eden sözleşmem vardı. Bunu teknik kadroyla konuşmuştum, NBA'i denemeliydim. Sonunda Fenerbahçe oyuncusu olarak tekrar buradayım'' dedi.

Fenerbahçe'ye neden döndüğünün sorulması üzerine ABD'li oyuncu, şöyle konuştu:

''Fenerbahçe, kurumsal ve sportif açıdan çok başarılı bir kulüp. Ben burada çok mutluyum. Böyle bir ortam varken niye bırakayım. Kulüp içindeki teknik kadro en iyi şekilde seçilmiş. Fenerbahçe taraftarları inanılmaz. Burası benim evim gibi, o yüzden buradayım.
Ben burada iki sezon geçirdim ve birçok arkadaşım var. Sürekli Fenerbahçe'yi konuşuyorduk. Onlar bana sürekli destek olmaya çalıştı.''

Solomon, şu anda Fenerbahçe ile 2 yıllık daha sözleşmesinin bulunduğunu vurgulayarak, ''Fenerbahçe'de mutluyum. 2 sene sonra yeniden NBA'i düşünebilirim'' diye konuştu.

Galatasaray Cafe Crown ile yakın bir zamanda karşılaşacaklarının hatırlatılması üzerine Solomon, ''Fenerbahçe-Galatasaray maçı tarihsel maç. Bu maçın önemini bilerek bekliyorum. İnşallah o maçta iyi bir şekilde oynarım. Ayrıca, Beşiktaş Cola Turka, Türk Telekomspor ve Efes Pilsen maçları rekabetin yüksek olduğu maçlar'' diye karşılık verdi.

NBA'deki temsilcilerimiz Hidayet ve Mehmet Okur ile ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Solomon, ''Hedo ve Mehmet Okur çok kaliteli oyuncular ve kaliteli kişilikleri var. Onlarla NBA'de konuştum. Onlarla Türkiye hakkındaki fikirlerimizi paylaştık. Güzel bir arkadaşlığımız oldu'' dedi.

Solomon, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın Türkiye'de düzenlenmesi hakkında ise, ''Türkiye için güzel bir fırsat. Burada ne kadar yüksek basketbol seviyesi olduğunu göstermek için fırsat. Aynı zamanda Türk Milli Takımı için bu bir avantaj. Milli takım için faydalı olacağını düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

-KARAKAŞ'TAN İLGNİÇ İDDİA-

Genel Koordinatör Nedim Karakaş da Solomon'un yeniden Fenerbahçe Ülker'e transfer olmasını engellemek isteyen bir kulüp bulunduğunu iddia etti. Bu kulübün isteğine ulaşamadığını ifade eden Karakaş, bu nedenle Solomon'a teşekkür etti. Karakaş, ''Şampiyonluklarımızda payı olan Solomon, 1 yıllık aradan sonra takımımıza döndü. Döndüğü için mutluyuz. Zaten biz ayrılmamıştık. İnşallah uzun sürelerdir burada olacak. Kendisinin buraya gelmemesi için uğraşanlar oldu. Amaçlarında başarılı olamadılar, istediklerine ulaşamadılar'' şeklinde konuştu.

Yukarı Alt