1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Soldat


 1. SERE

  SERE rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  471
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Soldat Nedir?
  Tanıtım: Soldat, 2D multiplayer aksiyon oyunudur. Bu Worms, CS, Quake karışımı oyunda oyuncular 2D arenada birbirlerini öldürmeye çalışırlar. Çeşitli oyun modları ve bu modlar için ayrı ayrı haritaları bulunan (toplam 63 farklı harita), ister akıllı botlarla, ister internetten veya yerel ağ üzerinden diğer oyuncular ile oynayabileceğiniz ve gerçekten zevk alabileceğiniz bir oyundur. Son zamanlarda da geniş bir oyuncu kitlesi bulunan ve giderek yayılan bu oyunun bir diğer avantajı da bilgisayarınızda fazla yer kaplamaması ve güçlü bir sistem istememesi.


  Download için Tıkla

  Turkçe Dil Yaması için Tıkla


  Türkçe Yama kurulum:
  C:SoldatTxtLanguages klasörü içine atın.
  Ardından Başlat > Soldat > Setup 'a gelin.
  Dil sekmesine gelin, ordan turkce.txt yi seçip Tamam'a basın.
  (Not: Zaten turkce.txt seçili ise siz yinede bidaha seçip Tamam a MUTLAKA BASIN)

  Şimdi kaydet ve çık yapın.
  İyi oyunlar.


  En önemli özellikleri;

  Ücretsizdir
  Oyun ortamı gerçekçi fizik kurallarına dayalıdır
  18 farklı silah seçeneği bulunur
  Internet ve LAN üzerinden oynanabilir
  Akıllı botlar
  7 farklı oyun modu:
  - DeathMatch
  - PointMatch
  - TeamMatch
  - RamboMatch
  - Capture the Flag
  - Infiltration
  - Hold the Flag
  63 farklı harita
  Harita ve interface editörü
  Lobby sunucusu ve hem Windows hem Linux için Dedicated server.


  Kontroller: Kontrolleri kendiniz nasıl istiyorsanız ayarlayabilirsiniz. Değiştirilmediği zaman A tuşu sola, D tuşu sağa gitmeye, W tuşu zıplamaya, S tuşu da çömelmeye yarar. Ayrıca yere yatmak ve kalkmak için X tuşu, el bombası atmak için E tuşu, silahınızın şarjörünü değiştirmek için (reload için) R tuşu, elinizdeki silahı yere atmak ve 2. bir silah olan bıçağı fırlatmak için F tuşu, ana silahınız ile 2. silahınız arasında geçiş yapmak için Q tuşunu kullanabilirsiniz. Mouse'unuzun sol tuşu ile ateş edebilir ve hareket ettirilen imleç ile silahınızın hedefini seçebilirsiniz. Sağ tuş ile de karakterinizi havalandırmaya yarayan bir jet motorunu çalıştırabilirsiniz. Jet motorunuz bir süre sonra biter ve kullanmadığınız sürece tekrar dolar. Ayrıca oyuncuları, takımlarını, puanlarını ve pinglerini görmek için F1 tuşunu kullanabilirsiniz.

  Not: Diğer oyunculara yazı yazmak için T tuşunu, takım oyunlarında yalnızca kendi takımınıza yazmak için Y tuşunu, oyun için hazırlanmış bazı komutları yazmak için / (Shift+7) tuşunu kullanabilirsiniz kullanabilirsiniz. Ayrıca oyun esnasında her zaman ihtiyaç duyabileceğiniz ve kullanabileceğiniz belli cümleler taunt olarak oyunda kullanılabilinmektedir. Bunları kullanmak için Alt + Taunta has tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

  Oyun Modları: Oyunda 7 çeşit oyun modu vardır. Bunlar;

  # Deathmatch: En popüler oyun modlarından biridir. Takım yoktur. Herkes kendi için savaşır. Bu modda amacınız önünüze gelen herkesi vurmaktır.

  # Pointmatch: Yine takım yoktur ve herkes kendi için savaşır. Deathmatch modundan tek farkı puan için savaşılmasıdır. Oyunda bir sarı bayrak vardır ve bu bayrağa sahip olan oyuncu, diğer oyuncuları vurduğunda çifte puan kazanır. Diğer oyuncular da sarı bayraklı oyuncuyu vurarak sarı bayrağı almaya ve sarı bayrakla beraber diğer oyuncuları vurmaya çalışır.

  # Teammatch: Maksimum 4 tane takım vardır. Burada amaç Deathmatch modundaki gibi adam vurarak puan almaktır. Tek farkı, bu modda takımlar vardır. Siz bir adam vurduğunuzda size 1 puan yazıldığı gibi takımınız da 1 puan alır.

  # Rambomatch: Bu mod da Deathmatch moduna benzer. Fakat bu modda bir ok vardır. Oka sahip olan kişi isabet ettirdiği taktide karşısındaki oyuncuyu bir vuruşta öldürür. Bu yüzden herkes bu okun peşindedir. Ayrıca oka sahip olamayan kişiler birbirlerini vurduğunda puan alamazlar, yalnızca oka sahip olan kişi puan kazanabilir. Oku olmayan oyuncuları vurmak puan getirmez. Not: Ok sizde iken silah değiştirmek için Q tuşuna basarsanız okunuz alevli olur ve attığınız yerde M79 patlamasına benzer bir patlama yapar.

  # Capture the Flag: Başka bir popüler oyun modudur. 2 tane takım ve bu takımların bayrakları vardır. Bu takımların üsleri (takım oyuncuların öldükleri zaman tekrar oyuna başladıkları) yerler vardır. Amaç karşı takımın üssünden karşı takımın bayrağını kaçırmak ve kendi üssünüzdeki kendi bayrağınızın üzerine getirmektir. Alt ve üst (W ve S) tuşlarına basarak bayrağı atabilirsiniz. Üssünüzün dışındaki kendi bayrağınızın yanına giderek onu tekrar üssünüze dönmesini sağlayabilirsiniz. Sizin bayrağınızı taşıyan bir oyuncuyu vurduğunuzda bayrak düşer, bayrağı alarak geri döndürmeniz gerekir.

  # Infiltration: Oyunda 2 takım vardır. Mavi renkli takım (Beta) sadece savunma, kırmızı renkli takım (Alpha) da sadece atak yapar. Mavi renkli takımın üssünde siyah bayrak, kırmızı renkli takımın üssünde beyaz bayrak vardır. Kırmızı renkli takımın amacı siyah bayrağı kaçırarak beyaz bayrağın yanına getirmektir, bunu her yapışında takım 25 puan kazanır. Mavi takım da her 5 saniyede bir otomatik olarak bir puan kazanır.

  # Hold the Flag: Bu mod için Pointmatch modunun takım halinde oynanması denilebilir. Oyunda bir sarı bayrak vardır. Bu sarı bayrağı taşıyan oyuncunun takımı her 5 saniyede bir puan kazanır. Oyun sonunda puanı yüksek olan takım o eli kazanır.


  Silahlar: Silah bakımından da epey zengin olan bu oyunda 19 adet farklı silah vardır. Bunların 10 tanesi ana silah, (Desert Eagles, HK MP5, AK-74, Steyr AUG, Spas-12, Ruger-77, M79, Barret M82A1, M249 (FN Minimi), XM214 Minigun) 4 tanesi 2. silah (USSOCOM, Combat Knife, Chainsaw, M72 Law) 1 tanesi sadece RamboMatch moduna özgü olan silah, (RamboBow) 2 tanesi yerden bonus alarak sahip olabileceğiniz silah (Grenade, Cluster Grenade), 1 tanesi Flame God Mode bonusunu alarak sahip olabileceğiniz Flamer silahı, 1 tanesi de bazı haritalarda bulabileceğiniz yere monte edilmiş ağır makineli silahtır. Not: 2. Silahınızın otomatik olarak ne olduğunu kontrollerden ayarlayabilirsiniz. M72 Law silahını kullanmak ve Barret silahında daha ileriyi görmeye ve ateş etmeye yarayan sniper moduna geçmek için çömelmek veya yere yatmak gerekir.

  Oyuna Giriş
  Oyunun akıllı botları vardır, isterseniz bu botlarla oynayabilirsiniz. Veya botlardan da sıkılırsanız, oyunu internet üzerinden istediğiniz saatte oynayabilirsiniz. Saatine de bağlı olarak genellikle 100'ün üzerinde açık sunucu bulabilirsiniz. Bir sunucuya o sunucunun IP ve Port'unu yazarak girebilirsiniz. Ayrıca sunucu IP ve Port'unu favorilerinize ekleyebilir, bu sayede sevdiğiniz sunucuların IP&Portunu favori listenize kaydedebilir ve istediğiniz zaman oradan seçerek IP&Port yazma veya bulma derdi olmadan girebilirsiniz. Oyunu kurduğunuzda ayrıca gelen Soldat Dedicated Server ile kendiniz de sunucu kurabilirsiniz, sunucunuza şifre koyabilirsiniz, diğer oyuncuların sunucunuza girmesini bekleyebilirsiniz veya davet edebilirsiniz. Yalnız bağlantınız çok iyi değilse kurmak yerine açık bir sunucuya girmenizi tavsiye ederim. Ayrıca yerel ağ üzerinden de oyun kurabilirsiniz. Kendi kurduğunuz oyuna isterseniz akıllı bot sokabilir, isterseniz aynı ağ üzerindeki başka oyuncuların bağlanmasını bekleyebilirsiniz. Gerek internet üzerindeki, gerek yerel ağdaki sunucuları görüntülemek için Join Game menüsünden Request Servers a tıklayabilir ve görüntülediğiniz sunuculara IP&Port yazmaksızın girebilirsiniz. Girmek istediğiniz sunucuya iki kere tıklayarak sunucu kurucusu sunucuya şifre koymadıkça ve sunucu tamamen dolu olmadıkça girebilirsiniz. DipNot: Ayrıca Options bölümünden oyuncunuzun saç ve giysisinin renginden kask takıp takmamaya kadar çeşitli ayarlamalar yapabilirsiniz ve rumuzunuzu değiştirebilirsiniz. (Oyuna ilk girdiğinizde rumuzunuz Major olacaktır) Sadece jet motorunuzun rengini değiştirmek için oyunu register etmelisiniz.


  Sistem Gereksinimleri: # 333MHz'lik İşlemci # 32 MB Bellek # DirectX destekli ekran kartı # Ses Kartı # DirectX 8.1 veya üstü

  Önemli Not: Oyunun lisansı freeware fakat oyunu register (kayıt) etmek için üretici sitesinden 12$ ödemek gerekiyor. Register edilmediği taktirde jet motorunuzun rengini değiştiremiyorsunuz ve oyuna girerken küçük bir hatırlatma penceresi çıkıyor. (Eğer register ettiyseniz oyunda iken F1 tuşuna bastığınızda rumuzunuzun yanında küçük bir yıldız olur.) Ama bu kesinlikle şart değil.
  Register ettiğinizde Minimap, çözünürlük değiştirme, interface kullanabilme, jet rengi değiştirebilme gibi özellikleri kullanabilirsiniz.  OYUNU YÜKLEMEK VE DAHA FAZLA BİLGİ EDİNMEK İÇİN http://www.soldat-tr.com extrabeer  Ve SS'ler :lolmuch:


  Soldat.jpg

  SS-Soldat.jpg

  [​IMG]

  screen6.jpg

  -Resim Silinmiş.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. Peregrine

  Peregrine rank8

  Kayıt:
  24 Haziran 2007
  Mesajlar:
  74
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ben de uzun zamandır oynuyorum bu oyunu.En sevdiğim özelliği az yer kaplaması ve hiç sıkmaması.Grafikleri nispeten kötü ve 2 boyutlu olmasına karşın gerçekten severek oynayabileceğiniz ve çok zevkli bir oyun.Ozan gerçekten çok güzel bir topic açmışsın Wink yeni başlayanlar için çok yararlı olabilir extraokk Yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olmak isteriz biz [g3s2mizde]Warrior ve [g3s2mizde]LoLLytA olarak oyunuz 1.4.1 sürümünde takılıyoruz.Yeni başlayan arkadaşlar herhangi bir sorunuz olursa buraya yazabilirsiniz.Elimizden geldiğince yardımcı olmak isteriz. extrabeer headbang2ft9
   
 3. SonSAHNE

  SonSAHNE Bilgiliyim

  Kayıt:
  11 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.934
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  aRaF
  ellerine sağlık güzel topic olmuş ben download ve turkçe yama linklerinide ekledim...
   
 4. SERE

  SERE rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  471
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  üstad benim verdiğim linkte oyunun hazır yamalı setupu var Confused

  yinede teşekkürler Wink,


  ayrıca verdiğin soldat 1.4.2 nin linki

  ben burdan şuana kadar çıkmış tüm sürümlerin linkini veriyorum

  tercih 1.4.1 :?!!!

  http://www.soldat-tr.com/dosyalar/db/ka ... p?k=soldat
   
 5. Peregrine

  Peregrine rank8

  Kayıt:
  24 Haziran 2007
  Mesajlar:
  74
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  1.4.1 forever Cool headbang2ft9
   
 6. SonSAHNE

  SonSAHNE Bilgiliyim

  Kayıt:
  11 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.934
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  aRaF

  hacım herkes yapamaz diye kısayol koydum...

  Ben pek bilmiyorum bu oyunu başlığı takip ederseniz sevinirim. Birde bu online mı?
   
 7. SERE

  SERE rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  471
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  üstad bu cs gibi

  istersen milletin kurduğu serverlerde online oynuyosun

  yada botlarla oyn ama şansın var
   
 8. Peregrine

  Peregrine rank8

  Kayıt:
  24 Haziran 2007
  Mesajlar:
  74
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Koca forumda hiç Soldat oynayan yok mu yahu Surprised Up :lolmuch:
   
 9. SonSAHNE

  SonSAHNE Bilgiliyim

  Kayıt:
  11 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.934
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  aRaF
  denedimde cs nin yerini tutamıyor :lolmuch:
   
 10. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  teşekkürler bu güzel bilgiler için bir ara bende 3-5 dk oynamıştım kesmedi beni açıkcası hoş seveni çok Wink
   
 11. SERE

  SERE rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  471
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  üstad oynamasını bilene çok zevkli yaa :lol:

  siz yeni başladınız diye kesmedi hyeralde :lol:
   
 12. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  haklısın sağlam birisi sıkıştırsaydı oynayalım oynayalım diye girer takılırdık ama biliyorsun sro dedik mi içinden çıkılmıyor :lol:
   
 13. SERE

  SERE rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  471
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  aa üstad gel oynayalım :lol:

  pm den msn ini at extrabeer
   
 14. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  ty, maybe later mate Cool
   
 15. SERE

  SERE rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  471
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  üstad sonrada olsa gel bi kapışalım Razz

  ben 1.4.1 deyim ama Sad
   
 16. Lagroad

  Lagroad rank8

  Kayıt:
  17 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.275
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  grafikler muhteşem :lol:
   
 17. SERE

  SERE rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  471
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  dalga geçmenin lüzumu yok Rolling Eyes

  maksat eylenmek

  oyun çok zevkli...
   
 18. SonSAHNE

  SonSAHNE Bilgiliyim

  Kayıt:
  11 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.934
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  aRaF
  abi sro ile aynı anda açılabilecek bir oyun :lolmuch:
   
 19. SERE

  SERE rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  471
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  yaa valla ben korkuyorum o olaydan Rolling Eyes

  bikere knight ve sroyu aynanda açtım Rolling Eyes

  ogün bugündür pc kendi kendine kapanıyo arada :lol: