1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

sokakcetelri


 1. volkan134

  volkan134 rank8

  Kayıt:
  24 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Nasıl oynanır?
  Nasıl geliştirebilirim (suç, para, risk ve saldırı)
  Kendi Bölgene yada başkasının Bölgesine girdiğin zaman orada yapabileceğin suçları araştır. Para, güç, intelekt ve riskin ne kadar olduğuna bak! с Riskte çok dikkatli olmalısın. Ne kadar çok risk alırsan o kadar çabuk hapise düşersin. Bölgende oluşabilecek suclara karşı dikkat et. Saygısı seninkine yakın olan oyuncuların bölgelerindeki suçlara inceleneb senin yararına olur. Diğer bölgelerdeki risk ve para sana cazip gelirse oralardada suçlar
  işleyebilirsin yeterki gerekli atak gücü sende bulunsun.


  Güç ve beceri
  Yeterli güce sahip oladığın için başlangıçta savaşa girme; girdiğin savaşı kazansan bile
  sokkalrda işlediğim suçlardan daha az karlı çıkarsınç.


  Oyunun başlarında kullanılabilecek en güzel arçlar Driver(geçen süre içinde riski daha hizli düşürür) ve Kurnaz (yakalandiginda rakibe risk yükler). Driver'i kullanabilmek için oyuncunun arabası olması gerekiyor, araban yoksa kara pazara bakabilirsin.

  Paranı en önemlisi enerjini yükseltmek için kullan. Hızlı gelişmek için spor yapabilir yada eğitime gidebilirsin. Yeterince paran olduğu zaman her türlü işapabileceğin Ticarete veya Kara pazara girebilirsin (krediler sadece ticarette alınıp satılabilir).


  Използвай парите си главно за да пълниш енергията и посещавай фитнеса и училището за да растеш максимално бързо. Когато имаш достатъчно пари можеш да обърнеш внимание на Търговията и Черния пазар, където можеш да въртиш бизес с всякакви стоки (кредити се купуват и продават само в търговията).

  Ve son olarak: Gerçek kişilerle rekabette olduğunu unutma. Kendini buraya kadar yazılanlarla sınırlandırma, her türlü taktiği dene.  Profil
  Profil Seçeneğinde Şunları Yapabilirsiniz:

  •Profil Detayları (İsim, Bilgi, Saygı, Sabıka Kaydı, Suçlar, Kazançlar, Kayıplar, Kayıt Tarihi) Yönetebilirsiniz.
  •Raporları Görebilirsiniz (Seviye, Araç, Köpek, Risk, Can, Silah, Güç, Yetenekler) Profiliniz Sayesinde, ancak öncelikle (casus) yeteneğini geliştirmelisiniz.
  Kendi Profilinizde:

  •Görebilir ve Düzenleyebilir ( Profil Menüsünden Ayarlar Seçeneği İle) Kişisel Bilgilerinizi ( İsim, Bilgi, Cinsiyet …)
  •Avatarınızı Değiştirebilirsiniz (Profil Menüsünden Fotoğraf Seçeneğinden) •Profil Menüsünden Şifrenizi Parola seçeneğinden değiştirebilirsiniz.
  •Profil Menüsünden Silah(lar)'larınızı görebilirsiniz.


  Krediler
  Eğer Krediye Sahipsen, Şunları Yapabilirsin:

  •Banka'dan Para Çekebilirsin.
  •Bazı Bonuslara Sahip Olursun.
  •Kredilerini Ticaret yada KaraBorsa'da Mal Yada Para Olarak Takas Edebilirsin .
  •Bazı Kredi İle Yapılabilecekler:
  ◦Avukat Kiralama - Bu sayede hapisten Çıkabilirsin.
  ◦Hemşire Kiralama - Hastaneden Çabuk Çıkmanı Sağlar
  ◦Avatar ve Kullanıcı Adı Değiştirme

  ◦Bazılarının Kellesine Para Koy
  ◦Bir Dedektif Olabilme

  ◦Ve Dahası ...

  Krediye İhtiyaç Duyabilirsiniz- Sizde Kredi Almak İsterseniz Buraya Tıklayın.  ,


  Ekstralar
  Oyunda Ekstralar 2 Türlü Kullanılır:

  •Tek Seferlik
  •Bir Periyot Dahilinde
  Ekstraları Kullanmak İçin Daima Kredi Gereklidir.

  Tek Seferlik olan ekstralar Eğitim yada Fotoğraf Gibi Seçeneklerde Kullanılır İşlem O An Gerçekleşir Ve Kredi O An Ödenir Tek Sefere Mahsus.

  Bunların Dışında Birde, Bir Periyot Dahilinde olan Ekstralar vardır. Bunları Bir Periyot İçin Kiralarsınız. Kiraladığınız Süre Boyunca Ekstralar Geçerli Olacaktır.


  Oyuncunun Durumu
  Oyuncunun durumu şunlardan ibarettir:

  Enerji
  Oyundaki, nerdeyse herşey için gerekiyor. Zaman geçtikçe, azar azar yükselir. Bir şey yaptığınız zaman, azalır. Enerjiniz tükenince, herhangi bir bara gidip, kahve veya sigara için veya içecek herneyse :) . Ancak bunları yapınca, zehirlenme oranınız yükselir, yani sürekli bir şekilde içki ve sigara içemezsiniz - zaman zaman dinlenmeniz gerek.


  Can
  Ne kadar canınız olduğunu gösterir. Zaman geçtikçe, canınız azar azar yükselir. İmkanınız varsa, her zaman dolu tutmaya çalışın. Savaş kaybedince (1 vs. 1 veya çete savaşı), can kaybedersiniz. Kazandığınız zaman bile az biraz can kaybedersiniz. Eğer tüm canınızı kaybederseniz, hastaneye girersiniz ve iyileşene kadar tedavi görürsünüz. Can seviyenız aşırı düşük olduğu zaman, hastaneye gidip para veya kredi karşılığında doldurun.

  Zehirlenme
  Alkol ve sigaradan nekadar zehirlendiğinizi gösterir. Zaman geçtikçe, zehirlenmeniz düşer. Her çeşit sigara veya içki, zehirlenme seviyesini yükseltir. Zehirlenmeniz maksimuma ulaşınca, hastaneye girersiniz. Zehirlenmenizi, hastanede, nakit para veya kredi karşılığında, panzehir alarak giderebilirsiniz.

  Risk
  Nekadar arandığınızı gösterir. Zaman geçtikçe, riskiniz düşer. Her işlediğiniz suç, riskinizi arttırır. Riskiniz fazla olduğunda, yakalanma şansınız var. Eğer maksimuma ulaşırsa, polisler sizi yakalar. Hastanede, nakit para veya kredi karşılığında, estetik ameliyatı yaptırarak, riskinizden ve de suç sabıkanızdan kurtulabilirsiniz. Hapise girdiğiniz an suç sabıkanız oluşuyor!  Oyuncunun Atağı
  Oyuncuyu, güçlü, zeki ve cazibeli yapan bazı özellikler var. Birlikte, bu özellikler atağını yükseltir. Her biri için ayrıntılı bilgi - burada:


  Saygı

  En çok göze çarpan parametre - saygıdır. Saygı - güç, zeka, cazibe, cebinizdeki nakit para, donanım (silah, araba, köpek) ve de yeteneklerinizden oluşur. Böylece, bu özellikler yükseldiğinde, saygınız yükselir ve düştüğünde o da düşer. Normalde, biri sizi dövünce özellikleriniz düşer. Eğer bankaya paranızı yatırırsanız, saygınız düşer, çünkü cebinizdeki nakit para eksilir - bunu aklınızda bulundurun.

  Atak
  Atak, diğer oyuncuların gözüne çarpan bir parametre değildir. Atak hemen hemen Saygı gibi oluşur. Atak: güç, zeka, cazibe, donanım (silah, araba, köpek) ve de yeteneklerinizden oluşur. Biri sizi dövünce, atağınız düşer (saygı gibi). Siz birini dövünce, atağınız yükselir. Atağınız, cebinizdeki nakit paradan etkilenmez, ancak şans faktörleri onu etkileyebilir - silahınız, hedefi ıskalayabilir veya alnının tam ortasından vurabilir.

  Deneyim
  Nerdeyse tüm başarılı hareketlerinizden deneyim kazanırsınız. Deneyim sadece yükselebilir (saygı ve atak ile aralarındaki fark budur). Yeterince deneyim biriktirdiğinizde, yeni seviye kazanırsınız. Yeni seviye size, deneyim puanı verir ve bu puanınızı herhangi bir yeteneğinizin seviyesini yükseltmekte kullanabilirsiniz.

  Güç
  Size, kahramanınızın ne kadar güçlü olduğunu gösterir. Onu savaşlarda kazanabilir veya kaybedebilirsiniz. Spor salonunda gücünüzü yükseltebilirsiniz. Gücünüz yükseldikce, atağınız da yükselir.


  Zeka
  Size, kahramanınızın ne kadar zeki olduğunu gösterir. Onu savaşlarda kazanabilir veya kaybedebilirsiniz. Eğitim kurslarına katılarak, zekanızı yükseltebilirsiniz. Zekanız yükseldikce, atağınız da yükselir.

  Cazibe
  Size, kahramanınızın ne kadar cazibeli olduğunu gösterir. Onu savaşlarda kazanabilir veya kaybedebilirsiniz. Dansözlerle eğlenerek ve kurslara katılarak cazibenizi yükseltebilirsiniz. Atağınızın bir parçası, cazibenize bağlıdır.

  Sıralama
  Sıralama Sayesinde Senin Sıralamada Belirli Kategorilerdeki Yerini Öğrenebilirsin Örneğin Gangsterler, Çeteler, Dedektifler, Eğlence Mekanları... Ve Senin Eğlence Mekanında Bulunanları Görebilirsin (bu derecelendirme sistemidir).

  Sıralamada Bulunan Seçenekler Şöyledir:

  •Gangsterler
  Gangsterler ile senin arandaki güç lisan devlet saygı gibi kriteleri karşılaştırarak bir sıralama yapar.

  •Eğlence Mekanları
  Eğlence Merkezinin Gangsterler Arasında Ne Kadar Popüler Olduğunu Görebilirsin.
  •Detectives
  Kim Olduğu Kaç Kez Gangster Tutukladığını Görebilirsin.

  •Çeteler
  Diğerleriyle Arandaki Seviyelere Göre kendi Yerini Görebilirsin...  Oyuncularla Dövüş
  Eğer Saygınız 1000 Üzerinde İse Oyundaki Diğer Oyuncularla Dövüşebilirsiniz. Bir oyun günü içinde sadece 1 oyuncu ile dövüşebilirsiniz.

  Eğer Kazanırsanız — Güç, Saygı, biraz cazibe ve nakit (eğer saldırdığınız kişinin üstünde para varsa) kazanabilirsiniz.

  Eğer Kaybederseniz — Güç, saygı, biraz cazibe ve nakit (eğer üstünüzde varsa yani bankada değilse) kaybedersiniz.

  Eğer Kavgalarda Para Kaybetmek İstemiyorsanız – Paranızı Bankaya Yatırabilirsiniz. Fakat Unutmayın ki bankanın bir çalışma prensibi var ve parayı koyduktan sonra hemen çektiğinizde faiz alamazsınız faiz alabilmek için paranın en az 1 oyun günü kalması gereklidir buda gerçek saat ile 6 saat demektir.


  Sokakceteleri.com - Kullanım Koşulları
  Sokakceteleri.com - Kullanım Koşulları
  1. Bu bir oyundur!

  Burada yaptığınız hiçbir şey gerçek değildir! Oyun, eğlenerek zaman geçirmeniz içindir ve hiçbir şekilde sizi şiddete teşvik etmemeli veya cesaretlendirmemeli! Oyunda, sanal suçlar işleyebilirsiniz, fakat ASLA bunları gerçek hayatta DENEMEYİN! Oyunun Yaratıcıları, oyunu kullanmanın sonuçları için herhangi bir sorumluluğu üstlenmez!


  2. Fair play ve sportsmenlik

  Oyun kurallarını değiştirmeye çalışan ve de kurallarda açık bulup ondan yararlanmak isteyen oyuncular, oyundan uzaklaştırılacaktır. Kaba dil kullanan, bug bulup ondan yararlanan ve hileye sebep olan diğer benzeri işlemler gerçekleştiren oyuncuların, Sokakceteleri.com adresindeki hesabı, otomatik olarak silinecektir.

  3. Oyun Yaratıcılarının Sorumluluğu
  Sokakceteleri.com ücretsiz bir oyundur, bu yüzden verilen tüm hizmetler için sorumlu tutulamaz. Eğer, sistem cöküşü ve/veya hardware ve/veya software problemi yaşanırsa ve herhangi bir oyuncu, diğer oyunculara göre dezavantajda kalırsa, bu oyuncu için Sokakceteleri.com sorumlu tutulamaz.

  4. Ödenmiş hesaplar
  Her oyuncu, aylık minimum bir fiyat karşılığında, reklam bannerlerini kapatabilir. Bu fiyat, sadece ve özellikle reklam bannerleri ve avatarları kaldırmak içindir. Tüm diğer haklar, diğer oyuncularınki gibidir.

  5. Yasak işlemler
  Bot kullanımı ve sürekli bir şekilde online olma programları yasaktır. Bir şekilde, otomatik olarak oyuncunun işlemlerini yapan bu tür programları önermek ve kullanmak Sokakceteleri.com oyununda kesinlikle yasaktır. Bu türden program, bot, hack vb. kullanan oyuncular, uyarılmadan cezalandırılacaktır!

  6. Kısıtlamalar
  Her oyuncunun, sadece bir hesap oluşturma hakkı vardır. Çoklu hesap (Multi hesap) oluşturan oyuncuların hesapları uyarılmadan silinecektir!

  7. İki kişinin aynı bilgisayardan oynaması - MULTİ HESAPLAR HAKKINDA!

  En çok iki kişi aynı bilgisayardan oynayabilir. Bunun için kurallar şöyledir:

  1. İki kardeş, kuzen vb. kişiden fazla oynamak yasak.;

  2. Eğer iki kardeş aynı bilgisayarı kullanıyorsa, başka bir hesabın o bilgisayardan bağlanması kesinlikle yasaktır (tek bir giriş için olsa dahi);

  3. Aynı bilgisayarı kullananların, aynı çeteye üye olmaları ve de aralarında alış-veriş yapmaları yasaktır. İki hesap arasındaki, herhangi mal, nakit para, kredi aktarımı veya ticareti kesinlikle yasaktır;

  4. İki kardeşten biri, oyundan cıktığı zaman, diğerinin hemen bağlanması yasaktır. Giriş en az 1 saat sonra olmalı. Mesela siz saat 12:00 'da oyundan çıktınız, kardeşiniz oyuna girmek için en az 13:01 'e kadar beklemeli.

  Eğer bu kurallardan herhangi biri ihmal edilirse, iki hesap da süresiz banlanır.


  8. Oyundaki değişiklikler
  Sokakceteleri.com, uyarı yapmadan, oyunu değiştirme hakkına sahiptir.  Eğer bu kuralları kabul etmiyorsanız, lütfen, bu pencereyi kapatıp oyundan çıkın!


  Özel Eşyalar

  İlkyardım çantası
  Doktor yeteneğini bir seviye ile yükseltir.

  Ağrı kesici
  Doktor yeteneğini bir seviye ile yükseltir.


  Laptop
  Öğrenci yeteneğini bir seviye yükseltiyor.

  Karne
  Öğrenci yeteneğini bir seviye yükseltiyor.


  Gaz maskesi
  Köpek yeteneğini bir seviye yükseltir.

  Eldivenler
  Köpek yeteneğini bir seviye yükseltir.


  Aşı
  Menajer yeteneğinizi bir seviye yükseltir.

  Güneş gözlükleri
  Menajer yeteneğini 1 seviye ile yükseltir.


  Ehliyet
  Sürücü yeteneğini bir seviye yükseltir.

  GPS
  Sürücü yeteneğini bir seviye yükseltir.


  Gece görüşü
  Casus yeteneğini bir seviyeni yükseltir.

  Kamera
  Casus yeteneğini bir seviyeni yükseltir.


  Kılavuz
  Fabrikatör yeteneğini bir seviye ile yükseltir.

  Çekiç
  Fabrikatör yeteneğini bir seviye ile yükseltir.


  Hesap makinesi
  İş adamı yeteneğini bir seviye ile yükseltir.

  Evrak çantası
  İş adamı yeteneğini bir seviye ile yükseltir.


  Deney tüpü
  Kimyacı yeteneğini bir seviye ile yükseltir.

  Reaktifler
  Kimyacı yeteneğini bir seviye ile yükseltir.


  Telsiz
  Lider yeteneğini bir seviye ile yükseltir.

  Cep telefonu
  Lider yeteneğini bir seviye ile yükseltir.


  Çizmeler
  Dövüşçü yeteneğini bir seviye ile yükseltir ama gücünü yükseltmez!

  Deri mont
  Dövüşçü yeteneğini bir seviye ile yükseltir ama gücünü yükseltmez!


  Kaçak Evraklar
  Dolandırıcı yeteneğini bir seviye ile yükseltir ama zekanı yükseltmez!

  Şapka
  Dolandırıcı yeteneğini bir seviye ile yükseltir ama zekanı yükseltmez!


  Demir boks
  Katillik yeteneğini bir seviye yükseltir.

  Levye
  Katillik yeteneğini bir seviye yükseltir.

  Çete
  Kendi çetenizi, kendiniz kurabilir veya var olan başka bir çeteye katılabilirsiniz.Kendi çetenizi kurduğunuzda, otomatik olarak çete lideri oluyorsunuz.

  Çete kurabilmek için - En az 2000 saygınız ve de "Lider" yeteneğiniz 2. seviyede olmalı.

  Çete, sırtınızı koruyan bir organizasyondur (sizi dövmemek için) ve sıkışık bir durumda olduğunuz zaman size yardımcı olur (hastanede veya hapiste)

  Çetenizle birlikte, el-ele verip suçlar işlersiniz - çeteler arası savaşlar (sebepli veya sebepsiz), şehrin bankasına veya karaborsaya soygun düzenlemek.Bu şekilde de deneyim ve istatistikler (güç,zeka,cazibe) kazanırsınız.Eğer Bankaya saldırırsanız, nakit para bile kazanabilirsiniz.


  Yetenekler
  •Sokağında suçlar işleyerek yada diğer oyuncularla dövüşerek Deneyim kazanabilirsiniz.
  •Her yeni seviye sana puan kazandırır, kazandığın bu puanı yetekleri geliştirmek için kullanabilirsin.
  •Geliştirdiğin yetenekler oyun içinde sana avantaj sağlayacaktır.
  •Her yeteneğini özel öğeler kullanarak geliştirebilirsin.Özel öğe kullanmak için deneyim veya seviye gerekmiyor. Özel öğeler tam listesine bak.

  Yetenekleri Tekrar Dağıtmak

  Yetenekleri Sıfırla Seçeneğini kullanarak yetenek puanlarınızı biriktirip tekrar kullanabilirsin.

  Casus Yeteneğinin Etkisi
  Burada önemli olan, iki oyuncu arasındaki, casusluk yeteneğindeki seviye farkı. Eğer senin seviyen daha büyükse, sen daha fazla görürsün - o hiçbirşey.Eğer onun seviyesi daha büyükse, o daha fazla görür - sen hiçbirşey.


  Haraçlar
  Haraç saldırısı
  Şunlara bağlıdır:

  1.Atağınıza

  2.Çetenizin atağına ve liderliğine (tüm "Liderlik" yeteneklerinin toplamına)
  3.Haraç alacağınız yerin sokağınıza ki uzaklığına (haraç alacağınız yer, sokağınıza nekadar daha yakınsa, o kadar daha büyük haraç atağınız vardır)
  4.Nekadar haraca sahip olduğunuza (daha az haraç, daha büyük haraç atağı demektir)
  Haraç savunması
  Şunlara bağlıdır:

  1.Haraç atağına + %10 (savunma daima daha büyüktür)
  2.Dövüşçü yeteneğine
  Bölge savaşı ve haraç
  Bunlar, şantaj yaptığınız ve zaptettiğiniz tüm sahip olduğunuz mülklerdir. Onlara başarıyla şantaj yaptığınızda, size her oyun günü para verecektirler. Haraç almak istediğiniz yer için savaşırken, Haraç Atağınız (sizin) ve Haraç Savunması (mülkün) göz önüne alınır ve kazanan balirlenir. Daha fazla mülk için savaş - Bölge savaşıdır!

  Mülkü zaptettikten sonra, alacağınız gelir miktarına dikkat etmelisiniz. Eğer %70 den daha fazla gelir alırsanız, şirket iflas edebilir ve hiç para almazsınız. Ayrıca, para yatırarak, alacağınız maksimum gelir toplamını yükseltebilirsiniz.  Hapishane
  Riskiniz aşırı yüksek olduğunda, polisler sizi tutuklayıp hapise atar. Hapiste olduğunuz sürece, kimseyle dövüşemezsiniz, hatta, çetenizin suçlarında bile yer alamazsınız. Çete Şefi sizseniz, çok kötü bir durum oluşuyor.

  Hapiste olduğunuz sürece, Gazinoda oynayabilirsiniz. Spor Salonuna gidebilir veya eğitim kurslarına katılabilirsiniz. Bankaya gidebilir, sıralamaya bakabilir veya mesaj yazabilirsiniz. Hatta diğer mahkumlarla, chat sayesinde sohbet edebilirsiniz - hoş değil mi?

  Ancak nasıl hapisten çıkabilirim?
  Bunu krediler sayesinde yapabilirsiniz (özel avukat). Ayrıca, gardiyanlara nakit para ile anlaşabilirsiniz (hapisten kaçmak). Avukatın fiyatı bir veya daha fazla kredi olabilir, bu sizin suç sabıkanıza bağlıdır.

  Mahkum simgesi sayesinde, herkes hapiste olduğunuzu görebilir.

  İsyan
  Eğer paranız veya krediniz yoksa, hapisten kaçmak için isyan çıkartabilirsiniz. Eğer, isyan organize ederseniz ve mahkumların % 30 size katılırsa, başarılı olup hapisten kaçarsınız. Aksi halde, tüm isyana katılan mahkumların ceza süresi iki katına çıkarılır.

  Bilek Güreşi Turnuvası
  Bilek Güreşi Turnuvasına katılın! Sadece Güç önemlidir. İlk beşe giren toplanan nakit parayı kazanır, ilk üçe giren ise kredi kazanır. Eğer yarışma başlamadan hapisten çıkarsanız, yarışma şansınızı da kaybedersiniz!!!

  Arkadaş Çıkarmak

  Arkadaşınızı veya çetenizin üyesini, özel avukat kiralayarak hapisten çıkarabilirsiniz. Avukatın fiyatı bir veya daha fazla kredidir. Bu mahkumun suç sabıkasına bağlıdır.


  Eğitim
  Her gün, güç ve zeka yükseltmek için, 12 saat eğitim alabilirsiniz. Bu şekilde, kahramanınız dövüşmeden ve risk almadan gelişecektir.

  Eğer VİP ekstranız varsa, her gün, ücretsiz olarak, otomatik eğitim alacaksınız.